Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A kisebbséget zavarja a...

A kisebbséget zavarja a (pozitív) diszkrimináció, érdeklődés?

Figyelt kérdés
Nagyon érdeklődöm a keleti kultúrák iránt. Nagy szerencsémre alkalmam nyílt megismerni egy kínai fiatalembert. Nem szeretném esetleg megsérteni azzal, hogy az országáról, stb kérdezek. Tudom, hogy mindenki másképp áll ehhez, ezért kíváncsi vagyok mindenki gondolataira. :)
2011. okt. 8. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan kérdezz róla, bár ne tolakodóan, és ha nem akar nagyon válaszolni akkor ne erőltesd (a kínaiak ált. távolságtartó emberek).
2011. okt. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is épp ettől tartok... bár aki ismeri, az azt mondja róla, hogy nyitott és kedves, bármiről lehet vele beszélgetni.
2011. okt. 8. 21:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Kérdezd ,de ne bunkón, bajod nem lesz tőle.
2011. okt. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

a pozitív diszkrimináció is zavarja őket (kivéve:cigányok), az érdeklődés egyáltalán nem, hacsak úgy nem, hogy ugyanazokat a sztereotip kérdéseket teszed fel, amivel már előtted 1000szer lefárasztották.

pl. nálatok tényleg mindenki kungfuzik? Jackie Chennek tényleg nincs dublőre? a csecsemők is dolgoznak a cipőgyáraitokban? mind tudtok édes-savanyút főzni? és a kutyahús?

2011. okt. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Juj, azért ennyire nem akartam messzire menni. xD Valójában csak annyiról lenne szó, hogy nehéz volt-e megtanulni magyarul, járt-e már Kínában és hogy milyen nyelven gondolkodik. :) (Az illető itt született.)

2011. okt. 8. 21:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor azzal semmi gond nem lesz,nem fogja lerúgni a fejedet:D
2011. okt. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!