Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van ez állandóan?

Miért van ez állandóan?

Figyelt kérdés

Péntek este van és értetlenül ülök magam előtt,hogy ismét elszállt 1 hét és megint egyedül vagyok, semmi programmal/társasággal stb. Régebben kerültem az embereket, de már IGÉNYLEM a társaságot, és nem csak neten, mert kezd ebből elegem lenni. Hol vannak intelligens beszélgetőtársak, akikkel el lehet filozofálni egy whiskey vagy tea/kávé mellett? Hol vannak a gyönyörű nők, akik benne vannak egy este szexben, anélkül, hogy kínos társaságok lennének, játszanák az elérhetetlennek tűnőt vagy ennek ellenpólusát?


Jó társaság vagyok, de tehernek érzem azt, hogy valakivel úgy ismerkedjek meg, hogy nekem keljen nyitnom felé, márpedig az esetek 99%-ában ez van, pedig magas vagyok, elszántnak és magabiztosnak tűnök. 18 leszek és szinte elenyésző mennyiségű dolog történt velem eddig. Iskola->szakkör és hazajárás, és kéthavonta elmegyek valahová egyszer, ami ráadásul nem is mindig olyan jól sikerül. Többet akarok ennél, olyan, mintha lenne egy fal és azon túl lenne az az élet amit el akarok érni.


A nyár pedig ugyan olyan, mint a hétvége csak nagyban, a tanév közben nem alakul semmi ami későbbi-nyári programokhoz vezetne és 5-6 nap kivételével az egész nyarat a szobámban töltöm.


2011. okt. 21. 21:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez szerintem azért van,mert sajnos tudatosan megszüntetik az emberek közösségre való igényét a az internettel,tv-vel hasonlókkal.

Ezenkívül az emberek elé divatokat,dogmákat helyeznek,amik követésére sarkall a média és ezekben hol látsz olyanokat amik hétköznapi emberek közösségéről szólna?,sehol.

Az emberek zárkózottakká váltak és közönyössé,neked szerencséd van,mert még iskolába jársz,ott lehetőséged van emberek között lenni,én pl már ebből kinőttem,senkivel nem találkozom.ű

Hol vannak a gyönyörű nők?:-keresik a pénzes verebeket,hogy játsszák az eszüket mert magukzól képtelenek bármit is elérni vagy felmutatni,aztán csodálkoznak,ha érdekembereknek hívják őket.

2011. okt. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"Hol vannak intelligens beszélgetőtársak, akikkel el lehet filozofálni egy whiskey vagy tea/kávé mellett?"


20 év alatt mindenhol, 30 fölött sehol.


"Hol vannak a gyönyörű nők, akik benne vannak egy este szexben, anélkül, hogy kínos társaságok lennének, játszanák az elérhetetlennek tűnőt vagy ennek ellenpólusát?"


Ehhez elsősorban pénz kell, és akkor megoldható. 18 éves korban még lehetőséged van arra is, hogy bizonyos nőtípusnál pénz nélkül is bevágódj. Később ezek a lehetőségek szűkülnek.


"tehernek érzem azt, hogy valakivel úgy ismerkedjek meg, hogy nekem keljen nyitnom felé"


Ez az egyetlen módja pedig.


"Többet akarok ennél, olyan, mintha lenne egy fal és azon túl lenne az az élet amit el akarok érni."


Ugyan ez a fal nem létezik, meg az "élet" is inkább szlogen, de a megoldás az, hogy bele kell kezdeni valamibe, ami érdekes, változatos, izgalmas és sikerélményt nyújt. Ez akármilyen hobby, művészet, mesterség, vállalkozás, mozgalom vagy bármi más lehet, feltéve, hogy lelkesedést vagy érdeklődést bír kiváltani. Csak a kezdet nehéz.

2011. okt. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Smartguy86 ***** válasza:

Szép is, amikor megnyugtatjátok magatokat, hogy nem ti vagytok a hibásak azért, hogy ilyen elkorcsosult életet éltek. De a valóság az, hogy ti basztátok el és basszátok el folyamatosan az időtöket. Egy életetek van, azt kell használni! De ti inkább ültök, élősködtök, és közben arról filozofálgattok, hogy miért a világ az aljas szemét, amiért erre kárhoztatott benneteket. Pedig a nagy büdös helyzet az, kedves kérdező és m555, hogy nem a világ tett benneteket ilyenné, hanem ti tettétek ilyenné saját magatokat!


Más minden reggel felveszi a tempót és teszi a dolgát, de ti még arra is lusták vagytok, hogy legalább saját magatokért megmozduljatok. Mások családot tartanak el és több embernek okoznak örömet nap mint nap. Ti meg sajnáltatjátok itt magatokat, és közben elsuhan mellettetek az élet. Nagy nullák vagytok, akik kizárták magukat a társadalomból, és most azt hiszitek, hogy ez a dacolás az, ami nektek kell. Majd öregen, megkeseredve, magányosan talán feleszméltek, hogy valamit lehetett volna kezdeni, de sejtem, hogy addigra se fog változni semmi, mert ti annyira korlátoltak és beszariak vagytok, hogy még belegondolni se mertek abba, hogy talán ti vagytok a felelősek a saját életetekért.


Sajnállak benneteket és ugyanakkor megvetlek a társadalom többi tagja nevében is!

2011. okt. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Smartguy86 ***** válasza:

"képtelenek bármit is elérni vagy felmutatni,aztán csodálkoznak,ha érdekembereknek hívják őket."


