Mi folyik itt emberek?

Figyelt kérdés

Akármerre járok akármerre nézek, ha valamit elolvasok mindenhol az van, hogy az emberek nagy szegénységben élnek.

Itt a tél mindenhol az van, hogy nincs pénz fára megfagyunk, a gáz már ki van kapcsolva.

Segíteni szeretnék egy ismerősömön és ezért kora reggel már az adományozós oldalakat bújom hátha akad valami használható dolog a részére. De mindenhol beleütközöm az emberek kétségbeesett segély kiáltásába.


A szüleim főleg anyum eléggé skót, spórol mindenen a számlákat rendre fizette, de idén még ő is megcsúszott.

Egy ismerősöm tisztességesen felnevelt 4 gyereket, erőn felül adott nekik mindent, mindig azt hangoztatta hogy először a szükségletek legyenek rendezve (víz, gáz, villany legyen kifizetve és étel legyen az asztalon) és ha még marad akkor gondolkozhatunk a luxuson. Na de idén sajnos a szükségleteket már nem tudta fenntartani, kikötötték a gázt nála.


Mi a jó Isten lesz így az emberekkel?!

Itt az oldalon is sokat lehet olvasni a rászorulók írásait.


2011. okt. 17. 08:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
95%
Az a baj hogy mindennek fel emelik az árát a fizetéseket meg csökkentik, sokaknak munkája nincsen. A gáz az baromi drága nekünk 3 éve volt egy borzalmasan nagy számlánk akkor váltottunk át fafűtésre és azóta be sem kapcsoljuk a gázt és csak főzésre használjuk, és pont az a baj hogy drága és ezért nem tudják rendesen fizetni. Akinek hitel tartozása van az még nagyobb bajba van. Nekem is van egy ismerősöm igaz nem kell már sokáig fizetnie de nagyon elmaradnak anyagilag hónap végére és mivel már közeleg a tél nem tud már úgy maszekolni mint nyáron és kevesebb pénz van a háznál és a beteg anyukáját is ápolnia kell szóval kemény világ van.
2011. okt. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
82%
Fidesz van
2011. okt. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
53%

Én a máltaiaknál szoktam segíteni kb 15 éve. Nem hinném,hogy rosszabb a helyzet mint ahogy az 15 éve volt. Internet útján jobban hallod a hangokat. És valóban sokan vannak akik túlvállalták magukat (hitel) és most visszakerülnek abba a helyzetbe ahol a hitel előtt voltak. (tehát lakást,házat vettek, és most esetleg el fogják veszíteni)

De átlagban nem romlott a helyzet csak a nem valós (hitel biztosította) fejlődés után visszaesésnek tűnik.

2011. okt. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
90%

Gondolj bele,60ezret kaptam kézhez 2003 nyarán mikor elkezdtem dolgozni.Most,8 évvel késöbb 70 ezret.

Akkor abbol a pénzböl a bejárást megoldottam,tudtam fizetni a rezsit,tudtam kicsit magamra költeni.Most kb. a rezsire lenne elég fizum,ha nem lenne lakáshitel mellé ami 72ezerre emelkedett.

2011. okt. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
74%
9.14. Te nagyon elvagy tájolva. Az átlag embereknek sokkal rosszabb a helyzete,mint akár egy évvel ezelőtt is.
2011. okt. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
75%
ha magasabbak lennének a fizetések akkor nem lennénk ekkora szarban. Az meg édes mindeggy hogy fidesz vagy mszp ha eggyik se változtat ezen.
2011. okt. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
93%
Megdöglünk, vagy megdöglünk?
2011. okt. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
61%

Nyugodtan lehet lepontozni, de én nem mindig hiszem el azt, ha valaki neten keresztül panaszkodik... Netre van, rezsire nincs? Szerintem a kábel tv és a net is luxus, ha nem lenne ezeket mondanám le először.Tudom, hogy ez rosszindulat, de éppen most hétvégén voltunk ruhákat venni, és bizony tömve voltak a boltok(mindenki mint az őrült vásárolt). Nekem is rengeteg ismerősöm van, aki folyamatosan éhen akar halni, rezsire nem futja, de csak retrot hord...

Nem vagyunk gazdagok, lakáshitelünk van a férjem melózik 12 órába én Gyesen vagyok és hamarosan jön a testvérke is, mégis mindig minden ki van fizetve és mindig főzők, luxusra nagyon ritkán költünk, mégis jól élünk...

Nem értem azokat, akik pl. albérletbe laknak, vállalnak 3 gyereket aztán jönnek, hogy nincs a gyereknek ruhája és pelenkája, adjon valaki...de netre van pénze.

2011. okt. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
92%

Itt az oldalon sok drága külföldi nyaralásról is lehet olvasni.Sok olyan kérdés volt,hogy mennyi a fizetésed,és 50 válaszból 48 több százezres fizetést ír..

Én pont az ellenkezőjét látom/hallom mint amiről te írsz,de abban is biztos vagyok,hogy vannak szegények otthon is.

Én külföldön élek.A fizetésünket nagyon meg kell fogni,mert a szállás majdnem elviszi az én fizetésemet,és a párom fizetéséből próbálunk megélni.Minden pénzt keményen meg kell fognunk,hogy tudjam fizetni a fiam iskoláját,mert nincs ingyen mint otthon.Mégis sokan azt mondják nekünk milyen jó,pedig a rokonok sem panaszkodhatnak otthon.

Az egyik rokon most rendelt több százezerért egyedi szobabútort.(de sírnak hogy nincs pénz semmire) A másik rokon minden hétvégén partikat rendez.A nővérem fél év alatt 5 országban volt csak,úgy pihenésképpen.(vagy vásárolni)

Amikor hazamegyünk,csak lesek,hogy mekkora dugó volt mindig,hogy a boltokban állandóan dugig megpakolt bevásárló kocsikkal vásárolgatnak..Csak ámultam hogy miből telik egy tinédzsernek 100 ezres mobilra,vagy egy jó kis kocsira..

Sokan mondják,hogy igen,ez a látszat,mert hitelből van vásárolva..Kérem aki,hitelt vesz vesz annak ne sírjon a szája..

Aki meg tényleg akaratán kívül szegény(nem a sok felesleges hitelektől) azok meg nem panaszkodnak,hanem próbálnak jobbak lenni.(őket sajnálom,és megértem)

2011. okt. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
30%

9:14 vagyok. Szerintem nem vagyok eltájolva, azt hiszem elég pontosan látom a helyzetet. Sajnos az a baj, hogy sokaknak túl nagyok az igényeik, nem alkalmazkodik a pénztárcához.Ésmivel nem tudják azt a szintet élni amit a tévében látnak,ezért az hiszik,hogy rosszabb a helyzet.

Számtalan olyan család fordul ide is,akinek a zsebében ott a százezres telefon, (de az nem számít, az csak 4000 havonta) a lakásban a lcd tévé (nem számít csak 7000 havonta)... de fel van háborodva, hogy a gyereknek nem jár ingyenkaja a suliban és nem vihet 12 télikabátot a ruhaadományból.

2011. okt. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!