Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért él a köztudatban, hogy...

Miért él a köztudatban, hogy az egyetemisták/diplomások sznobok, nagyképűek, munkaundorosok?

Figyelt kérdés
2011. okt. 30. 10:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem nem él a köztudatban ez,még soha nem hallottam senkitől.Ezt az oldalt kivéve,de itt a kutyának is öt lába van,nem reprezentativ,ne innen tájékozódj.

Egyébként az erős túlzás,hogy a köztudatban él,de azt meg kell jegyeznem,hogyan sokan tényleg csak el lébecolnak,elbulizgatnak 4-5 évig egy 2 éves szakon,mert nem akarnak kikerülni a munka világába.De azért ők nincsenek olyan sokan.

2011. okt. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%
Miért él a köztudatban? Mert azok! Ezen nincs mit vitatni.
2011. okt. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Ezt csak azok mondják, akik pénzügyi okokból, vagy a rossz tanulmányi eredményeik miatt nem tudnak tovább tanulni, meg akik lusták tanulni és igyekeznek érettségivel elboldogulni, aztán savanyú nekik a szőlő, hogy akik tudtak és akartak is tovább tanulni, azoknak jobbak az esélyeik és ezt merik kimondani.
2011. okt. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

Azért,mert a legtöbb úgy tekint magára mint Isten ajándékára az emberiségnek.

Szerintem nem az a valami,ha végigbulizgat a szülők pénzéből pár évet az egyetemen,meg lébecol.Az a valami,ha a választott szakból fog megélni később és nem külföldön,hanem itthon.Volt már olyan munkatársam is,aki el sem tudta végezni az egyetemet,de még ettől is akkora egója volt,mint a ház.Ő mesélte,hogy a kolijukban szinte ájultra itták magukat,és nem csak hétvégén.

2011. okt. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Ami engem illet, ha sznob és nagyképű lennék, bármilyen helyzetben az volnék, hiszen az én helyzetem lenne a legfontosabb számomra, még akkor is, ha nem jártam ki az általánost sem.
2011. okt. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, akik azok, de többnyire azokról van szó, akik negyedszer elsőévesek ugyanazon a szakon - szakváltás, újrafelvételizés, stb. Na, és persze még a kisgólyákra jellemző egy kicsit. Az első egyetemi év végére általában megtanulja az ember, mi az alázat feltéve, hogy komolyan veszi a tanulást.
2011. okt. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

Én úgy gondolom, hogy az hogy valaki iszik meg bulizik, hozzátartozik a fiatalsághoz, hiszen mikor bulizzon az ember ha nem most? Jobb lenne családanyaként otthon hagyni a gyerekeket éjszakára és akkor menni?

Élje ki magát mindenki az egyetemista évek alatt, de csak okosan!! Én is szoktam bulizni, nőként fél ájultra is iszom magamat olykor, előfordul igen, mégha baromira messze is áll a nőiességtől... Mindezek mellett, számomra az iskola az első, és ha tanulni kell, akkor teljesen egyértelmű, hogy bulizás helyett végigtanulom az éjszakát! Nem érzem magamat sznobnak, sem felsőbbrendűnek, mégcsak munkaundorosnak sem hiszen azért vagyok itt, hogy azt tanuljam, amivel később foglalkozni szeretnék... Tavaly melóztam is a suli mellett, de rájöttem, hogy ösztöndíjból jobban megélek, mint azzal a plusz 10 ezerrel amit havonta tudtam keresni, mert ennyi időm volt dolgozni suli mellett. (viszont ezekután tanulni már csak annyit bírtam amennyit feltétlenül muszáj volt)


Tudni kell, hogy a sulik többségében, kifejezetten mérnöki szakokon indul 400 ember évente, abból nagyjából 300-at rögtön első évben kiszórnak és ez nem véletlenül van így.


Azzal meg megint kár jönni (valaki írta), hogy a diplomásoknak itthon kéne elhelyezkedni, nem külföldre menekülni, mert értelemszerűen ha lenne mindenkinek munkahelye és nem gyalázatos pénzeket kapnának az emberek, akkor mindenki maradna a fenekén. Belőlem mérnök lesz ha minden jól megy, annyi "sznobság" azért szorult belém, hogy nem azért tanulok/tanultam csekély 20 évig, hogy utána közalkalmazotti fizetés mellett felkopjon itthon az állam. Ugyanakkor ha kapni fogok kézbe egy tisztességes, mondjuk 200 ezres fizut, akkor magasról tenni fogok arra, hogy külföldön ennek minimum az ötszörösénél kezdődne a havi keresetem.

