Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kérdésem: a Facebooknak...

Székelyhídi Béla kérdése:

Kérdésem: a Facebooknak milyen jogi alap áll rendelkezésére ahhoz, hogy a fiókomat indoklás nélkül felfüggessze? Ez történt ugyanis és hiába fellebbeztem az általuk magadott módon, nem érkezik a beígért e-mail. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 12. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:
A regisztrációkor elfogadott felhasználói nyilatkozat
2011. okt. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
egy ingyenes oldalon,ahol semmiért nem fizetünk,ott örülni kell mindennek amit kapunk,reklamálni meg nagyon illetlenség,így van ez a Gyakorin is és a Facebookon is
2011. okt. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ - én úgy vélem, hogy ha a többi Facebook-tag a regisztrációja alapján teljes jogkörrel használhatja a programot, akkor annak a részére, akitől ezt a jogot időlegesen vagy véglegesen megtagadják, illik ezt a lépést megindokolni, ugyanis nem lehet más indok, mint hogy egy hozzászólásom valamiért, valakinek nem tetszik. Nekem viszont alkotmányos jogom a szabad véleménynyilvánítás.
2011. okt. 13. 07:33
 4/7 anonim ***** válasza:

ne keverjük már ide a szabad véleménynyilvánítást, mert köze nincs hozzá. Attól még, hogy neked jogod van a szabad véleménynyilvánításra (megjegyzem bizonyos korlátok között, hiszen ez sem abszolút jog, tehát nem terjed ki mindenre, ld. pl. rágalmazás, becsületsértés, gyűlöletbeszéd), ettől még a facebook-nak vagy bárki másnak nem lesz kötelessége erre neked felületet biztosítani, az az ő felülete, ott az jelenik meg, amihez ő hozzájárul, te pedig ezt a felhasználási feltételek elfogadásával szintén elfogadtad.

Az se tartozik hozzá a szabad véleménynyilvánításhoz, hogy te bemehetsz bármelyik újság szerkesztőségébe, hogy akkor itt a te véleményed valamiről leírva, adják már le - ez ugyanez. Ha csinálsz egy saját médiumot, felületet (újság, honlap, akármi), akkor ott magadnak azt jelentethetsz meg, amit akarsz, illetve ami nem lép túl a szabad véleménynyilvánítás joga által adott kereteken (ld. a fenti példákat). Más honlapján viszont ő jelentetheti meg azt, amit akar, illetve törölhet, amit ő akar - ez nem egy olyan felfoghatatlan vagy elrugaszkodott dolog.

2011. okt. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat - azonban én semmi olyant nem tettem (írtam), ami a felhasználói nyilatkozattal ellentétes. Állítom, hogy ez egy-egy hsz. tartalmából adódó diszkrimináció, amit a Facebook alkalmaz. A szabad véleménynyilvánítás és a szólásszabadság joga igenis megillet, amíg más jogát nem sértem. Ha én leírom, hogy Kertész Ákos a hazáját és az összes magyart bántotta meg az Amerikai Népszavában megjelent cikkével - ezzel csupán saját jogaimat gyakoroltam. (Szigorlatoztam jogból.)
2011. okt. 14. 06:56
 6/7 anonim ***** válasza:

ha szigorlatoztál jogból (és feltéve, hogy még át is mentél) akkor meg végképp nem értem, hogy miért kell itt hosszasan magyarázni neked azt, hogy attól még, hogy neked szólásszabadságod van, attól még senkinek sem kötelező erre megjelenési felületet biztosítani neked. A facebook a saját felületén maga döntheti el, hogy mit jelentet meg vagy sem, és ha ők úgy ítélik meg, hogy valami miatt az nem fér bele nekik, amit te írtál, akkor az tök lényegtelen, hogy szerinted meg igen, az övék az oldal, azt csinál vele, amit akar, neked meg nem alkotmányos jogod, hogy facebook fiókod legyen, ez egy szolgáltatás, amit igénybe vehetsz, elfogadva, hogy ilyenek is történhetnek.

Ha te csinálnál egy saját blogot pl. akkor ott meg te szűrhetnéd, hogy mit hagysz meg a hozzászólások közül illetve mit moderálsz ki.

2011. okt. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha azt állítom, hogy valamiből szigorlatoztam, akkor át is mentem - nem is akármilyen minősítéssel - de ez személyes dolog, kérem, hogy ne foglalkozz ezzel. Csak egy példát mondok:a freemail egy időben sokat akadozott (mint köztudott: ingyenes). Az ingyenesség nem jelenti azt, hogy a szolgáltatás felelősségmentes ! Történetesen határidőre igen fontos adatokat kell szolgáltatnom és ezt a freemail-en keresztül teszem. Szóvá tettem a problémát - elnézést kértek és valóban reagáltak rá, kijavították a hibát. Ezzel csak annyit szeretnék jelezni, hogy az ingyenességet ne téveszd össze az önkényes kezelés lehetőségével. Részemről köszönöm a válaszokat, sajnos azok rosszul ismerik a jogot, legalábbis a szolgáltatásokhoz fűződő felhasználói jogokat és a felhasználók azonos jogait. Mégegyszer köszönöm !!
2011. okt. 15. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!