Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan közöljem anyuval, hogy...

Hogyan közöljem anyuval, hogy én nem akarok Jehova Tanúja lenni?

Figyelt kérdés

Anyum és az öcsém is J.T.(apum nem,most válnak el).

Én nem akarok az lenni.Ha vallásról van szó,akkor inkább wicca.

Ha vmi olyasmit mondok ami arra utal,hogy én nem akarok J.T. lenni rögtön felháborodnak és el sem akarják hinni,imádkozni kezdenek,hogy nyiljon meg a szivem...

Hogyan mondjam el nekik,hogy én egyáltalán nem akarok gyülekezetbe járni?

13/L


2010. márc. 14. 11:34
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
96%
Így. Mondd el neki, hogy nem érdekel az egész jehovista hülyeségük. Lesz még pár kellemetlen éved velük, de tudatosítsd bennük: ha nem fogadják el a gondolkodásmódodat, el fogsz tőlük távolodni.
2010. márc. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
49%

Olvastasd el velük a következőket


[link]

2010. márc. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
87%

Utolsó: szerinted mi lenne a reakciójuk? "Jajj hát ez hazugság, ilyenekkel próbálják meggyőzni a fiatalokat", és még a nettől is eltiltanák szegény lányt.

Mondd meg neki kerek perec, hogy szarsz erre az egészre, és kész.

2010. márc. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
94%
Szépen, higgadtan mondd el, ha Te tiszteletben tartod az ő "hitüket", ők tartsák tiszteletben azt, hogy nem óhajtasz közéjük tartozni. A vallásos emberek mindig azt hirdetik, hogy ők nem bántanak meg mást, nem erőszakolják másra a hitüket, hát cselekedjenek is úgy!
2010. márc. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
95%
Legyél hozzá teljesen öszinte és mikor azt feleli.:Nem érdekel kislányom akkor elmondod neki,hogy neked nem ebből fog állni az élet,téged a barátnöid meg a ruhák meg a sport vagy nemtom mi érdekel és hogy nem lehet minden ember egyforma,lehet hogy neked ez a jo de az én életemet igy elrontjátok.Tiszteletbe tartom,hogy te jársz ilyenre de engem más érdekel.Meglehet ezt beszélni csak legyél határozott és ne hagyd magad semmiképpen se meggyözni.Amugy sajnálom,azért pokol lehet 18/F
2010. márc. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
95%
Most válnak. Kerülhetsz apudhoz is ha síkra száll érted anyuddal szemben. 10 éves kor fölött megkérdeznek téged is, hogy mit szeretnél. Nem tudom mennyire veszik figyelembe, de ha bedobod, hogy nem akarsz JT lenni lehet, hogy megsajnálnak.
2010. márc. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

Hát végülis mindenképp megkell mondanom-ezt eddig is tudtam,csak mégis segítettek,megerősitettek benne,hogy nem kötelező nekem is anyuékkal tartanom.Már attól is eltiltott,hogy vámpíros könyveket olvassak,azér,mert "Ez nem tetszik Jehovának".Pedig azt hiszem azok jelentették az életemet,mert barátom alig van...

Utolsónak:

apuhoz nem tudok menni,mert a fővárosban dolgozik és péntekenként jön haza,én nem mehetek vele fel,mert egyik munkatársával lakik céges lakásban.

2010. márc. 14. 12:32
 8/35 A kérdező kommentje:
*azért
2010. márc. 14. 12:34
 9/35 anonim ***** válasza:

esetleg fenyegesd meg őket, h elmész és segítséget kérsz a gyámhivataltól ezügyben, ha nem hagynak békén... akár meg is teheted, csak akkor számolnod kell azzal, h esetleg más szülőkhöz kerülsz, mert elvesznek anyukádtól... mondjuk engem annyira feldühít, ha beleszólnak abba, hogy mit gondoljak és hogyan éljek, hogy gondolkodás nélkül megcsináltam volna ezt gyerekkoromban.... szerencsére az én szüleim megértőek, ők nagy hívők (csak sima keresztények), én meg ateista vagyok....egy darabig próbálkoztak meggyőzni gyengéden, egy egy mondattal, mikor úgy érezték, hogy odaillik, de mikor látták,hogy nem érdekel, békén hagytak és tiszteletben tartják... szörnyű lehet neked...komolyan mondom, ha belegondolok a helyzetedbe, könnyes lesz a szemem....hogy lehetnek ilyen szülők a világon? :(


21/L

2010. márc. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
83%
Ne hagyd, hogy elvegyék az eszed! Pocsék egy helyzet, de ne hagyd magad befolyásolni..
2010. márc. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!