Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Művészi öntudat-művésziség...

Művészi öntudat-művésziség nélkül?

Figyelt kérdés

Sok könyv (-->regény) ötletem van. Sok a sztori a fejemben. Mindig elképzelem hogyan adják ki a könyvemet, hogyan leszek boldog, amikor megtudom hogy tetszik az embereknek, hogyan leszek sikeres író, hogyan lesz sikeres a könyvem. Szinte biztosan tudom, hogy ki fogják adni és elismert író leszek. Egyszerűen tudom. Ha elképzelem mi akarok lenni akkor nem mindig gondolok arra hogy jól fizessen az állás, hiszen a könyvekből sok pénzem lesz. Ebből kifolyólag erősségemnek először az írás jut eszembe és a hobbijaim közt tartom az "írást". Ugyanakkor. Kidolgoztam már a regényötleteket, de belekezdeni csak kettőbe kezdtem bele, csak néhány oldalt. Szörnyűek lettek, de tényleg. Iskolai fogalmazásban, amikor "muszáj" akkor mindig tetszik, de így itthon olyan, mintha a 2-es átlagú osztálytársaim fogalmazását látnám. Ha valaki megkérdezi milyen az irománya megmondom az őszintét neki és ha elolvasom az enyémet én magamnak azt mondanám hogy ez szörnyű. Pedig elképzelem a fejembe, hogy hogyan írom le, de gyakorlatban nem sikerül. Az ötleteim szerintem egyediek és jók, és szerintem esélyem lenne évek múlva jó könyveket írni. Most az előbb töröltem ki azt a mondatot hogy a "Mindenem az írás, imádok írni", de ez nem igaz, szinte sosem szoktam, csak elképzelem, mint egy filmet, és csak úgy "tudom" hogy úgy is meg fogom írni valamikor.

Nagyon elmegy a kedvem az egésztől pár mondat után. Ugyanakkor nagyra tartom ezt a dolgot hogy nekem mégpedig ilyen ötleteim vannak. Félek hogy ez örökre így marad, és sosem születik meg.

Gondoltam még arra is, hogy csak úgy hobbiból, magamnak írjak, ne a "könyvespolcra", de nem sikerül, annyira nem tetszik hogy kidobom és kész.


2011. nov. 1. 23:33
 1/5 A kérdező kommentje:
és ne mondjátok azt, hogy csak a sikerre és a hírnévre vágyom, mert NEM, én azt akarom hogy kész legyen a történet de úgy hogy tetsszen
2011. nov. 1. 23:35
 2/5 anonim ***** válasza:

Az első írásai mindenkinek szarok. Van egy elmélet, miszerint ahhoz, hogy igazán jó legyél valamiben, tízezer órán át kell csinálnod (persze nem egyhuzamban :) Én nem hiszek abban, hogy lenne veleszületett tehetsége valakinek. Gyakorlás kérdése az egész, akkor bármiben jó lehetsz.

Bradbury mondta egyszer, hogy ha jó író akarsz lenni, először minden héten meg kell írnod egy rossz novellát :)

2011. nov. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én kb. 13 éves korom óta írok, és úgy a húszéves koromban írtaktól kezdem elfogadhatónak tartani a műveimet...
2011. nov. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát, nem lehet "fejben" írni. Tessék leírni! És gyakorlat teszi a mestert: majd sok-sok oldal után, ráérzel. Addig meg ne törődj semmivel, csak írj. Minden nap, mint a zenész a skálázást. Gyakorolj.
2011. nov. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igen tudom nekem is ez jár a fejemben hogy úgyis fejlődök majd ettől, de elmegy a kedvem az egésztől és rögtön a legizgalmasabb részhez akarok ugrani amikor meg elkezdem azt, az sem tetszik és nagyon elmegy tőle a kedvem. NAGYON
2011. nov. 2. 01:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!