Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi idő áll rendelkezésére...

Mennyi idő áll rendelkezésére a munkáltatónak, hogy felmondás után odaadja a szükséges irataidat?

Figyelt kérdés
2011.10.01-el kértem a felmondást a tegnapi napon, felmondási idő nincs mégis azt a választ kaptam "nincs könyvelő, csak 10.03-án lesz" úgyhogy nem tudja a papírjaimat kiadni. Küföldön kezdenék 10.03-án. Milyen jogaim vannak?
2011. szept. 21. 12:11
 1/10 anonim ***** válasza:
A munkaviszony megszűnését követően 3 napon belül kell kiadja a papírokat, és kifizesse a béredet.
2011. szept. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

97. § (1) A munkavállaló munkaviszonya megszüntetésekor (megszűnésekor) munkakörét az erre előírt rendben köteles átadni és a munkáltatóval elszámolni. A munkakör-átadás és az elszámolás feltételeit a munkáltató köteles megfelelően biztosítani.


(2) A munkaviszony megszüntetésekor (megszűnésekor) a munkavállaló részére ki kell fizetni a munkabérét, egyéb járandóságait, valamint ki kell adni a munkaviszonyra vonatkozó szabályban és egyéb jogszabályokban előírt igazolásokat. Ha a munkaviszony


a) a próbaidő alatt azonnali hatállyal,


b) rendkívüli felmondással,


c) azonnali hatályú közös megegyezéssel,


d) a 94. §-ban foglalt lehetőség alkalmazásával,


e) a 101. § (1)-(2) bekezdése szerint vagy


f) a 10. § (1) bekezdésében foglaltak alapján


szűnik meg, a munkáltató legkésőbb a jognyilatkozat közlésétől, illetve a megállapodás megkötésétől számított harmadik munkanapon, egyébként legkésőbb az utolsó munkában töltött napon köteles a kifizetésről és az igazolások kiadásáról gondoskodni.



[link]

2011. szept. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Jogod van nyomatékosan figyelmeztetni arra, hogy felnyomod a munkaügyi felügyelőségen, ha nem kapod meg az utolsó munkában töltött napon a papírokat, béredet, ráadásul rávered az ebből eredő károd megtérítettését is.

És finoman közölheted vele, teszel arra, hogy könyvelő csak máskor lesz, az Ő kötelessége gondoskodni időben ennek megoldásáról. Rendelje be a könyvelőt, ha kell.


Ha úgy látod, hogy flegma és nem foglalkozik a dologgal, akkor a papírok átvételekor és kézzel átírnám a dátumokat arra a napra, amikor ténylegesen megkaptad őket, majd bejelenteném a munkaügyi felügyelőségen, hogy nem kaptam meg időben a papírokat. Kimennek, megnézik, és már kapásból az büntetést von maga után, hogy nem az utolsó munkában töltött napon adták ki.

Nálad nem él a "3 napon belüli" dolog, mivel időben közölted (remélem írásban) a felmondást. Ha felmondási idő nincs, akkor gondolom próbaidős vagy.

2011. szept. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen még próbaidős csak félek attól hogy nem lesznek meg a paprírok. A munkaügyi felügyelőséget mondom neki de lehet ez csak utólag amikor már késő lesz ér valamit. Arra gondoltam azért minden nap zaklatom vagy a könyvelője számát elérhetőségét is kérem tőle.
2011. szept. 21. 13:32
 5/10 anonim ***** válasza:
Így van, ne hagyd magad! Annyi szemét munkáltató van. Én drukkolok Neked. Egy könyvelő.
2011. szept. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát remélem én is sikerrel járok. Van 8 munkanap, hogy kész legyen. Nem hiszem el hogy nem megoldható. El vagyok keseredve ha emiatt elbukom az új melómat!!
2011. szept. 21. 14:43
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg. Ez miatt nem fogod elbukni az új melódat. Naponta veszek fel embereket és van aki hónapok múlva hozza csak az adóadatlapját pld ami fontos lenne a göngyölített adózás miatt. Egyszerűen megmondod, hogy még nem kaptad meg és kész!!
2011. szept. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Most hívtam az új céget és azt mondták amíg nincsenek meg a papírok nem tudnak alkalmazani, ezáltal nem is utazhatom. A következő busz meg ki tudja mikor indul. Sajnos nem minden héten. Most pont jól jöttek volna ki a dolgok ha 10.03-án mehetek. De még nem adom fel!!!
2011. szept. 21. 16:11
 9/10 anonim ***** válasza:

Csak egy tipp:

Nem lehetne, hogy pár nappal előbbi időre szüntesd meg a munkaviszonyod, így az indulás napjára csak-csak összejön valahogy az a papír?

2011. szept. 22. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Még valami eszembe jutott. Ahhoz, hogy az új helyen alkalmazzanak, nem kell feltétlenül minden rögtön. A legfontosabb a "MIL-lap" (Munkáltatói igazolás a munkaviszony megszűnésekor). Ehhez pedig nem kell feltétlenül könyvelő, csak egy írástudó emberke, mivel ezen a nyomtatványon a személyes adataidon kívül csak az kell, hogy hány napot voltál betegszabadságon ebben az évben, ha magánpénztári tag vagy, akkor hol és mikortól, valamint van-e munkabér-letiltásod. Ehhez nem kell agyonszámolnia magát senkinek. Még a főnök is ki tudja tölteni, ha nagyon akarja. A többi papírt meg megkapod később, és akkor viszed be belőle azokat amik kellenek az új munkahelyre.

Én is sok dolgozót vettem már fel úgy, hogy csak ez az igazolás volt vele, aztán fizetésig hozta a többit is.

2011. szept. 22. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!