Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ráírhatok a tanáromra facebook...

Ráírhatok a tanáromra facebookon? Nem érem el se telefonon, se e-mailen!

Figyelt kérdés
főiskolai tanár, nem szeretnék feleslegesen 150 km-t utazni,csak akkor megyek fel a suliba,ha megbeszéltem vele egy személyes talit konkrét időpontra. írtam neki két mail címére,hívtam de nem tudom elérni. faceboookon azonbna fent van. szerintetek?
2011. okt. 18. 21:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
82%

22:18


Nem is azt írtam, hogy belehaltam volna. De az, hogy egy konzulens nem válaszol egy hónapig a kérdezőnek, mert ő egyetemi tanár és nincs rá másfél perce, az nem korrekt szerintem.

(Bár engem a négy nap is kellemetlenül érintett, mert utána nagyon hirtelen egy éjszaka alatt össze kellett szednem az egész anyagot, ami így - mivel nem volt módom könyvtárba menni, csak az interneten böngészhettem - persze összecsapott lett, és erről nem én tehetek.)

2011. okt. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a nagyszüleim, akikkel éltem, amíg aktívak voltak, minden évben konzulenskedtek is, és talán ezért is magasak az elvárásaim: soha nem volt olyan, hogy ne reagáltak volna egy napon belül a hallgató megkeresésére, sőt sokszor odahívták a hallgatót magukhoz, hogy adjanak a munkához a házikönyvtárukból egy-egy nehezen beszerezhető, de fontos könyvet. Soha olyan szót, hogy a hallgató "szarja", nem hallottam a szájukból, még csak hasonlót sem.

Persze mára felhígult az oktatás, és ez az oktatók színvonalán és hozzáállásán is érződik sajnos.

2011. okt. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is pontosan ez volt konzulens szakdolgozathoz.

Valóban igaz: megbízhatatlan, nem korrekt, passzív-agresszív játszmázó sz@r alakok tartoznak ide, akik nagyon szeretnek játzsnai mások idejével és nagyon fontosak maguknak. A diák az persze nem. Magyarul: az ilyen ember nem való tanárnak.


Próbáld meg a FB-ot, ha nem megy, akkor menj szépen fel a suliba egy olyan napon, amikor biztosna van órája és közöld vele, hogy mi a helyzet. Ha van főnöke, az mégjobb volna.

2011. okt. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
21%

22:28


Persze még én szedném neki össze a könyveket.

2011. okt. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
79%

22:31


Mikor mondtam ilyet?

2011. okt. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

22:32


Nem mondtad, hanem célozgattál rá.

2011. okt. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

22:34


Nem célozgattam semmire. Őszintén remélem, hogy csak ugratsz, mert hihetetlennek tartom, hogy ennyire nem tudod értelmezni, amit írok.

Sehol nem írtam, hogy szedd össze nekik a könyveket. Azt írtam, hogy szerintem a jó konzulens igyekszik segíteni a diákjait, amiben csak tudja. Például ha van egy könyv, ami mondjuk megvan neki, meg még három példány valahol az országban, akkor azt odaadja dolgozni.

Természetesen ennek fejében a diák pedig rendesen dolgozik, és nem csak a sült galambot várja.

Persze ez csak intelligens, elhivatott emberek között működik.


Őszintén nem értem, mi a gondod azzal, amit írtam, evidens dolgok. Ha valóban konzulenskedsz, akkor hadd adjak egy tanácsot: ha ennyire semmibe veszed a hallgatók munkáját, akkor inkább ne csináld. Nekik is jó, mert lesz egy rendes konzulensük, aki valóban segít nekik, és neked is jó, mert nem fognak zaklatni a "szarjaikkal".

2011. okt. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

22:44


Nekem "kötelező" konzulenskednem, a tanszékvezető kért meg rá.

2011. okt. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nemrég adtam le a szakdolgozatom, elég korán elkezdtem. Egyszer egy hétig nem reagált a konzulens - a főiskolára betelefonálva mondták, hogy csípőműtétje volt és otthon lábadozik, de megadták a mobilszámát. Felhívtam, hogy jobbulást, remélem jól van...ne haragudjon, hogy zavarom, de az e-mail...

A konzulens ebben a szituban győzött bocsánatot kérni és mondta, hogy ad egy másik címet, mert a munkahelyi esetlegesen fogadja a leveleket és mindig küldjek sms-t, ha e-mailt írok, így meg tudja nézni, hogy átjött-e.

Utána max 12 órán belül válaszolt mindenre, türelmes volt, 10 pontból tizes!

2011. okt. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem megkeresheted.

Ha ennyire fontos, akkor biztosan nem haragszik. Főleg,ha nem két perc odajutnod.

Lehet, hogy nem működik az e-mailje vagy bármi előfordulhat.


A helyedben én az e-mail szövegét küldeném el neki.

2011. okt. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!