Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Másnak is olyan a barátnője,...

Másnak is olyan a barátnője, hogy teljesen eltérőek néha és ebből nézeteltérések vannak?

Figyelt kérdés

Lényegében annyi, hogy az én barátnőmet teljesen az érzelmei irányítják. Szóval hogy ha elmondom neki nem okoskodóan de ésszerűen a dolgokat akkor látom rajta, hogy nem tetszik neki amit mondok. Pl, hogy azt mondta, hogy lehet majd hízni fog egyszer valamikor .

Én pedig mondtam, hogy mondjuk ha észreveszi magán, hogy plusz 5-10 kg felmegy akkor még azt könnyebb leadni mint a plusz 20-30 kg-t. És mondtam neki, hogy ha észreveszi magán, hogy felment rá plusz kiló akkor célszerű elkezdeni sportolni mert úgy könnyebb még azokat a kilókat leadni. Erre láttam rajta, hogy nagyon furán néz, olyan lenézően. Egyébként tudom, hogy jól tudom mit gondolhat mert már régóta ismerem. És voltak már emiatt nézeteltéréseink is. Egyszerűen annyi a lényeg, hogy meg kell válogatnom a szavakat, hogy mit mondok neki!

Pedig nem is mondom úgy, hogy megsértődjön rajta nem bántóan fejezem ki, csak hogy ha végig vezetek egy gondolatot akkor nem mond semmit, csendben van és látom rajta, hogy nem tetszik neki amit mondok.

De ilyen volt pl amikor mondta, hogy olyan srácot akar magának, akinek van barátnője és, hogy elakarja szedni tőle mert nagyon tetszik neki az a srác. Én pedig azt mondtam, hogy jól gondold meg, inkább keress egy hasonló srácot aki inkább szabad, mert azzal jobban jársz hiszen nincsen párkapcsolata.


Most ilyenkor ezt meddig lehet tűrni?

Másnak is van ilyen barátnője? Hogy lehet ezt megoldani?

Mert őszintén, sokszor már felidegesít de magamban tartom inkább.:S

(Bocsi, hogy hosszú lett. Igazából azért írtam ebbe a kategóriába mert ide több válasz érkezik).

L20


2011. okt. 6. 19:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem mondom hogy ez a helyzet, mert én meg nem ismerem a barátnődet, de arra nem gondoltál hogy azért néz úgy ahogy, mert ő is tudja azt amit mondassz?

Engem ezek a szituk amiket leirtál arra emlékeztetnek mint mikor haveromnak elmesélek valamit és ő erre elkezd szülőt játszani, kielemzi a helyzetet meg igazságot oszt, pedig én nem olyan véleményre vagyok tőle kiváncsi. Nemtudom ezt pontosan leirni mert természetesen nem arra gondolok hogy a barátoknak mindig egyet kell érteniük.Ha mondjuk azt mondtad volna a 2. esetben hogy neked az a fiú nem tetszik, az nem hatott volna anyáskodóan. De mondom nem tudhatom hogy nálla is ez e a helyzet csak magamra ismertem, én sokszor érzem úgy hogy a szüleim vagy az a bizonyos haverom számomra is egyértelmű dolgokkal érvelnek olyan helyzetekben amikor én nem valami érvet váruk tőlük.

2011. okt. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Az, hogy elmondja ezeket számíthat arra, hogy én is elmondom mit gondolok arról az adott témáról.

Nem tudja hidd el, azt amit mondok neki nem tudja, mert sokszor volt olyan,hogy hülyeségeket is mondott. Mondom őt teljesen az érzelmei irányítják. Én viszont szeretem elmondani a nézőpontokat, az enyémeket is, engem pedig ritkán vezetnek az érzelmeim de tudom őket használni ha kell.

Azt, hogy ő tudja-e azt, amit én mondok neki akkor mondja, hogy igen ezt tudja nem kell mondani. De nem mond semmit, csak hallgat mint a sír..

2011. okt. 6. 20:27
 3/17 A kérdező kommentje:
Egyébként meg eszmecsere. Ha már elkezdünk valamiről beszélgetni akkor eygértelmű, hogy én is meghallgatom, hogy ő mit gondol arról a témáról. Elmondhatná nyugodtan ő is a véleményét.
2011. okt. 6. 20:29
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Jó, akkor lehet csak szimplán buta :)

ennél jobbat látatlanba nem tudok mondani meg őszintén szólva abból a két konkrét példából is eléggé így hat...

Nemtudom hogy meg lehetne e ezt valahogy oldani, bármi is a helyzet egyszerüen más hullámhosszon vagytok, nem tudtok beszélgetni, de úgy meg nem értem hogy lehet a barátnőd.

