Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Anyukám szerint én irigy és...

Anyukám szerint én irigy és magamnak való vagyok, szerintem egyáltalán nem. Mi a véleményed? 17/L

Figyelt kérdés

Egy kis településen lakunk, szoktak hozzánk járkálni kéregetni szomszédok/ismerősök. Általában cigarettát, kávét, gyógyszert, vagy főzni valót kérnek. Anyukám mindig ad nekik ha van, azt mondja, hogy te is lehetsz majd ilyen helyzetbe. Erre azt szoktam mondani, hogy ők is ugyan olyan anyagi helyzetbe vannak mint mi. Csak ők egyáltalán nem osztják be a pénz, nem spórolnak stb.

Erre ő: jól van már ne légy olyan irigy magadnak való..


2011. aug. 24. 12:08
 1/9 anonim válasza:
100%
Szerintem nem vagy irigy. A főznivaló és a gyógyszer rendben van, kérjen, ha kell, na de a cigi meg a kávé... Az élvezeti cikk, nem létszükséglet, szóval igazad van.
2011. aug. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sztem sem vagy egyaltalan irigy es magadnak valo:)

Nalunk is sajna ez a helyzet.. parszor adtam, de most mar nem. Ide jonnek mindenert keregetni azt semmit nem adnak meg. Konyorgom, nekem is penzbe kerul, ok meg mindent ingyen varnak el. En sem jarok sehova keregetni...

Megmondtam nekik h csak akkor adok, ha meg is adjak a tartozast, igy persze mar nem kellett nekik:S

2011. aug. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezen kicsit kiakadtam. Irigy? hogy jön ide az irigység? miért kéne irigy legyél kéregetőkre, engem is zavarnak, de nem akarok rájuk hasonlítani, tehát nem vagyok "irigy":))

És nem tetszik ez a hozzáállás, hogy "te is lehetsz ilyen helyzetbe", ha teszel érte, hogy ne legyél, biztos nem leszel ilyen helyzetben, és ha lennél is nem lenne pofád kéregetni:) gondolom:)

2011. aug. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Aki rendszeresen kéreget annak nem adnék.

De ha átjön a szomszéd mert kellene neki 1 kiló cukor vasárnap délután akkor adnánk neki mert tudjuk hogy van olyan becsületes hogy visszaadja.


Nem vagy irigy de ha tudsz akkor segíts másoknak mert lehet hogy később pont te szorulsz az ő segítségére.

Na jó nem kell minden csövesnek segíteni mert aki magán nem segít az hogy várhatja el hogy mások segítsenek neki?

2011. aug. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
elsőnek igaza van. szűkölködő ember enni kér nem ilyesmikre. jó hogy nem audi a4est koldulnak
2011. aug. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kreatív keresztezése a személyeskedésnek és a klasszikus "mert én azt mondtam"-nak.
2011. aug. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2011. aug. 26. 08:52
 8/9 anonim válasza:
kajára alapanyagot adnék, de pénzt nem. cigit se.
2011. szept. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Hát szerintem sem vagy egyáltalán irigy.Az olyan ember aki cigarettát kéreget,az valószínűleg elissza magától a pénzt,pedig ha nem a legdrágább kaját is,de meg tudná venni magának a létszükséges dolgokat.Egyébként meg szerintem pofátlanság házról-házra járni alamizsnáért mert nem a háborús időkbe vagyunk.Ilyen embernek én sem adnék!


Persze jótékonykodni megint más,de ott is meg kell nézni hova és kinek adod amit adsz.

2011. szept. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!