Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kéne szeretni bármilyen...

Miért kéne szeretni bármilyen népcsoportot?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést egy másik ihlette: http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__227..


Ha "nem szabad" utálni más népcsoportokat, akkor kötelező szeretni őket?


A népcsoportok is egyénekből állnak. Tehát egyéneket ítélnek el.

Nem azt mondom, hogy általánosítsunk,mivel annak nem sok értelme van.

Inkább a kiváltó okokat kellene megvizsgálni nem?


Tehát szerintem nem jó dolog általánosítani se pozitív, se negatív irányba.


Mi a véleményetek?


2011. okt. 13. 20:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Nem értem miért kéne abból kiindulni egy népcsoport megítélésében, hogy milyenek azon tagjai, akik kevesen vannak.


Ha megkérdezel egy embert, hogy milyen színű a tigris, akkor egyből rávágja, hogy narancssárga színű, fekete csíkokkal. Tehát nem azt mondja, hogy fehér színe van a tigrisnek csak azért, mert élnek fehér tigrisek is a világon.


Akik abból indulnak ki, hogy a töredékből ítéljük meg a tömeget, azok tulajdonképpen azt erőltetik, hogy a tigriseknek legyen fehér a színe, mert minden századik tigris fehér színű. Ez meg baromság.

2011. okt. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Csakhogy ilyen nem létezik, hogy 90%-os bűnözés fel kellene fogni! Ez a szám olyan 20% lehet ami nem kevés, kirívóan sok, de nem 90%!
2011. okt. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
ez a hasonlat elég ködösnek tűnik nekem
2011. okt. 13. 21:05
 14/21 anonim ***** válasza:
Alapíts kolóniát a Marson 64%. Komolyan, ha ennyire rettegsz, jó távol lehetsz ettől a borzalmas jövőképtől...
2011. okt. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Látjátok, a társadalom szégyenei ez a 64% és a 80%, a béke ellenségei, ha diktátor lennék, most csúnya akasztás következne :).
2011. okt. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Százalékom is mint látod alacsony, mert ezeknek egyetlen fegyvere a lepontozás, az önsajnálaton kívül mást nem tudnak mondani (kirabolták apai szépapám unokatestvérét! grrr) érveimre.
2011. okt. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:

Nyugi 19%-ek!En melletted vagyok!Tanuja voltam lepontozasod tortenetenek...

Igen!O"k azt az ideologiat dicso"itik,aki nem mellettunk ellenunk van es megleheto"sen agresszivan reagalnak az alltaluk nem tetszo" valaszokra..Tiszta 50-es evek Magyarorszag,csak epp maskent hivtak a rendszert!En sem fogok sokaig 46%-on allni!:DDe tudot mit!Teszek ra'!Nem szazalekban kell helyt allni,hanem EMBERKENT!!!Es nem MAGYARNAK kell lenni elsodlegesen,hanem EMBERNEK!TISZTESSEGES EMBERNEK!!


Visszaterve a kerdesre!(Bocs kerdezo" az offert!)Nem kotelezo" szeretni egy nepcsoportot sem,de az alapveto" emberi tisztelet mindenkit megillet!Es az is,hogy ne alltalanossagban beszeljunk ro'luk!Mi magyarok sem orulunk annak,ha a politikusaink,bu"nozo"ink alltal i'telkeznek rolunk!

2011. okt. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Jóóó, ne itt öljétek egymást....


Már bocs, de nem nagyon érdekel most, hogy kit, hogyan és mikor ütöttek agyon és hogy ki kit hogyan végezne ki és kit hogyan pontoztak le...


F@sznak trollkodjátok tele a kérdésemet...

2011. okt. 13. 23:06
 19/21 anonim válasza:
Bocs!Uccso vagyok!Jav.:Itelkeznek felettunk..Nem rolunk!Elnezest!
2011. okt. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

")Nem kotelezo" szeretni egy nepcsoportot sem,de az alapveto" emberi tisztelet mindenkit megillet!Es az is,hogy ne alltalanossagban beszeljunk ro'luk!Mi magyarok sem orulunk annak,ha a politikusaink,bu"nozo"ink alltal i'telkeznek rolunk!"


Ebben van igazság.

2011. okt. 13. 23:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!