Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek általában, mikor bejönnek a jóidők, képesek még délután is a reggel felvett kabátjukban hazajönni a munkából, miközben folyik róluk a víz és megsülnek a hőségben?

Figyelt kérdés

Én a minap térdnadrágot vettem fel, és egy laza strandpapucsot húztam, erre vagy 10 - en megkérdeztek az ismerősök közül, hogy ennyire meleged van?

Holott ők maguk legyezték magukat a "hőségben"...nagykabátban...és majd megpunnyadtak.


2009. ápr. 3. 23:52
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

A félreértések elkerülése végett: nem lázadó korszakomat élő kamasz vagyok, de tényleg érdekelnek a vélemények, mert most már nem elsőízben tapasztalom ezen "prüdériát", vagy nem is tudom, minek nevezzem.

:S

Ja, és köze nincs a megfázáshoz az imént említett szitunak, hogy azért nem "vetkőznek neki".

2009. ápr. 3. 23:55
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Pont ezen röhögtem én is a minap. Szerintem ez egy bug az emberek programjában. Ha reggel felvettem abba megyek haza ha a fene fenét eszik akkor is - ez az egyik gondolata. Há nehogy megfázzak nincs még olyan jó idő - ez a másik, közbe meg retkesre izzadja magát de csak azért sem veszi le a nagy dunyháskabátot.
2009. ápr. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Én ha ilyet teszek, az azért van, mert nincs hova tennem azt a nyamvadt kabátot, mert reggel, mikor kilépek otthonról, még fázok nélküle, de mikor hazajövök, akkor is ugyanúgy kell kapaszkodnom a BKV-n, miközben egyik kezemben táska van, amiben nem fér el...
2009. ápr. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A helyszűke dolgot én is megértem, de azért sokaknak nem ez a problémájuk, hanem az, hogy "nincs még nyár, hogy lazázzak." és ha én fel merek venni egy papucsot, az már gáz.

Ha szandit vennék, nem lenne gáz, holott soxor egy pánt különbözteti meg a kettőt egymástól...

:-)

Nem adok én más véleményére, nem erről van szó, egyszerűen csak feszélyez...

2009. ápr. 4. 00:20
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem az emberek képtelenek egy 15-20 fokos hőmérsékletemelkedést mentálisan feldolgozni. Tehát úgy érzi, hogy nem veheti fel a télikabát után a rövidujjút, mert közben még kell, hogy legyen egy balonkabát időszak. Én is tegnap rövidujjúban voltam és szoknyában harisnya nélkül. Mellettem emberek pulloverben. És még azt sem vette le, mert "nem hitte el" hogy már elég a rövid. Folyamatosan kérdezgettek, hogy nem fázom-e, miközben folyt róluk a víz.
2009. ápr. 4. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
én is így szoktam...reggel felveszem a télikabátot,este,du.nincs kedvem cipelni, ezért inkább felveszem majd megfogadom hogy másnap vékonyabb kabátot veszek fel,inkább reggel fázzak egy picit.kitaláljátok mit veszek fel másnap reggel?..magyarázatot nem tudok adni.-////XD
2009. ápr. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

nekem pl. olyan a szervezetem, hogy se a hideggel, se a meleggel nincs semmi bajom (16 fokos lakásban simán ülök egy szál boxeralsóban és semmi bajom), de hirtelen változást azt nem bírom. (pl. nyáron ha bemegyek a szabadból egy 20 fokos szobába, akkor fél óráig taknyom-nyálam egybefolyik)

ilyen átmeneti időben én kénytelen vagyok (már-már a télinél is jobban) beöltözni, mert ha nem tenném, akkor minden napsütés/árnyék átmenet és minden lenge szellő után egyből takonyba borulna a fejem.


és egyébként igen, nincs hova tenni.

2009. ápr. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
én is teszek magasról a többiekre, olyan szinten nem bírom a meleget, h tegnap egy térdnadrágban, meg rövidujjú pólóban lovagoltam odakint és hiába védte a búrám a sisak a naptól, 2 óra hossza alatt napszúrást kaptam és még most is fáj a fejem.... akkor mondja valaki azt, hogy még nincs nyári idő...
2009. ápr. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
talán azért, mert reggel azért még kicsit hideg van, délután meg rohadt meleg az a kabát, de mégsem tudják levenni, mert nem tudják hová eltenni. És senkinek nincs kedve a tömött buszon fogni az egyik kezébe, a másikban meg táskát, szatyrot stb, úgy, hogy közben még kapaszkodni is tudjon :D
2009. ápr. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Én speciel úgy oldom meg, ha hajnalban megyek vhova, délután jövök, hogy egy vastagabb pulcsit veszek fel és délután - a kánukilában - inkább a derekamra kötöm, vagy bele a hátizsákba.

2009. ápr. 5. 08:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!