Már ne is haragudj, de majd ha te leteszel valamit az asztalra, akkor a körülötted lévő embereket lesz jogod becsmérelni. De az a te bajod, hogy most mindent megkapsz valakitől így nem tudod értékelni azt, hogy valamiért te dolgoztál meg. Ugyanígy várod a sültgalambot a nők terén, a barátok terén és a szórakozásban is. Mert a munka büdös, meg utálnád, ha valamit neked kéne csinálni értük...


Így várhatjátok, hogy bárki értékeljen benneteket! Pontosan azt kapjátok az élettől, amit megérdemeltek! Majd ha változtok és kinyitjátok a szemeteket, felálltok és elkezditek elérni a dolgokat, akkor máshogy lesz. Addig meg lehet telesírni az internetet az önkompenzáló szövegetekkel...

2011. okt. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

ma 00:45


Te észrevetted, hogy a kérdező még nincs 18 éves? :)))

2011. okt. 22. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Smartguy86 ***** válasza:
Az, hogy legyenek barátai, hogy ne otthon üljön hanem jól érezze magát, ezek akkor is az ő felelőssége ha 10 éves és akkor is ha 80.
2011. okt. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

00:45


Igazad van, de ez eléggé leegyszerűsített így. Persze, sült galambot várni, nem csinálni semmit és az ez után való "sírás" az interneten elvetendő. Nem is mindig problémázok, ezen, többnyire pénteken és szombaton jön elő bennem, mivel vasárnap már készülök a következő hétre (készülök!!!), de péntekenként amikor már nincs semmi dolgom, akaratlanul is felszínre tör bennem, hogy miért is ülök itt egyedül(?)


"Más minden reggel felveszi a tempót és teszi a dolgát, de ti még arra is lusták vagytok, hogy legalább saját magatokért megmozduljatok"


Minden nap korán reggel kelek, hogy felvegyem az aznapi tempót....


"Sajnállak benneteket és ugyanakkor megvetlek a társadalom többi tagja nevében is!"


Tehát te vagy a társadalom képviselője, na ehhez már tényleg kell némi tempófelvevés. :)


Amúgy, gyerekkoromban, ezerfelé bicikliztem, fociztam, hegytúrákon és biciklitúrákon vettem részt, nem hinném, hogy a problémám forrása a lustaság, inkább a kilátástalanság, most egy másik kommentre reagálva kifejtem, olvasd el, neked is szól.



22:32


"18 éves korban még lehetőséged van arra is, hogy bizonyos nőtípusnál pénz nélkül is bevágódj."


Melyiknél és hogy? :D


Amikor kilépek az iskola kapuján, úgy érzem, hogy valahová mennem kell, de nem tudom hová. Nem félelmet érzek, attól, hogy új helyre menjek, hanem annak keverékét, hogy nincs hová és, hogy ha elmennék egy helyre, mindenki azt kérdezné, miért mentem oda.

2011. okt. 22. 11:04
 8/11 Smartguy86 ***** válasza:

Ez nem kilátástalanság, hanem céltalanság. De ki találja ki számodra az életed célját, ha nem te magad? A magadénak fogod érezni azt a célt, ha más találja ki helyetted?


Itt a baj nem a téged körülvevő világgal van, hanem azzal, hogy te képtelen vagy bele illeszkedni ebbe a világba. Mondhatjuk úgy is, hogy a játékszabályokat nem vagy hajlandó tudomásul venni. Számodra ez a világ adatott, nem egy másik, úgyhogy ebben kell megtanulnod élni..


Ki akadályoz meg benne, hogy most is elmenj túrázni és biciklizni? Ki akadályoz meg abban, hogy emberekkel barátkozz és nőkkel beszélgess? Ki akadályoz meg abban, hogy kitalálj magadnak egy életcélt? Ki fog megakadályozni abban, hogy elérd az a célt?


Megmondom: Te magad egyedül!


Ha te nem vagy hajlandó változtatni magadon, akkor a világ nem fog a kedvedért változni. Ha elkezded átformálni magadat, a világlátásodat, akkor az előtted kirajzolódó világ is más lesz. Az emberi agy így működik.


Tudod, aki mindenhol az akadályokat keresi, az előbb-utóbb találni fog egyet... aki mindenhol a lehetőséget keresi, előbb-utóbb az is találni fog egyet.

2011. okt. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

11:10


Többet tudok ezekről, mint hinnéd, folyton átrajzolom a világom, de az állandóság miatt visszaesek(iskola). Pár éve sehová nem mentem, most viszont azért, ha nem is egy köpésre innen, de el szoktam járni alkalmanként egy helyre.

Nap mint nap tapasztalom, hogy tőlem függ, hogy látom a világot, de van amikor visszazökkenek régi hibáimba stb.


"Itt a baj nem a téged körülvevő világgal van, hanem azzal, hogy te képtelen vagy bele illeszkedni ebbe a világba."


És, ha azt mondom, létre akarom hozni a sajátomat ezen belül?


"Ki akadályoz meg benne, hogy most is elmenj túrázni és biciklizni? Ki akadályoz meg abban, hogy emberekkel barátkozz és nőkkel beszélgess? Ki akadályoz meg abban, hogy kitalálj magadnak egy életcélt? Ki fog megakadályozni abban, hogy elérd az a célt? "


Elméletileg senki, gyakorlatilag a körülmények. Hol? Mikor? Hogyan? Az ő fejükben pedig a legfontosabb kérdés: miért?

2011. okt. 22. 13:15
 10/11 Smartguy86 ***** válasza:

Tudod mi a te bajod? Hogy túl sokat gondolkozol és túl keveset cselekszel.


"A tett halála az okoskodás..."

2011. okt. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!