Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magamnak való vagyok és nincs...

Magamnak való vagyok és nincs önbizalmam se. Miért vagyok ilyen? (többi lent)

Figyelt kérdés

A szüleim nem rég elváltak. Nem bánom, mert az apukám elég idegbajos volt. De azóta annyira megváltozott minden. Ne higgyétek azt, hogy a válás miatt, mert nem igaz. Beletörődtem, de azóta annyira megváltozott minden. Felszedtem pár kilót, kevesebbek a barátaim, sokat idegeskedek így a anyával nagyon nem jövök ki. Sokat veszekszünk. Anyának van egy új barátja. Rám már nincs is ideje. Nem tudok normálisan leülni beszélni vele, mert vele nem lehet. Ha olyasmiről beszélek amiről nem akar hallani, nem válaszol, vagy eltereli a szót. A suliba senki nem jön oda hozzám. Én megyek a többiekhez, kedvesek meg minden, de úgy érzem nem vagyok az ő társaságukba valók, és engem se hiányolnak onnan. Járok táncra, ott szinte meg sem mukkanok egy szót sem. Ha mondanék is valamit, nem tudom hogy mit. És még csúnya is vagyok. Mások szerint szép, de nem érdekel..látom magam a tükörben. Csak az önbizalmamat akarják növelni. A nővérem folyton le kövérez ami nagyon rosszul esik. Tudom, hogy nem vagyok sovány. De szerintem az 54 kiló nem olyan sok 165 centivel, de azért elkezdtem a fogyókúrát


17/L


2011. okt. 8. 15:54
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsi. Ahogy visszaolvastam, elég értelmetlenül írtam.
2011. okt. 8. 15:56
 2/4 bitangbigtank ***** válasza:
54 kg 165-nél és kövér vagy.. aham.. én akkor mivagyok 170 68-al ? :D
2011. okt. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia!



Én is hasonló cipőben járok, csak nekem nem váltak el a szüleim és fiú vagyok, nem lány és nem járok táncolni. Én túl sovány vagyok, ez és más egyéb nagy önbizalomhiányt ad nekem és sokan gúnyolodtak is velem, ami még szomorúbbá tett. Szerintem az önbizalmadat kéne növelni. Javaslom járj el egy pszichológushoz aki talán tud segíteni a problémáidon. Én is ezt teszem. Szerintem az anyukáddal együtt kéne menned, akkor talán arra is választ kapnál, hogy miért nem akar veled beszélni olyan dolgokról amikről ő nem akar hallani. Az iskolában és a táncon szerintem figyeld meg a többiek érdeklődési körét, a szokásaikat stb. és alkalmazdkodj hozzájuk, hátha akkor jobban befogadnak és lehetnek így akár barátaid is. Nekem is mindig ezt tanácsolják és biztos hogy igazuk van. Jó szándékból szeretném tanácsolni neked, hogy menj el pszichológushoz, szakemberhez hogy tudjon neked segíteni. Mert szerintem ezt egyedül nem oldod meg. És akár hogy is próbálod menteni, szerintem a válás nyomai benned ugyanúgy megmaradnak, mint a legtöbb gyerekben, csak szerintem nem veszed észre, mert a tudatalattiból jön és szerintem ez kihat a többi problémádra is. És mivel látom hogy 17 éves vagy (vagyis kamasz) most kell ezekre a problémákra szakember, pszichológus segítségével megoldást találnod, mielőtt még rosszabodna a helyzet és kihatna a későbbi életedre. Mivel kiskorú vagy szerintem szülői beleegyezés kell ahhoz hogy pszichológushoz menjél, de szerintem meg tudod győzni az anyukádat hogy hozzájáruljon a te érdekedben. Nálam támogattak ebben a szüleim, habár nálam nem kellett ebbe beleegyezniük, mert már 21 éves vagyok.


Szóval fogad meg a tanácsaimat, bíz magadban hogy lehet az életed még jobb is és ne ad fel, mert a remény hal meg utoljára.


Azért nem kommentként, hanem privát üzenetként küldöm el ezt neked, mert szerintem így biztosabb hogy elolvastad.


Ha gondolod írj privát üzenetet, szívesen segítek neked a problémáidban ha tudok.


Ákos

2012. aug. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Bocs mégis kommentként ment el és nem privát üzenentként de mindegy.
2012. aug. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!