Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nincs egy (1) útvonal...

Miért nincs egy (1) útvonal az állatkertekben?

Figyelt kérdés

Múlt alkalommal kimentünk állatkertbe (Fővárosi).

A belépőhöz adott térképet használva jártuk végig. Annyi útvonal van, össze-vissza keresztezik egymást. Sokszor kellett visszamennünk, hogy ki ne hagyjunk valamit.


Miért úgy építik ki az állatkertek túraútvonalát, hogy ha nem követed a térképet valamit biztos kihagysz?


Ez valami marketing stratégia?


2011. okt. 12. 13:06
 1/3 anonim ***** válasza:
nem tudom miért van így,ezen már gondolkoztam én is,a pozsonyi is ilyen
2011. okt. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a folyamatos bővítések miatt nem tudják másképp megoldani. Vagy talán pont azért, hogy ha valaki tanulmányozni/lerajzolni akar egy állatot, vagy meglátogatni az örökbefogadott jószágát, ne kelljen végigkolbászolni az egészen, hamarabb is odaérjen.

Az embertömeg is jobban elé tud oszlani, ha nem libasorban kell menni egy útvonalon.


De ez csak egy tipp.

2011. okt. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Más állatkertekben is így van.


Igazából nem kötelező mindent megnézni, van akit a jegesmedvék érdekelnek, a tigrisek nem, stb. Ez inkább egy park, úgy sétálsz ahogy szeretnél, a térkép csak segít hogy amit szeretnél megnézni, azt megtaláld. Szerintem nem is jó, ha csak egy útvonal lenne, ahol libasorban totyognánk, és néznénk: elefánt pipa, zsiráf is megvolt, zebrák dettó...

Így oda mész, azt nézel meg amit akarsz, ha a gyereknek tetszik az elefánt még visszamehetsz és bámulhatjátok egy órán át, és ha megéheztél elmész az étterembe, stb...

2011. okt. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!