Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Öngyilkos hullám a tinik közt?

Öngyilkos hullám a tinik közt?

Figyelt kérdés

Huszonöt százalékkal több fiatal vetett véget az életének tavaly, miközben az öngyilkosságok száma sok éve nem látott magasságba szökött. Egyre több kamasz gondolja úgy, hogy nincs értelme az életének. A statisztikák ugyanis azt jelzik, nő a halálba menekülő kamaszok száma, olyannyira, hogy az öngyilkosság a 15 és 19 év közötti korosztály esetében a harmadik leggyakoribb halálok és ők nemcsak a nehézsorsú családokból származnak. Sokan az interneten keresnek és találnak útmutatást arra, hogyan végezzenek magukkal. Haláluk előtti este öngyilkossággal foglalkozó oldalakat böngésznek a világhálón, és valószínűleg innen származnak azok a módszerek is, ahogyan végeznek magukkal.


Ki a hibás és miért vetnek rövidke életüknek a fiatalok, akik előtt még ott az élet, a jövő? Mi lesz az országgal így?


2011. okt. 15. 12:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
16%
A mai tinik el vannak kényesztetve, minden a fenekük alá van rakva, küzdeni meg nem tudnak. A szülők hibája.
2011. okt. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem azért, mert az emberek itt végtelenül pesszimisták.

Lehet, hogy elég rossz a helyzet, de azért sokan tulzásba esnek.Mit lehet hallani mindig, mindenhol? Itt nincs munka, ott nincs munka, kilátástalan az élet..

Én a szüleimtől is folyton ezt hallgatom, hogy: nem tudom, hogy fogtok boldogulni az életben, olyan borzalmak lesznek még itt, huu, lehetetlen érvényesülni stb.

Sokszor már én is azt érzem, hogy egyszerűen az idősebbek rántják vissza a fiatalokat, tisztelet a kivételnek.

Undorodom az egésztől, SOHA nem nézek hiradót, de még igy is, a suliban is a politizálást kell hallgatnom..Borzalmas..

2011. okt. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
58%

Nincs motivációjuk, családi gondok, minden műanyag, sokan kihasználják a másikat, sokan csak élősködnek a másikon... Nincs élettapasztalatuk meg itt a net ami adja az okos ötleteket nekik...


Én azt mondom van, hogy egy diák az iskolában is csak a panaszkodást hallja... Még a tanárok is... Nemrég a suliban az egyik tanár azt mondja, hogy menjünk fősulira, mert milyen jó és közben kilyukadtunk a világvége hangulatnál...


Az én mottóm: "Dont worry be happy!" Ha az nem megy, akkor "Shut up and smile!" :D


A tv-ről meg annyit, hogy a híradó tényleg nem növeli az ember morálját! Aki teheti ne nézze... Attól mert valahol meghalt 10 ember attól mi még élünk... Ha az érdekel valakit, hogy hogy kerüljön el valamit ott a balesetvédelem... Mindig lesznek balesetek és lesznek gyökerek, akik nem tartják be a szabályokat és ezért megsérülnek vagy meghalnak, de ez rajtunk nem segít...


Keress motivációt és tanuld a nyelveket és akkor nem lehet gondod... Keress külföldön pénzt és költsd el ITTHON, ezzel is segíthetsz egy kicsit, ha más nem megy :D

2011. okt. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

A nehéz sors nem magyarázat semmire. Gazdag gyerek sem biztos, hogy boldog. Nem az anyagiak a hangsúly, hanem az elgépiesedés szerintem. Alig beszélünk, és akkor sem az érzelmekről. Csak vitázunk, de elfelejtünk dicsérni. Csak szabályokat állítanak (ami nem feltétlen baj), de akik állítják, elfelejtik, hogy tizenévesen ők is mennyire utálták az ilyet.

A barát manapság: akivel elhülyülünk egész nap.

A barát régen: aki tud rólunk mindent, és még talán többet is, mint hinnénk

...Ezek után még csodálkoznak az emberek? Nem gépnek születtünk, hogy csak folyton parancsokat teljesítsünk. Vannak érzéseink. És én a kérdést nem csak a tinikre vetíteném ki. 21/N

2011. okt. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Nem csodálkozom.

Szerintem nem hirtelen ötlet az öngyilkosság, hanem hosszú idő alatt süllyed le az ember erre az elhatározásra. Bármi megadhatja az utolsó lökést: iskolai kudarcok (pl. állandó szekálás), balhé otthon, kilátástalanság.


Számomra az a hihetetlen, hogy nem tűnik fel a tanároknak, hogy valami nem stimmel a gyerekkel. A napja java részét az orra előtt tölti....

2011. okt. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Persze, a szülőknek is szemet kéne szúrjon, hogy baj van!
2011. okt. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
71%
Én is éreztem már olyan elveszettnek magam, hogy azt mondtam magamban talán az lenne a legjobb mindenkinek, ha kiugranék az ablakon. Édesanyámmal átbeszéltem a dolgom és rengeteg ilyen "ne csinálj a bolhából elefántot" és hasonló könyvet olvasok és sokkal, de sokkal könnyedebben élek, pedig csak 1-2 hónapja csinálom. :)
2011. okt. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
fura, érdekes nekem 1 ismerősöm se halt meg, hát igen valószínűleg a sok elkényeztett Budapesti, nem tud mit kezdeni magával, meg aztán a természet kiszűri valahogy az életképtelen egyedeket előbb vagy utóbb, jómagam se vagyok egy alfahím a 172 cm-mel és a 60 kg-mmal mégis örülök, hogy élek.
2011. okt. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!