Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen az emberek hozzáállása...

Milyen az emberek hozzáállása a halál témához manapság a saját kultúránkban?

Figyelt kérdés
mit jelent számunkra,mennyire tartunk tőle, vagy éppenséggel hogyan fogadjuk el...egy pár véleményre lennék kíváncsi :)
2011. okt. 8. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Ugyanúgy természetes része az életnek, mint a fogantatás. Ezzel le is tárgyaltam magamban a témát.
2011. okt. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A mai emberek hozzáállása a régiekkel szemben iszonyat "életidegen". A régi korokban a halál, mivel többnyire szem előtt történt, teljesen természetes volt, annak ellenére, hogy nekik is ugyanannyira fájt a szerettük elvesztése. De a magas gyermekhalandóság miatt sem állt le az élet. Míg ma, ha valakinek meghal a gyermeke, gyakran évekig nem tudja feldolgozni, van, aki gyermeket sem vállal többet, míg akár csak száz évvel ezelőtt is csúnyán szólva "belekalkulálták", hogy a 8 gyerekből csak 3 fogja megérni a felnőtt kort.

Ma az emberek menekülnek az öregedés, így a halál elől mindenféle műanyag kencékkel, műtétekkel, "bogyókkal", régen tisztességes dolog volt megöregedni.

Ennek ellenére én is félek a haláltól, én is évekig gyászolnám a gyermekem, nem tudnám úgy kezelni a dolgot, hogy "benne van a pakliban, hogy valamelyikük nem nő fel mellettem". Ezt a kollektív társadalmi tudat határozza szerintem meg, tehát a nem csak a szűk, de a tág környezetünk is, amiben felnevelkedünk.

2011. okt. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kicsit hadilábon állunk vele. Nehezen fogadjuk el, nagyon félünk tőle, de a legrosszabb a mi kultúránkban a haldoklóhoz való hozzáállás. Eleve a dolog ott kezdődik, hogy ha már egy idős nem képes semmire, a családtagjai által hamar otthonba kerül Nem mindig azért mert nem tudják megoldani az ellátását, sokszor nem is akarják. Félnek a leépülés látványától, félnek a betegségtől, az ezzel járó kellemetlenségektől, de főleg félnek attól, hogy a saját karjaikban hal meg. Leginkább nem is akarnak ott lenni, akkor abban a pillanatban, pedig a haldokló számára nagyon fontos, hogy akkor ne legyen egyedül. Aztán következik az önsajnálat. Vannak népek, akik sokkal természetesebben fogják fel valaki eltávozását és ünneplik. Én időset ápolok és már nem egyszer hittem azt, amikor rosszul volt, hogy na most jött el a pillanat.
2011. okt. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
amúgy egy pályázaton dolgozom, és ez a témája, köszönöm az eddigi válaszokat! :) jöhetnek még!
2011. okt. 8. 16:49
 5/5 anonim ***** válasza:

A magyaroké? olyan furcsa. Sajnos a halál természetes dolog, persze nehéz elveszíteni egy szerettünket, de nem a temetésén, vagy rosszabb esetben halottak napján kell kimutatnunk mennyire is szerettük, mert akkor már késő, tehát hiába a mauzóleum, meg a világ legnagyobb mécsese ha nem szerettük életében, akkor ez már csak képmutatás.

A halálról még most is suttognak, és nem szabad viccelődni vele, pedig azzal egy kicsit enyhíthetnénk a félelmünkön. Ebben az évben voltam életemben először temetésen (27 vagyok), a nagypapámat temettük, és hát megható volt, de voltak vicces részek is amikor kuncogtunk tesómmal, pedig az embernek ott sírnia kellene, de szerintem ez hülyeség. Sokkal jobban tetszenek azok a temetések, amikor a hozzátartozók mesélnek az elhunytról, leginkább vicces sztorikat, hiszen mindenki a jóra akar emlékezni. Hazánkban minden csak a szomorúság körül folyik pedig nem így kellene lennie, jó lennie.

2011. okt. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!