Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen hátrányai lehetnek a...

Milyen hátrányai lehetnek a túlzott őszinteségnek?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy én mindig kimondom, ha zavar valami, legyen szó bárkiről, persze prbóálom ezt kultúráltan..több, kevesebb sikerrel. Nagyon nehezen tolerálok dolgokat és az embereket sem szeretném kibeszélni, ezért megmondom...

Ennek lehet bármiféle hátránya?

(azon kívül, hogy szerzek pár haragost)


üdv. 16/L


2011. okt. 10. 19:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Baromi sok embert magadra haragíthatsz. Soha nem fogja neked senki a problémáját elmondani, mert úgy fogja érezni, hogy csak kioktatod. Hidd el, nem mindig jó őszintének lenni.


24/N

2011. okt. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Ha nem hazudsz (néha) vagy nem hallgatsz el dolgokat, akkor tönkremennek a szociális kapcsolataid. Ha meg a főnököddel vagy túl őszinte akkor a munkád veszted el, tehát a gazdasági kapcsolataid mennek tönkre. Ha meg politikai pályára mész és őszinte vagy akkor meg a politikai ambícióidat áshatod el, tehát ha nem hazudsz vagy nem hallgatsz el dolgokat akkor nem igazán lesznek jó kapcsolataid.
2011. okt. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Nem kioktatva mondom, sőőt..megpróbálom kulturáltan, de ezt már egyszer írtam. Amúgy emiatt érettebbnek gondolnak, mert nem menekülök el a problémák elől,sőt tanácsot is szoktak kérni, illetve adnak a véleményemre..


Azért köszönöm a válaszodat!

2011. okt. 10. 19:26
 4/20 A kérdező kommentje:
Pedig épp politikusnak készülök.. :)
2011. okt. 10. 19:26
 5/20 anonim ***** válasza:
ha politikusnak készülsz az őszinteséggel nem fogsz nagy karriert befutni...de majd felnősz és megtudod.
2011. okt. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Röviden: Nem lesznek barátaid.
2011. okt. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Tudom mire gondolsz.. De szerintem ez hosszú távon már nem sokáig fog működni. Az országnak hazaszerető politikusokra van szüksége, nem pénzmániás állatokra..Majd meglátjuk ;)

Másik opció amúgy a tanár :)


A negyedik válaszolónak:

Érdekes módon az őszinteségem óta sokkal "népszerűbb" vagyok, sokkal jobban tisztelnek, szeretnek a korrektségem miatt.

2011. okt. 10. 19:35
 8/20 anonim ***** válasza:

Akkor meg mi a probléma?

Egyébként ha nagyon őszinte vagy, az lehet a hátránya, hogy jobban kiismernek a kelleténél, nagyon kiszámítható leszel olyanok számára is, akik nem biztos, hogy a legjobb szándékúak és könnyebben fogást találhatnak majd rajtad.

2011. okt. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Ilyen jellegű válaszokat vártam..

De szerintetek jól teszem, ha kimondom, amit gondolok? (legalábbis az esetek 85%-ban)


köszönöm mindenkinek a választ :)

2011. okt. 10. 19:39
 10/20 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok, és szerintem határozottan jó dolog. Valóban nincs nagy haveri köröm, mert nem tudok és nem is akarok alkalmazkodni az ilyen esetekben lévő íratlan szabályokhoz. De ezt nem bánom. Mivel így akik a barátaim, azokkal valóban lehetek őszinte, "önmagam", ahogy ma divatos mondani. Ezt sokkal értékesebbnek tartom, mint például azt, amit a szüleim társaságában látok, hogy van egy nő, aki mindig jön, senki nem látja szívesen, de senki nem meri megmondani neki, hogy ne jöjjön többet. Mondjuk jó nő és az agglegények időnként lefekszenek vele, lehet ezért nem zavarják el..

A másik dolog, hogy mivel elég hamar kiderül, hogy így állok a dolgokhoz, ezt sokan tisztelik, többen mondták már, hogy nagyra becsülik bennem, hogy ki merem mondani a dolgokat.


Személyiségfüggő, kinek mi fontos, én úgy érzem, hogy mivel őszintébb vagyok, így őszintébb az emberekkel való kapcsolatom is, ami sokkal többet ér, mint a felületes csevegések. Másrészről viszont látom, hogy sokszor fontosak lennének ezek a felületes társadalmi kapcsolatok is, könnyebb lenne az életem általuk.

2011. okt. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!