Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan reagál egy Jehova...

Hogyan reagál egy Jehova tanúja, ha sértegeti valaki?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert ugye a Tanúk a Bibliára való tekintettel, türelmesek,jóindulatúak, káromkodástól tartózkodók állítólag.Nos, én nem rendelkezem ekkora önuralommal, ha bunkón viselkedik velem valaki. De szeretném tudni, hogy lehet (ha lehet egyáltalán) finoman, de hatékonyan helyretenni a sértegető, modortalan, becsmérlő személyeket (konkrétan kollégákra célzok elsősorban).

Írhattok esetleg képzeletbeli rövid párbeszédet is példának.

Mondjuk, ha azt mondja nektek valaki, hogy :"Te hülye vagy, lusta vagy, nem csinálsz semmit!"

Erre például hogyan reagálnátok, hogy az tényleg hatásos legyen?


2011. okt. 24. 07:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Az a kérdésed, hogy a Jehova tanúja, hogy viselkedik? Mert az nem tudom megmondani. De azt tudom, hogy egy kereszténynek a Bibliához kellene igazítni az életét és minél többet személyes kapcsolatban lenni Istennel. Ilyen helyzetben kérni kell az Úr segítségét, hogy ne az "ÉN" válaszoljon. Hogy éppen adott szituációban neked mit fog tanácsolni az Úr azt nem fogom tudni megmondani. De az biztos, hogy alázatosan kell válaszolni és "elengedni". Pl: Tényleg így látod? Köszönöm, hogy ezt elmondtad, majd elgondolkodom rajta és jobban igyekszem majd. Teljesen mindegy, hogy igaza van-e. Jól gondold meg, hogy "igazságot" szeretnél vagy "kegyelmet". Mert ha te igazságot követelsz a te embertársad felé (ítéltetsz) akkor te is igazságosan leszel megítélve. De ha kegyelmet, akkor te is az Úr kegyelmével leszel megáldva. Csak az Úr segítségével, erősítésével tudunk ilyen helyzetekben békességesek maradni, egyedüli erőből ez nem megy. De ez egy folyamat, a megszentelődés folyamata. Ha fejlődsz a lelki életedben egyre inkább a "Krisztus" fog látszani belőled és annál kisebb lesz az "ÉN". Ajánlom figyelmedbe a "Mit tenne Jézus" című filmet, lehet angol címen találod meg "What will Jezus do?" (remélem jól írtam) Tanulmányozd az igét és töltsd minél több időt az Úrral :-)
2011. okt. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!És köszönöm, hogy ajánlottad ezt a filmet, még nem hallottam róla.Meg fogom nézni.


A válasz, amit példának leírtál,megfontolandó, kifogom próbálni, ha legközelebb alkalmam adódik(bár inkább remélem, hogy nem lesz többé olyan alkalom, hogy valaki sértegessen).

De az az igazság, hogy kissé félek alázatosnak lenni.Szerintem vannak olyan emberek, akik ezt meghunyászkodásnak vélik és csak még jobban rámszállnának, mert látják, hogy nincs mitől félniük.Na, az ilyenekkel mit tegyek?

Voltak olyan kollégáim, akik folyamatosan fúrtak, becsmérelték a munkámat,sértően viselkedtek.Igazából nem derült ki, miért.Okuk nem volt rá, annak sem volt haszna, hogy engem kirúgassanak, mert ez semmiféle előnyt nem jelentett nekik.Mindenesetre én nagyon barátságos voltam velük, mindaddig, amíg ellenem nem fordultak.Jogosan gondolom tehát azt, hogy egyszerűen gyengének láthattak és megpróbáltak úgymond a fejemre nőni.Én sértődéssel, mogorvasággal,magamba zárkózással reagáltam a viselkedésükre, de ez semmiféle változást nem eredményezett.Próbálom kideríteni, hol szúrhattam el, és a következő munkahelyemen hogyan lépjek majd fel a többiekkel szemben , hogy véletlenül se forduljon elő hasonló eset , mert az ilyenekből már elegem van nagyon.


Persze, nem csak Tanúk válaszolhatnak, bár az ő válaszaikra nagyon kíváncsi vagyok, bárki válaszolhat, akinek jó ötlete van , erre a problémára.

2011. okt. 24. 08:29
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

1. vagyok.

Idézek egy igeverset:

"Mert nem vér és test ellen van nékünk tusakodásunk, hanem a fejedelemségek ellen, a hatalmasságok ellen, ez élet sötétségének világbírói ellen, a gonoszság lelkei ellen, melyek a magasságban vannak.

2011. okt. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Véletlenül rányomtam a válaszra idő előtt szóval olvasd el azt az igeverset amit küldtem (Ef 6,12).

Világosan leírja a Biblia, hogy nem emberek ellen van nekünk küzdelmünk. De ha te az Úr gyermeke vagy és Jézust követed, akkor mindig is lesznek ilyen támadások mert ezek szellemi harcok, ezeket nem tudod kikerülni. Mindig is lesznek tövisek és göröncsök az úton. Még egy igevers és azt hiszem ez mindent el is mond:

János 15:

18. Ha gyűlöl titeket a világ, tudjátok meg, hogy engem elébb gyűlölt ti nálatoknál.

19. Ha e világból volnátok, a világ szeretné azt, a mi az övé; de mivelhogy nem vagytok e világból, hanem én választottalak ki magamnak titeket e világból, azért gyűlöl titeket a világ.

20. Emlékezzetek meg ama beszédekről, a melyeket én mondtam néktek: Nem nagyobb a szolga az ő uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldöznek majd; ha az én beszédemet megtartották, a tiéteket is megtartják majd.

