Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mik az kollégista élet előnyei...

Mik az kollégista élet előnyei és hátrányai?

Figyelt kérdés
2011. okt. 28. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Előnyök:

- általában közel van a kolesz a sulihoz

- olcsó (legalábbis olcsóbb, mint egy albérlet)

- mindig van társaság

- van egy csomó buli

- gyorsabban terjednek az infók

- mindig tudsz vkitől segítséget kérni


Hátrány:

- nehéz tanulni

- lehet, hogy idióta szobatársakat kapsz

- mindenki szarik rá, hogy ha te másnap zh-zol, akkor is max hangerőn üvöltetik a zenét a szomszéd szobában

- ha nincs menza, akkor főzni elég nehézkes

- legtöbb helyen szintenként van csak fürdő

2011. okt. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
összességében szerinted nehezebb, vagy könnyeb a tanulás egyetemen? szerintem mindig lehet valahol valami csendesebb helyet találni, ha más nem, ott a könyvtár. ha valamit nem értesz, akkor el tudják magyarázni. plusz jegyzetek felsőbb évesektől...
2011. okt. 28. 19:41
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Első vagyok. Ez tök egyéni, hogy kinek mi a jobb. Van, aki imádja a koleszt, én nem tudnék meglenni ott. Oké, hogy ott a könyvtár, de én azon ritka emberek közé tartozok, akik képtelenek csendben tanulni. Én járkálok fel-alá és hangosan magyarázok. A könyvtárban tanulásnak eddig minden alkalommal az lett az eredménye, hogy olvasgattam csak az anyagot és belealudtam. Nem vagyunk egyformák:)
2011. okt. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Még mindig én. A jegyzeteket meg így is meg tudom szerezni:)
2011. okt. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Én kollégista vagyok, és nagyon szeretem. Egyszer 2 hétig voltam albis, hát sikítva menekültem... Pedig ismerősökkel voltam együtt.


Nagy előnye hogy olcsó, 8100 nálunk egy hónap, albi pedig 15000+rezsi volt, a körülmények pedig elképesztőek voltak albiban...

Ugyan a koli kicsit messze van 30 perc bejutni mégsem cserélném el semmi másra...

Tanulásban a többiek soha nem akadályoztak, pedig 4 év alatt mindig más bagázzsal voltam. 1-1 szép szó mindig megoldja szerintem ezeket a "zenebömböltetős" helyzeteket. Nálunk legalábbis úgy megy, hogy ha hangosan zenélnék, megkérdezem zavarja-e őket. Bár általában az megy hogy mindenki kér egy számot :D Azazmindneki kedvére megy a zene. Persze ha tanulás megy épp akkor ilyen nincs.

Ha a másik tanul, akkor mi vagy fülessel zenélünk, vagy sehogy meg csendben vagyunk. De ez fordítva is igaz. Mi mindig mondjuk a többieknek ha épp kínunk van, tanulni szeretnénk, vagy pihenni és alkalmazkodunk hozzá. Lefekvés is ilyen pl, mindig együtt megyünk feküdni, ha valaki korábban feküdne mi meg nem még akkor vagy 1 kislámpa ég, és csendben vagyunk, vagy ha elemünkben vagyunk és nem tudunk csendben lenni, akkor kimegyünk a tanulószobába. Ez nevétől eltérően ilyen "magányszoba" mindig az vonul ki, aki valamiért nem tudja tevékenységét a szobában végezni.

Szerintem megbeszéléssel mindne megoldható, így nem nagyon láttam hátrányát a kolesznak. Sőt szerintem előnyösebb, hogy mindig van kéznél ismerős, ha kell valami, segítség, puska akármi...

Jó a közösség... Mindig kapható valaki egy kis bulira, nem kell nagyra gondolni akár egy közös filmezésre, vagy sörikézésre.

2011. okt. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%

Utolsó: Szerencséd, hogy ilyen kulturált emberek között laksz. Bnőmtől folyamatosan azt hallgatom, hogy nem tud tanulni a koliban, mert a szomszédban állandóan bömböltetik a zenét. Próbálta már párszor kulturáltan megkérni őket, de magasról szartak rá.

Másik bnőm szobatársának meg az a mániája, hogy felkel hajnali fél 5-kor és kimegy tanulni. Ami még nem is lenne gond, de nem fogja és kiviszi a cuccát, hanem ki-be mászkál és baromi hangosan csukogatja az ajtót. Neki is mondta már, hogy jó lenne, ha reggel összeszedné az összes cuccot, ami kell neki, és azzal vonulna ki, majd akkor menne vissza, ha befejezte a dolgot, de nem lett túl sok eredménye....

2011. okt. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%

1-1 kisebb affér nálunk is volt...

Szobatárs ki tudja miért de ha ő kelt fel hamarabb mindig csattogott-zörgött, csilingelt a kanállal üvegedényben, húzkodta a széket. Kértük mi is szépen-csúnyán-mindenhogy nem hatott neki.

Egyszer rászántuk magunkat, kivártuk az alkalmat, hogy Ő hamar feküdjön mi akkor kezdtünk bele egy 4 fős buliba...

Aztán úgy tettünk mintha lefeküdnénk, beállítottuk az ébresztőjét, és csendbe maradtunk. Mint az őrült ugrott le az ágyról azt hitte reggel van.

Aztán másnap megmondtuk neki, hogy nem kívánunk háborúzni, csak szerettük volna ha érezné a törődést, érezné milyen amikor nagyon-nagyon aludni akkor, és nem hagyják.

Valószínűleg akkor felfogta a dolgot mert azóta nem volt vele probléma.

2011. okt. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!