Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit kell halloween-t ünnepeli?

Mit kell halloween-t ünnepeli?

Figyelt kérdés

Ez az időszak pont a halottak tiszteletéről szól. Senki ne mondja, hogy ez egy ősi kelta hagyomány, mivel nem hinném, hogy kelta barátaink sikolynak vagy prostinak öltözve pörögtek volna teknóra, vagy csokiért rohangálnának minden házba...

Miféle féreg képes ilyenre? Minek kell a szellemileg elmaradott angolszász országokat majmolni?

Farsang miért nem jó arra, hogy ilyen bulikat tartsanak?

Miért kell megszentségteleníteni a halottak emlékét?


2011. nov. 1. 07:24
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
26%

Értem, amit mondasz, de nem értek egyet. Szerintem semmi baj nincs azzal, ha valaki Halloween-t ünnepel. Mivel NEM ÁRT VELE SENKINEK.

És a te logikád szerint, hogyha ugyebár nem ünnepeljük a szülinapunkat se minden nap (ez igaz), akkor miért is zavarja a halottak tiszteletét az, ha két nappal halottak napja előtt valaki tököt farag?

2011. nov. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem menj és dugj egy jót, akkor talán nem leszel olyan frusztrált, hogy ennyire kiakasszon mások szórakozása.
2011. nov. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
43%
Már ne haragudj kedves kérdező de el vagy tévedve nagyon mivel egy születésnapot nem hozhatsz össze egy halottak napjával, mert nem ünnepeljük a halottakat vagy hogy gondolod? jaj de jó hogy meghaltatok? megemlékezünk közösen mindenkiről. ha neked nem tetszenek az átvett szokások akkor ez van tartsd meg magadnak, mellesleg nem beszélnék a helyedben mikor a magyar dátumokkal sem vagyok tisztában, te nem magyar vagy csak magyarkodsz, és mellesleg az nem érv hogy valamilyen szokás több száz éve itt is megtalálható mert 500 év múlva talán a halloween is hagyomány lesz mivel azokat is átvettük valamikor nem innen indultak. Akinek tetszik az megtartja akinek nem az nem, ez tipikus nincs min problémáznom találok valamit, megkeseredett emberek csinálják akik csak attól tudnak boldogok lenni ha kötekedhetnek másokkal és más országok szokásaival.
2011. nov. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

Engem is irritál ez a halloweenesdi, pedig fiatal vagyok.

Aki Halloweent, hálaadást meg Valentin-napot akar ünnepelni, az költözzön olyan országba, ahol ezek a szokások.

Nem vagyok "nagymagyar" a szó mai, divatos értelmében, de én szeretem, tisztelem a mi ünnepeinket, szokásainkat, és szerintem ezeket meg kellene őrizni.

Én mindenszentekkor szeretek kimenni a temetőbe, és felidézni az ott nyugvó szeretteimet (mielőtt támadnátok, nem, nem csak ekkor megyek ki és emlékezem rájuk),máig emlékszem az első Mikulás-ajándékomra, szeretem a karácsonyt a mákos dolgokkal, szeretem a farsangi időszakot a mókázásokkal és bálokkal, szeretem a húsvéthétfői locsolkodást, a hagyományos házi lagzikat tyúkhúslevessel a menü elején, a Szent Ivánt, Nagyboldogasszonyi búcsút, Szent István napot.

És igen, nyitott vagyok más népek kultúrája felé is, de attól még nem ünneplem az ünnepeiket. Nem tartom a ramadant, a hanukát, a Gergely-naptár szerinti karácsonyt meg újévet, a kínai újévet, július negyedikét...

2011. nov. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Egyetértek veled kérdező. Komolyan pár év múlva lehet már a hálaadás is bevett szokás lesz ha így haladunk.
2011. nov. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Nincs min problémáznom? Elég nagy probléma az, hogy idegen, primitív szokásokat majmolunk egy erkölcstelen világrészről...
2011. nov. 1. 14:49
 17/29 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem az az elég nagy baj, hogy mindenkit lenézel, aki nem úgy gondolkodik, mint te.

Ha te nem akarod ünnepelni, ne tedd. Mi közöd hozzá, hogy mások mit csinálnak?

2011. nov. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Semmi, amíg nem a magyar kultúra rovására megy, hogy ilyen szarok miatt elfelejtik a hagyománnyal rendelkező eseményeket.

Olyankor minden normális embernek kötelessége szót emelni ellene.

2011. nov. 1. 15:41
 19/29 anonim ***** válasza:
55%

Még szerencse, hogy vannak ilyen kötelességtudó MAGYAR emberek, mint te, akik helyretesznek minket, hazaárulókat. :P


(Egyébként a Halloween megünneplése - értsd: tök faragása, vagy jelmezes buli szervezése - miért is egyenlő azzal, hogy a szerinted magyar ünnepeket elfelejtjük? Mely ünnepekre is gondolsz pontosan, amit szerinted mi ebből egyértelműen következtetve elfelejtünk?)

2011. nov. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

A magyart veheted kereszténynek is, mivel szellemi értelemben ugyan az.

Amúgy Nagyboldogasszony esetleg? 45 előtt szépen virágzott.

2011. nov. 1. 19:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!