Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit kell halloween-t ünnepeli?

Mit kell halloween-t ünnepeli?

Figyelt kérdés

Ez az időszak pont a halottak tiszteletéről szól. Senki ne mondja, hogy ez egy ősi kelta hagyomány, mivel nem hinném, hogy kelta barátaink sikolynak vagy prostinak öltözve pörögtek volna teknóra, vagy csokiért rohangálnának minden házba...

Miféle féreg képes ilyenre? Minek kell a szellemileg elmaradott angolszász országokat majmolni?

Farsang miért nem jó arra, hogy ilyen bulikat tartsanak?

Miért kell megszentségteleníteni a halottak emlékét?


2011. nov. 1. 07:24
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
76%

És erről a Halloween tehet?

De még egyszer mondom: senki nem gátol meg téged abban, hogy akár a Nagyboldogasszonyt ünnepeld. Szabad ország vagyunk (remélem, azok is maradunk...), mindenki azt ünnepel vagy nem ünnepel, amit akar.

(És tudtommal vallásszabadság is van, úgyhogy nem feltétlenül egyenlő a magyar a kereszténnyel, csak így zárójelben megjegyezve...)

2011. nov. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező akkor ítélkezz ha te megünnepled a Nagyboldogasszony-t, mert biztos hogy nem, és sok olyan régi ünnep van amiről lehet neked fingod sincs, mellesleg felvetődött hogy aki ünnepli az menjen ki oda, én meg azt mondom akinek nem tetszik az is elmehet innen szabadok a határok. Menj egy szigetre ahol csak a te ünnepeid vannak.

Nem kéne lenézni embereket akiknek ez tetszik és átveszik mert nem depressziós majmok mint egyesek, most akkor az összes ember egy szemét állat aki halotti tort tart temetésnél mert esznek isznak meg elvannak holott egy hullát aki valaha lélegzett akkor temettek el..... semmi megszentségtelenítés nincs ebben, te vagy féreg hogy elítélsz más embereket de majd az elszámoltatásnál úgyis megkapod....

2011. nov. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
35%
Még mindig nem értem, miért fáj ez neked ennyire. Árt neked az valamit, hogy egyesek október 31-én buliznak egy jót? Azt sem tudom igazán hová tenni, hogy szerinted ez miatt elfelejtődnek korábban szokásban lévő ünnepek. Miért is? Tán egy napon vannak? Én akkor sem tudtam semmit a Nagyboldogasszony-féle ünnepről, amikor a Halloweenről még nem is hallottam. Tudod miért? Mert sosem voltam katolikus. Márpedig ez tudtommal katolikus ünnep. Ja bocs, nem is vagyok keresztény :) Akkor magyar sem vagyok? Mert hogy azt mondod, ugyan az a kettő.
2011. nov. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
46%

Kikérem magamnak, hogy a magyar egyenlő kereszténnyel, mert nem hiszek istenben és és ezáltal egyetlen ilyen vallási felekezetnek sem vagyok a tagja. Az a gondom, hogy a busójáráson kívül (amit csak Mohácson tartanak) egyetlen ünnepünk sem választható el a kereszténységtől,persze én is tartom ezeket de igyekszem elválasztani a vallástól.

A Halloweenről meg csak annyit, hogy már jó pár európai ország rájött, hogy ez a halottak napja dolog már elég nagy letargiát okoz az embernek és nem ártana egy kis vidámságot is belevinni ebbe az időszakba. Ezért a német ajkú vidékek kezdik átvenni a Halloweent a mindenszentek mellet, és Prágában már többször is megrendezték a mexikói halottak napját. Szerintem hazánkra, amit most már a legpesszimistább, legboldogtalanabb, ország nyertese, igazán ráférne már egy kis önfeledt mulatozás, mert nem sok ünnep ad erre alkalmat.

ja és hogy még jobban felhúzd magad itt egy kis mexikói halottak napi dalocska!

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Yfqnu..

2011. nov. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
66%

Arról nem is beszélve, hogy mindenki akkor és olyan apropóból bulizik, amikor akar.

Ez nem a halottak megszentségtelenítése, hanem simán csak egy játék, aminek semmi köze a halottak napjához, vagy bármihez. És immár legalább harmadszorra írom le, hogy nem is kötelező.

Mellesleg speciel én nem is buliztam se most, se máskor, ugyanis azt nem szeretem egyáltalán. De tököt faragtam, díszítettem csontvázzal, csináltam Halloween-es fotókat... Na bumm, szörnyű ember lehetek. :D Jaj, és még templomjáró sem vagyok. Szerintem önként jelentkezem akasztásra. :P

2011. nov. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
64%
Ez csak arra jó a kérdezőnek hogy aki olyat ír ami nem tetszik neki lepontozza meg az összes több mint ha ez hú de mennyit számítana, mindenki tudja hogy szart sem ér a pontozás..A kérdező egy lusta munkanélküli lehet felnőtt testben gyerek aggyal érő "vallásos" amiért már rég a pokolra kerül mert nem szereti felebarátait. Nem kell vele törődni.
2011. nov. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
64%

Én nem ünneplek Halloweent,de kinyílt a bicska a zsebemben,mire végigolvastam a kérdező kommentjeit..

faragnál inkább tököt,ahelyett,hogy ilyen primitiv vagy. Ezt jelenti a nagy kereszténység? Ezért a szardobálásért nem haragszik a jóisten,mi?..

2011. nov. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
mivel szabad világban élünk, nyugodtan ünnepelhetjük. mára az egész világon elterjedt. de a magyar begyepesedett emberek csak siránkozni tudnak, és csak a nagy magyar ünnepeket tisztelik. szörnyű múltunk van, más országok már sokkal fejlettebbek, és hozzá kell tegyem, "lazábbak". a mai nagy magyarok persze nyugodtan maradhatnak a saját, szűk felfogásuknál. nem kell leamerikaizni, mert világszerte megtartják. bulizós, maga módján vidám ünnep
2012. ápr. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:

előző vagyok..

katolikus vagyok, igen, és megtartom a magyar ünnepeket, de ne gondold, hogy magyar=szentség

járj utána a történelemnek egy kicsit, mielőtt hülyeségeket irogatsz. Semmivel nem voltunk szentebbek a többi népnél. ki kell ábrándítsalak. szeretem a magyarságot, de tévhiteket ne keltsünk..

2012. ápr. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!