Igaz én fiú vagyok, lehet a lányoknál ez barátkozás dolog TAjszám vagy valami más alapján megy :D

Szemétkedést félretéve én úgy oldom meg azzal a bizonyos haverommal hogy néha már sok belőle és akkor pár napig kerülöm, aztán mikor újra beszélünk akkor jól elvagyunk, eszembe jut hogy mért is a haverom (persze nem igy drámaian, csak úgy tudat alatt :D ) és máris üres a korábban betelt pohár.

2011. okt. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Igen én is így szoktam. De akkor meg épp ez az, hogy ő sokat akar találkozni én meg nem akarok túl sokat. Van amikor nincs is kedvem kimenni.

Na de igen úgy szoktam éni s, hogy ha elegem van egy kicsit akkor félrevonulok és legközelebb mikor találkozok vele akkor örülök neki ,hogy látom újra meg,hogy beszélünk akkor jól érezzük magunkat. de aztán kezdődik újra ez előlről.

2011. okt. 6. 20:54
 6/17 anonim ***** válasza:

Mikor elolvastam a problémát pont az jutott az eszembe, mint az első válaszolónak. Szerintem kölcsönösen irritálhatjátok egymást, mert ezekben a példákban, amiket itt leírtál, számomra is te tűnsz okoskodónak. Kizárt, hogy akár a hízásnál, akár a "jópasinál" nem egyértelmű nekem, hogy jobban járok, ha szabadot választok, illetve nem száz kilósan kezdek el fogyókúrázni..

Persze, az is rossz, mikor a barátnő csak olyan válaszokat fogad, amikben legyezgeted a hiúságát, hogy "hát kizárt, hogy valaha meghízz", vagy "ne add fel a reményt, biztos tiéd lesz a jópasi". Ha nem így látod, nyilván nem kell hazudni, de ha ennyire nem vagytok egy hullámhosszon kár erőltetni a barátságot.

2011. okt. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nem értitek meg amit mondok. Ha már egyszerűen elmondja ezeket, hogy lehet, hogy majd ő is hízni fog akkor mit vár? Hogy azt mondjam, hogy hát igen lehetséges. Persze, hogy ezzel elmondom mit gondolok. Meg azt is mondta, hogy egészségtelen kajákat eszik. Kérdeztem miket.

De mi ez, hogy okoskodó? Alap feltétel lenne az, hogy ha már beszélgetünk akkor mind a két nézőpontot, vagy azt amit gondolunk elmondjuk a másiknak sértődés nélkül. De ő úgy veszi, mintha valami rosszat mondanék neki. HA meg tudja akkor miért nem mondja, hoyg igen ezzel tisztában vagyok? Akkor ne üljön csendben és nézzen rám szúros szemmel.

Egy barátnőm volt az, akivel mindig megtudtam mindent beszélni és mindent elmondunk amit gondoltunk arról a témáról, és beszélgettünk de nem sértődtünk meg vagy nem néztük le a másikat. Csak ő már nincsen.

Ennyivel elmondom egyszerűen akkor: AZT KELL MONDANOM AMIT Ő AKAR HALLANI, ÉS MEG KELL MINDENNEL VÁLOGATNOM A SZAVAIMAT.

2011. okt. 6. 21:00
 8/17 A kérdező kommentje:
És igen lehet, hogy nem való ez a barátság, de nehéz lenne szétválni újra mert akármilyen én akkor is a barátnőmnek tekintem. De ez így hosszútávon tényleg nem jó.
2011. okt. 6. 21:02
 9/17 A kérdező kommentje:
Egyébként így tényleg nehéz megérteni. De nem tudom egyszerűbben mondani. A barátaitokkal úgy beszéltek, hogy amiről témáról beszélgettek akkor megválogatjátok a szavaitokat, vagy nem mertek tanácsokat mondani vagy azt kimondani amit gondoltok? És itt most nem olyan dolgokra kell gondolni amik sértők lehetnek a másikra egyáltalán nem.
2011. okt. 6. 21:06
 10/17 anonim ***** válasza:

Akkor próbálj ilyen lazább kapcsolatként tekinteni rá.. bár hosszabb távon ez sem fog működni. Nekem is volt ilyen barátnőm, akivel néha elvoltunk, de hosszú távon nagyon irritált. Ő is csak kibeszélni szeretett, reakcióra, véleményre már nem volt kíváncsi. Ugyebár ez meg elég fárasztó.

A okoskodással kapcsolatban: csak az első példádat olvasd újra. Akkor csak azt mondom nem jó történést emeltél ki.:-p Azért a lényeget értettük..

2011. okt. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!