Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jehova Tanúi között vannak...

Jehova Tanúi között vannak képzőművészek?

Figyelt kérdés
2011. okt. 13. 23:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
Hadd ne írjam le kik is azok a jehova tanúi, mert még kitiltanának az oldalról...................
2011. okt. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%

:D a római katolikusok között nincsenek? :D

Ha esetleg képzőművész vagy és szeretnél csatlakozni eme nagyszerű vallási gyülekezthez, akkor nem ez lesz a döntő, hogy képzőművész-e valaki vagy lakatos, hanem, hogy van-e józan gondolkodása :D

2011. okt. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%
Valóban, amikor házról házra járva zaklatják az embereket ahelyett hogy dolgoznának, az tényleg nagyszerű és nemes cél. A vallással semmi bajom, még ha nem is vagyok hívő, de ez azért nem ugyanaz.
2011. okt. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
hát a kiadványaik képileg eléggé gyengék
2011. okt. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Khm... ezek közül egyik sem volt érdemi válasz. Tudom, kik azok a Jehova Tanúi, azért kérdeztem. Egy képzőművésznek nagyon fontos az, hogy alkosson, legyen római katolikus vagy református, mert belefér az életvitelébe. De a JT mindenféle hülyeséget magyaráznak bele mindenbe, és pl aki a művészetnek teszi az életét, az "ne szolgál két urat"?
2011. okt. 14. 09:40
 6/11 A kérdező kommentje:

Vagy képes-e napokat úgy tölteni, hogy semmi más nem tölti ki a gondolatait, csak az elkészítendő szobor, festmény vagy grafika?


Most nem a giccsfestőkről beszélek, akik a kiadványaik illusztrációit készítik, mert az nem művészet.

2011. okt. 14. 09:42
 7/11 lsandor ***** válasza:
Igen vannak Jehova Tanúi között képzőművészek. Még olyan is aki operaénekes volt egykor. A kiadványainkban pedig megjelent képek, festményekre szavatok sem lehetne. Ameddig nem ismered Jehova Tanúit, addig ne beszélj arról, hogy milyenek is ők, mert távolról sem gondolnád. Valamint az, hogy házról házra prédikálunk minden keresztény személy feladata lenne Máté 28: 19, 20; Cselekedetek 5: 42
2011. okt. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az operaénekes nem képzőművész, a kiadványban megjelent illusztrációk meg borzasztó giccsesek, és nem képzőművészeti alkotások.
2011. okt. 19. 13:47
 9/11 anonim ***** válasza:
"Valamint az, hogy házról házra prédikálunk minden keresztény személy feladata lenne" Itt fejezd be szerintem. Engem nem érdekel ha gyülekezetben térítitek egymást, felőlem abban hisztek amiben akartok, de másokat zaklatni, adományokért becsöngetni a pofátlanság teteje. Talán helyette dolgozni kellene inkább, nem gondoljátok? A környék egyik legdrágább nyaralója az enyém ahol van, a nyár vége felé ott járkáltatok elég sűrűn. Egyszer pont dolgozgattam az kertben, és éppen akkor járt arra két fiatal Jehova tanúja. Illendően bemutatkoztak, és adományért "esedeztek". Mondtam rendben van, csak fejezzék be helyettem a munkát, mert elfáradtam kissé, utána megbeszéljük. Hát nem eltűntek szélsebesen inkább!!!!!!!
2011. okt. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 lsandor ***** válasza:

Lehet, hogy valaki meg az ön munkáira mondaná ugyanazt, mégpedig, hogy giccsesek. Én is tudom, hogy az operaénekes az nem képzőművész, csak megjegyeztem, hogy vannak köztünk ilyen személyek is.


Valamint távolról sem adományokért megyünk, épp ellenkezőleg. Mi adunk másoknak, felhasználjuk az időnket, erőnket, anyagi forrásainkat arra, hogy segítsünk nektek. És mellette még dolgozunk is tisztességesen és keményen. Ha az két fiatal hölgy kéregetett, akkor biztos nem Jehova Tanúi voltak, ha meg igen, akkor nem kéregettek. Szóval ilyeneket ne állítsunk tévesen

2011. okt. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!