Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem szeretik az emberek...

Miért nem szeretik az emberek a különcöket?

Figyelt kérdés

Magamról csak annyit, hogy 21 éves vagyok, és nagy ellenállásokba ütközök bárhol és bármit is csinálok.

Az emberek a munkahelyen, de nagyjából mindenhol hülyének néznek. Pedig én csak magamat adom. Amíg mások a normál munkájukat végzik komoly arccal beleesve a monitorba, addig én is ezt csinálom, csak közben hülyülök, viccelek, poénkodok. Teljes őszinteséggel elárulok magamról mindent, és olyanokat csinálok amit senki más. Na ettől készen vannak az emberek. Normális ez így?


2011. nov. 1. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Mert nem értik őket, és egyszerűbb leköpni, mint megpróbálni megismerni.
2011. nov. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem két okból is lehet. 1. Hát ezt egy konkrét példával tudom elmondani, volt egy barátom, aki ki nem állhatta az osztálytársát, mert (ahogy te is írtad) egy nagy poén gyáros volt és ezt minden lány imádta benne. Puszta féltékenységből nem bírta az ürgét, csak azért, mert valamiben jobb volt.

A másik ok meg én úgy gondolom, hogy a társadalomnak vannak íratlan szabályai bizonyos viselkedési normákról, amik elég szűkre vannak szabva és, ha valaki nem a szabályok szerint él, az már ki van közösítve. Pl engem kivágnának az egyetemen, ha punk frizkóval , tetkókkal és piercinggel mennék be, holott attól még ugyanaz az ember vagyok, ugyanúgy jól tanulok és jótékonykodom , mint korábban.

2011. nov. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Mert a munkahely nem bohócszálló, ha a főnököd lennék már nem dolgoznál ott. Elveszed más figyelmét is a munkáról a gyerekes viccelődéssel .Fel kéne lassan nőni.
2011. nov. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tehát szerinted a munkahelyen mindenkinek halál komolyan kell viselkednie? Szerintem ha valaki jól dolgozik, akkor nyugodtan lehet vicces. Bár tény, hogy a hozzáállásod megmagyarázza miért van ilyen sok savanyú ember hazánkban.
2011. nov. 1. 15:16
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Mivel te is írtad ,hogy a többiek nem veszik a lapot és nekik megfelel a komoly munkahely,ezért te vagy a kakukktojás. Ha az egész bagázs viháncolna az megint más lenne, de normális melóhelyre ez nem való,maximum cigiszünetbe .
2011. nov. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

Te sem szereted a különcöket.

Ha a te hozzáállásod lenne a csoportnak megfelelő, általánosan elfogadott viselkedésminta, akkor komoly arccal monitorba meredő, zárkózott, látszólag szikrányi humorérzék nélküli, "besavanyodott" kolléga lenne a különc, akit senki se szeret.


Minden csoportra vannak jellemző normák, viselkedésminták, ha valaki ezektől jelentősen eltérően viselkedik, az önkéntelenül azt közvetíti magáról, hogy nem fogadja el a csoportot és annak többi tagját, hozzájuk nem kíván alkalmazkodni vagy hasonulni, az adott csoport értékeit és normáit semmibe veszi. Ez ellenszenvet vált ki a csoport normakövető tagjaiból, nem csak az embereknél, hanem minden társas állatnál is (csak a farkasok, oroszlánok vagy hiénák az emberekkel ellentétben még szét is tépik az aktuális deviánsukat).


Nem tiltja a törvény, hogy egy temetésen, vagy egy véres, halálos baleset színhelyén jókedvűen röhögcsélj és poénokat gyárts az elhalálozott személyről, de a környezeted (a csoport) nem fogja jó néven venni, hogy nem, vagy nem úgy osztozol a gyászukban vagy sokkreakciójukban, mint ők. A féktelen nudista orgiáról is kinéznek, ha zárkózottan, nyakig felöltözve a sarokból cinikus kommentárokat morogsz a társadalom dekadens elzülléséről.


Amúgy valószínűleg a kollégáid egyáltalán nem olyannak látnak, mint te saját magadat, ez nem merült fel benned? Jó eséllyel a lazaságod az ő szemükben nyegleség, a poénkodásod irritáló hangoskodás, a túlzott őszinte kitárulkozásod felesleges szájmenés. Amit te úgy érzel át, hogy "mindig magamat adom", azt ők úgy érztelmezik, hogy vagy lövésed sincs az emberek közti viselkedés normáiról, vagy magasról teszel rájuk.

2011. nov. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

Amíg mások a normál munkájukat végzik komoly arccal beleesve a monitorba, addig én is ezt csinálom, csak közben hülyülök, viccelek, poénkodok.


Nem különc vagy hanem nem vagy 100-as.

2011. nov. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően az emberi lény társas lény, egy kollektív bírka. Valahogy tele a világ ezekkel a sablon emberekkel. Sablon jellemek, sablon világfelfogással, stílussal satöbbi. Ha látja ,hogy nem olyan mint ő, nem azokat az értékeket képviseli, akkor automatikusan idegenkedik, kirekeszti, nem haver, nem vagy te nekem senki, tünj a fenébe, mi vagy te, te tán nem is ember vagy te mocsok! Ez a hozzáálás. Áltlaában sokan úgy vannak vele, hogy ha valamit felkapnak, az biztos a jó, aztán a sok marha követi, és aki kilóg a sorból azt ki kell gyalulni, mert nem csapatjátékos, nincs velünk, tehát ellenünk van a szemét! Ez is elég bevett felfogás, én tapasztalom. Egyszerüen ez az evolució, a farkastörvények, ösztönszerű mint a szaporodási vágy szerintem. Farkas törvények uralkodnak, ahogy a farkasoknál is ,ha nem falkában van valamelyik kutya, akkor magában nem életképes a vadonban. Egyszerüen gyengeségnek is felfoghatják, ha valaki nem csapatjátékos. Én sosem voltam csapatjátékos, mindig individuális doglokat szerettem, sosem szerettem bepuncsolni semmilyen közösségbe. Itt most a játék szó csak átvitt értelemben értendő, az élet általános dolgairól írok.
2012. júl. 8. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!