21. De mindezt az én nevemért cselekszik veletek, mivelhogy nem ismerik azt, a ki küldött engem.

2011. okt. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
56%
Úgy érzem, a kérdésed arra is irányul, hogy a jehovista "térítőt" hogyan lehet zavarba hozni, vagy elbizonytalanítani. Nos, egyszerűen. Ismerned kell a Bibliát. Ugyanis a Bibliában mindenre van példa. És az ellenkezőjére is. (Pl.:...ha megdobnak kővel vs. szemet szemért...) Amikor sorolom ezeket az ellentmondásokat, többnyire zavarba jönnek, és a maximálisan előkaoarható válaszuk az, hogy Isten útjai kifürkészhetetlenek...Ilyenkor szelíden megemlítem, hogy nem is vele van bajom, csak az önjelölt hirdetőivel.
2011. okt. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért az ószövetséget ne hasonlítsd össze az újszövetséggel és nem az a válasz rá, hogy Isten útja kifürkészhetetlenek. Jobban nem megyek bele, mert még nem rendelkezem olyan fokú Bibliaismerettel, hogy ezt megvitassam,de ha tényleg érdekel ennek te is utána kutathatsz, hogy milyen törvények szerint éltek az ószövetségben és, hogy mi változott meg Jézus eljövetele után. Szerintem neten is sok írást találsz, de szerintem téged annyira nem érdekel, ha meg igen és nem boldogulsz akkor szívesen utána járok én neked. A kérdező sztem maga is jehova tanúja és nem elüldözni akarja őket, de erre majd ő válaszol. Az erőszakos térítéssel én sem értek egyet, mert Mt 7,6: "Ne adjátok azt, a mi szent, az ebeknek, se gyöngyeiteket ne hányjátok a disznók elé, hogy meg ne tapossák azokat lábaikkal, és néktek fordulván, meg ne szaggassanak titeket."
2011. okt. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok Tanú, de járnak hozzánk Jehova tanúi Bibliatanulmányozás végett, pontosabban, anyuhoz.Ezt a kérdést még ne,m volt alkalmam megvitatni velük, de mivel sokat rágódok a feltett problémán, ezért , gondoltam, itt kérek segítséget.Nem várok jövő péntekig(akkor jönnek újra).Én őket nem akarom zavarba hozni, szerintem nagyon rendes emberek.Tetszik a kedvességük, fellépésük ezért is céloztam őket a kérdéssel elsősorban.Persze az is kezelheti ügyesen a konfliktusokat aki nem Jehova tanúja, de én most elsősorban ilyen szemszögből keresem a választ erre a problémámra.
2011. okt. 24. 09:36
 8/11 A kérdező kommentje:

"Ne adjátok azt, a mi szent, az ebeknek, se gyöngyeiteket ne hányjátok a disznók elé, hogy meg ne tapossák azokat lábaikkal, és néktek fordulván, meg ne szaggassanak titeket."



Tetszik ez az idézet.Tanulságos.Ha jól értelmezem, ez azt jelenti, hogy a tudásunkat,barátságunkat. kedvességünket, erényeinket csak olyanokkal osszuk meg, akiről tudjuk, hogy arra érdemesek.Mert lehetnek olyanok is, akik ezek miatt ellenünk fordulnak?

Vagy más szóval:Ha korpa közé keveredsz, megesznek a disznók?

2011. okt. 24. 09:38
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem teljesen azt jelenti ahogy te értelmezed itt "gyöngy" az Isten igéjére utal, az Úr dolgaira. Kedvesnek, alázatosnak mindenkivel szembe kellene lenni, illetve törekedni rá és törekedni kell arra is , hogy mindenkivel jót cselekedjünk még az ellenségeinkkel is. Itt kimondottan az Úr dolgairól van szó, Isten szavára amit mi Isten gyermekei már tudunk.

Még egy bibiai idézet, most hírtelen eszembe jutott:

"A ki egyik arczodat megüti, fordítsd néki a másikat is; és attól, a ki felső ruhádat elveszi, ne vond meg alsó ruhádat se." (Lk 6,29).

A másik amire vigyázz nagyon, hogy ne mások értelmezzék helyetted a Bibliát persze kérhetsz segítséget nem arról van szó, te ha tényleg érdekel akkor te olvasd inkább, mert elég ha egy ést vagy vagyot ferdít valaki és már téves is a tanítás a legjobb ha te magad olvasod és Istentől kéred a segítséget hogy megértsd. A Sátán fényesség angyalaként jön el". Tudod az ördög jobban ismeri a bibliát, mint mi. Tehát gyakorlatilag az az egyik legveszélyesebb mikor valaki kedves, kívülről fújja az igét, de nincs személyes kapcsolata Istennel. Ne értsd félre nem támadom a Jehova tanúit , mamámhoz és anyósom hoz is jártak , találkoztam is velük nagyon kedvesek voltak, de a lényeg, hogy nincs igaz vallás, nem egy vallásai csoport egy gyülekezet fog üdvözülni hanem az igazak. Minden gyülekeztből vallásból lesz aki üdvözülni fog és lesz aki nem. Nagyon résen kell lenni. Személyes kapcsolatban lenni Istennel és olvasni az Bibliát.

2011. okt. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Egy Tanú annak idején mesélt nekem olyan helyzetről, amikor bekopogtak - ahogy szokták - idegenekhez, és durva sértéseket vágtak a fejükhöz. Türelmesen megvárják a szitokáradat végét, és valami kellemeset, szeretettelit mondanak, az említett példában azt: "Tudja, milyen szép szeme van?"
2011. okt. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!