Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Izraeli állampolgárség megszer...

Izraeli állampolgárség megszerzésének feltételei?

Figyelt kérdés
Ha nem kivánok letelepedni abban az esetben is kötelező a katonai szolgálat? Köszönöm a válaszokat.
2011. okt. 7. 13:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%
Légy zsidó.
2011. okt. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, Ez nyilván való. Bövebb kifejtést kérnék.
2011. okt. 7. 14:04
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Zsidó vagy (igazoltan)

Igen kötelező a katonai szolgálat

2011. okt. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Bövebben is ki tudnád fejteni? Köszönöm
2011. okt. 7. 14:15
 5/14 anonim ***** válasza:
22%
Ha zsidó vagy, akkor nem kell aggódnod. Ha nem vagy az, akkor megismerheted a tolerancia bajnokait. Lehetséges, hogy kapsz egy golyót a fejedbe (pl.: már néhány újságírót lelőttek), de lehet, hogy csak pár nem éppen kellemes élménnyel gazdagodsz.
2011. okt. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
Szia! Én is feltettem egy hasonló kérdést ,gondoltam bemásolom neked: http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__19610..
2011. okt. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy bemásoltad. Csupán most az az aggasztó,hogy én nem vagyok Zsidó. És nagy vonalakban tisztában vagyok az áttérés nehézségeivel,amit vállalok és meg is teszek. De az a tudat,hogy ez évekig tartó procedúra amit egy válszadó írt...Nagyon meghökentett.
2011. okt. 7. 14:45
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

ahogy a belinkelt kérdés első oldal utolsó válaszánál is ott van, nem kell ahhoz zsidónak lenned, hogy állampolgárságot kapjál - ha zsidó vagy, akkor automaitkusan megkapod, ha nem, akkor meg ugyanúgy megy, mintha bármely más ország állampolgára akarnál lenni, szóval kellő ideig ott kell élned legálisan, hogy igényelhesd.

Katonai szolgálat meg minden állapolgárnak kötelező bizonyos korig, szóval ha állampolgár leszel, és még korodnál fogva érint a dolog, akkor ez rád is vonatkozik, de van esély rá, hogy olyan helyre menj, ami valami civilszolgálat

2011. okt. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%

most látom, hogy arra az esetre kérdezed, ha nem akarsz letelepedni, akkor értelemszer

en ezért nem fognak kötelezően Izraelbe rángatni - viszont ha nem költözöl oda, akkor állampolgárságot se kapsz (még ha zsidó vagy, akkor sem), szóval ez így a 22es csapdája

2011. okt. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm ,nem nyugtattak meg ezek az információk. És meg tudná valaki erősiteni azt az információt,hogy valóban évekig tart a zsidó vallásra való áttérés?...
2011. okt. 7. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!