Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » "Ön is bizakodóan néz a...

"Ön is bizakodóan néz a jövőbe? " -kérdéssel hozzátok is becsengettek?

Figyelt kérdés

Bocs, nem tudok pontos kategóriát...


Tehát ma két nő csöngetett be hozzánk a fenti kérdéssel. Azt mondták önkéntes munka keretében jöttek. Különös...

Majd miután köpni-nyelni nem tudtam, vártam, hogy magyarázzák meg pontosabban. Erre elkezdtek hablatyolni, meg a Bibliából felolvasni 1-2 bekezdést. Na mondom jó, erre nincs időm. De hogy akkor beszéljünk meg más időpontot és fogadjak el egy könyvet... Elküldtem őket.


Viszont nem hagy nyugodni ez az egész. Hol tart a világ, és miféle önkéntes munka ez, hogy se füle se farka dumákat nyomnak, és a hideg utcán Bibliából olvasgatnak fel nekem?!


Van valakinek értelmes magyarázata erre?

Kösz! :-)


2011. okt. 16. 21:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Utsó:


kevésbé nézik az embert szellemi sérültnek az tuti ... de csak egy picivel kevésbé :D

tőled nem szokták megkérdezni, hogy mennyi pénzt kapsz ezért? mert tölem rendszeresen ...

2011. okt. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Vártam a Keletinél a barátnőmet, mikor odajött egy nyanyóka Bibliával a kezében és ünnepies arccal bejelentette hogy Isten szeret engem. Annyira elkezdtem rajta röhögni, ott előtte, hogy még elküldeni se tudtam melegebb éghajlatra :D :D De jót nevettem :D


Legközelebb mondd azt, hogy én meg a szilvásgombócot szeretem:D

2011. okt. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 wiwwien válasza:
Bolond Jehovák...(már bocsánat ) mindig ezt csinálják.Ha anyával az utcán sétálok,mindig leállítják,és elkezdenek neki hablatyolni...aztán elküldi a ...:D
2011. okt. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nem, és ha be is csöngetne, azt felelnék "igen" de ezt nem biztos hogy hallaná a nyikorgó ajtótól, amit éppen befelé csuknék :)
2011. okt. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Én eleve úgy köszönök nekik, hogy Shalom. Erre hápognak egy sort majd menekülőre fogják :D.
2011. okt. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Hozzám is rendszeresen becsengettek. Egy idő után azzal szórakoztattam magam, hogy látszólag megörültem nekik, mondtam, hogy én pedig a Sátán szolgája vagyok és kerüljenek beljebb, én is szeretnék egy-két hasznos dolgot mondani. Csak úgy porzott utánuk az út :)
2011. okt. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 lsandor ***** válasza:

Hát ez nem semmi. Hogy milyen szellemesek egyes emberek. Sátán szolgája, elkergetem, rájuk csapom az ajtót. Valamelyikőtök már gondolkazott azon, hogy egyáltalán miért mennek hozzátok. Miért keresnek fel titeket, annak ellenére, hogy nem épp szivélyesen fogadjátok őket. Azokat a kedves emberek azért mennek, mert jobban törődnek a ti jólétetekkel, mint sok ember. Mert tudjuk, hogy ettől függ az örök élet reménysége. Valamint ezzel beteljesedik a Máté 24: 14. Igazából minden kereszténynek ez lenne a feladata Máté 28: 19, 20.

Szóval értékelhetnétek legalább annyira, hogy meghallgatjátok őket és elgondolkoztok azon, amit mondtak. Nem lenne olyan nagy dolog

2011. okt. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Törödjön a maga jólétével, engem meg hagyjon békén.
2011. okt. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 lsandor ***** válasza:
Hát igen. Örök élet egy tökéletes helyen, élvezni a valódi életet. Boldogságban, békében, biztonságban. Kinek is kell az?!!!!
2011. okt. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Aha, szóval azt mondjátok, hogy jehovák... Egyébként elsőre én is rájuk gondoltam, mert még régebben egy rokonomhoz is sokszor mentek, és rémlett valami. Csak ez az "önkéntes munka" duma gondolkodtatott el, hogy lehet mégis valami más szerzetek.


Na most lsandor... az az igazság, hogy én például nem csaptam rájuk az ajtót, sőt vagy 10-15 percig hallgattam is őket, válaszoltam nekik, próbáltam értelmezni a mondandójukat, de az egész reménytelennek tűnt. Csak mondták-mondták, és egyáltalán azt sem tudtam, hogy ha nem kérdezek vissza, ha nem érdeklődöm jövetelük céljáról, akkor sosem hagyják abba a mondókát. Azonban semmire sem feleltek korrektül, hanem ilyen-olyan összekötésekkel ügyesen mindig kinyílt az a kis Biblia.

Végül úgy gondoltam, jobb lesz, ha visszaszaladok a konyhába, mielőtt szénné ég a leves...


Azt hiszem jól tettem, hogy elküldtem őket. (Barátságosan.) A rokonom jehova vendégei állítólag néha egész délutánokat töltöttek náluk... Ők ráértek, meghallgatták őket, talán szórakozás is volt nekik... Jehovák közé persze nem álltak be, annyi eszük volt. :-)

Nekem viszont ilyen kiselőadásokra nincs sem igényem, sem időm... :-)


Köszi a válaszokat!

2011. okt. 21. 14:58
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!