Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A művészi tehetség együtt jár...

A művészi tehetség együtt jár a bonyolult, zavaros lelkivilággal?

Figyelt kérdés
2011. jún. 10. 15:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Mit értesz az alatt, hogy bonyolult, zavaros? Szerintem nem. Egy művész sokféleképpen ki tudja fejezni a gondolatait, emlyek általában normálisak, józanok, békeszeretőek, és logikusak. Inkább a lelki betegekre jellemző.
2011. jún. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül.
2011. jún. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 eNerdzsy ***** válasza:
51%
Csak annak aki a "meg nem értett zsenit" akarja eljátszani.
2011. jún. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem jár együtt.
2011. jún. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én gyerekkorom óta különböző művészetekkel foglalkozom, és bár voltak lelkileg labilis időszakaim, nem hiszem, hogy ez csak a tehetségem miatt lett volna. Mert ugyanígy depressziós lehet a pénztáros, a postás, a taxis és akárki... a különbség csupán annyi, hogy én a művészeten keresztül fejeztem ki a fájdalmam, ami nyilván maradandóbb a külvilág számára( illetve átillesztve ez világviszonylatba a híres művészeknél), mint ha valaki máson, embereken, tárgyakon vezeti le a feszültségét.
2011. jún. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Nem. A beképzeltség jár együtt zavaros lelkivilággal....
2011. jún. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. Az azonban igaz, hogy a depresszió vagy bipoláris zavar pl. a nagy írók és költők között az átlag populációnál magasabb számot mutat. Előfordul a borderline is, viszont a pszichózisok éppen hogy alacsonyabb számot mutatnak az átlag populációhoz képest. A költők, írók tehát az átlagnál inkább hajlamosabbak a depresszióra. A képzőművészek és a zeneszerzők kevésbé sérülékenyek, de kivétel ott is akad.
2011. jún. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Én inkább azt írnám, hogy a bonyolult, zavaros lelkiválággal jár együtt a művészi tehetséggel. Ha valaki lelkileg instabil könnyebben találja a helyét olyan környezetben, amit ő alkot és ő befolyásolt, így nem érvényesül nála a "nem tudok tenni semmit a nyomorúságom ellen" annyira (pl.: egy festmény vagy egy regény megalkotása)

Így kifejezhetik az elfojtott érzéseiket, vágyaikat, fájdalmaikat.

2011. jún. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2011. jún. 20. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!