2011. okt. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

"Azért,mert a legtöbb úgy tekint magára mint Isten ajándékára az emberiségnek."


Hát én ezt abszolút nem vettem észre. Pedig jópár egyetemistát ismerek.


"Az a valami,ha a választott szakból fog megélni később és nem külföldön,hanem itthon."


Egyet értek. De én abszolút nem vettem észre hogy ne így lenne. Mármint hogy ne ez lenne a felfogás.


"Vannak, akik azok, de többnyire azokról van szó, akik negyedszer elsőévesek ugyanazon a szakon - szakváltás, újrafelvételizés"


Ebben nem tudok nyilatkozni, de el tudom képzelni, hogy rájuk igaz lehet.

Illetve, teszem még hozzá, azok gondolkodhatnak így, akik csóró körülmények közül származnak és a családból (faluból) elsőként jutnak be egyetemre.

De az átlag egyetemista és diplomás szerintem abszolút nem ilyen.


"Azzal meg megint kár jönni (valaki írta), hogy a diplomásoknak itthon kéne elhelyezkedni, nem külföldre menekülni, mert értelemszerűen ha lenne mindenkinek munkahelye és nem gyalázatos pénzeket kapnának az emberek, akkor mindenki maradna a fenekén"


Szerintem félreérted a dolog lényegét.

Mármint azt, amit az illető mondani akart.

Itt nem arról van szó, hogy maradj itthon akkor is, ha meggebedsz és egy fityinget se keresel, hanem arról, hogy ne az legyen a szempont, hogy valahogy elvergődsz a diplomáig, aztán kimégy külföldre, ahol a legsz@rabb magyar mérnök után is két kézzel nyúlnak és olyan fizetést kapsz, hogy csak na, hanem hogy tisztességesen tanuld meg, amit kell, úgy, hogy bárhol el tudj helyezkedni (szakterületeden belül, persze) és lehetőség szerint ezt itthon tedd.


"Ugyanakkor ha kapni fogok kézbe egy tisztességes, mondjuk 200 ezres fizut, akkor magasról tenni fogok arra, hogy külföldön ennek minimum az ötszörösénél kezdődne a havi keresetem."


Hát, kb. erről volt szó.

2011. okt. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos többnyire negatív példát tudok felhozni, és nem irigységből!

Van például néhány rokonom, akik mielőtt főiskolát végeztek volna, nagyon kedves, közvetlen emberek voltak, akikkel bármiről el lehetett beszélgetni.Mióta diplomások, azóta sajnos negatív irányba süllyed az IQ szintjük.Már köszönni is alig tudnak, ha netán mégis sikerül szóba elegyedni velük, akkor csak bambán , azzal a tipikus "átnézek a fejeden" kifejezéssel vigyorognak.Nagyon kiábrándító!

Azt várná az ember, hogy ha már diplomás valaki, akkor ahhoz méltóan viselkedjen(komoly, intelligens emberként), de a legtöbbnek sajnos ez nem megy.

Megemlíteném még a sokszor valóban bunkó, modortalan, közönyös ügyintézőket is, akiknek nyilván van főiskolájuk, de ilyen viselkedésre én az ő helyükben nem lennék annyira büszke.Tisztelet a ritka kivételnek.

Nos, úgy látszik, sok hasonló negatív példa létezik, azért él a diplomásokról ilyen vélemény a köztudatban.

2011. okt. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sokan tényleg azért mennek egyetemre, hogy utána semmi munkával sok pénzt leakasszanak. Ez valahol érthető is, de ezeknek az embereknek csak munkájuk van, nem hivatásuk. Ez leginkább a divatos pénzügyi meg jogi szakokon gyakori. Sokan csak a munkát akarják elodázni, és bulizni, amég az állami félévek kitartanak. Mert ugye az egyetem jó kifogás arra, hogy miért nem dolgozi. Ezek az emberek nem sokra viszik, csak elrabolnak az életükből néhány évet. És sokan vannak, akik elhivatottságot éreznek egy szakma iránt és szeretnék azt a lehető legmagasabb szinten űzni.


A neves iskolák divatos szakjait elvégzők valóban elég sznobok szoktak lenni, de azért nem ez az általános mentalitás a felsőoktatásban.

2011. okt. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!