Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért soványak az alkoholisták...

Miért soványak az alkoholisták? Nem látni köztük egy dagadtat sem.

Figyelt kérdés
2011. okt. 12. 00:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem esznek. Volt a családunkban kettő is. :( A kaja mellékes volt számukra. Sok pia + rengeteg alvás. Kaja csak nagy ritkán :( Mindkettő 55 éves kora körül halt meg :(
2011. okt. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak soványak, honnan vetted ezt?
2011. okt. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Általában soványak. Én is ismerek egy kövér alkoholistát, de soványat vagy 50-et is... (kis faluban) :(
2011. okt. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Menj be egy kocsmába ,és több olyan alkoholistát is látsz aki elég kövér..AZ apósom igazán kövér ember volt,és emellett nagy alkoholista is.
2011. okt. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Én is csak soványakat ismerek. Pld. a tv-ben ha Fókusz, vagy egyéb riportokat nézel, kövér alkoholista nagyon elvétve akad köztük. Sovány viszont annál több.
2011. okt. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 napietus ***** válasza:
100%

én ismerek kövéreket is. pl. a sörben rengeteg kalória van, amelyik sört iszik, az általában el is hízik (ezzel tovább növelve az alkoholizmus miatt amúgy is nagy esélyét pl. az infarktusra). meg borosok között is, hiszen köztudott, hogy a bor savat (és ezzel étvágyat) csinál.


inkább azok lehetnek soványak, akik rövidet isznak, és az elveszi az étvágyukat.

2011. okt. 12. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

a sörösök ronda nagy pocakot növesztenek..

Szerintem a soványság azért lehet, mert kikészíti a májat az alkohol, és a máj a szervezet vegykonyhája, méregtelenítője. Ha az leterhelt, beteg, akkor ha eszik is, nem tudja hasznosítani, lebontani, méregteleníteni.

2011. okt. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Maximum azért gondolod azt, hogy nem látsz egy kövéret sem, mert őket nem gondolod alkoholistának. Számtalan nagy, sörpocakos pasas van, aki rendesen alkoholista, nem csak soványak vannak. Amelyik sovány, az vagy alkatilag ilyen, vagy már annyira szét van cseszve a szervezete, hogy nem tud enni, vagy kajára ÉS piára nem lenne pénze, ezért leginkább csak piát vesz.
2011. okt. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
nem azok, a 35-40 feletti alkeszok nagy része 100 kg felett van...
2011. okt. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

igen,mindkettő típusból van,csak szerintem a soványabbak feltűnőbbek,mert jobban le vannak pukkanva-látszatra,mert a kövéreknek is ugyanúgy belül szét van cseszve a szervezetük.

nagybátyám kövér volt,és alkoholista,szépen elbutult,lebetegedett,el is vitte a pia.

a soványaknál az alkaton kívül szerintem még belejátszhat az is,hogy az alkoholisták valamilyen szinten-a kövérek is-lelki betegek,sokuk depressziós,ezért nyúlnak piához.a depresszió egyik gyakori tünete az étvágytalanság,vagy éppen a túlevés.meg az is előfordul,hogy szétcsesződik a gyomor nyálkahártyája,és amiatt nem tudják rendesen megemészteni az ételt,a tápanyagok nem tudnak megfelelően felszívódni.

2011. nov. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!