Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mik a feltételei a svédországi...

Mik a feltételei a svédországi letelepedésnek, állampolgárság megszerzésének? Illetve hol lehet svédül megtanulni nagyon jól?

Figyelt kérdés
2010. szept. 19. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy fontos, hogy legyen ott lakásod, de nem úgy van, hogy megveszed és kész, hanem talán az államtól kell bérelni. Svédül legjobban megtanulni Svédországban lehet, de van a neten sok nyelvkönyv, meg nem olyan nehéz nyelv.
2010. szept. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel Svédország is tagja az EU-nak, szabadon letelepedhetsz (csak legyen munkád). Állampolgársághoz 5 évig kell ott élni.

[link]

2010. szept. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

szia! mi mostköltözünk ki 1 hét mulva. A férjem kint dolgozik egy ideje, kapott hosszu távu munkát, igy béreltünk ki kint egy lakást! mi 4 en vagyunk. Legfontosabb hogy legyen munkád kint amiből megélsz!! Megérdeklődtük, és azért is döntöttünk az mellett hogy kin éljünk, mert itthon nagyon nehezen jutunk egyről a kettőre! :( pedig maradnánk ha itthon is lenne ilyen jol fizető munkahelye! Kint a 3x -át keresi meg mint itthon! Már egy ideje kint van én pedig itthon a 2 gyerekkel (2éves és 6 éves) és nehéz egyedül itthon lennem velük, mi ezért is döntöttünk az mellett hogy kiköltözünk! Ovoda és iskola van kint is ugyanugy és azt is megtudtuk hogy az ellátásuk ingyenes! nyelvet is ingyen tanulhatunk!:))) számunkra ezek eléggé pozitiv dolgok! Engem ami még különösen megfogott ebben az országban, hogy hihettetlen gyönyörű, erdő , hegyek, tavak.....engem lenyűgözött!

Bocsi hogy nem tudtam ugy válaszolni a kérdésedre, és hogy ilyen hosszan irtam!!



kivánok neked sok sikert!!!


egy 26 éves anyuka

2010. okt. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi (:
2010. okt. 3. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!