Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A mai világban ciki földművesn...

A mai világban ciki földművesnek lenni?

Figyelt kérdés
Nem az olyan parasztokra gondolok, akik tanyán élnek állatokkal körülvéve, hanem, az olyanra, aki nagyobb faluban (majdnem város, tekintve a méretét és az adottságait) él és csak simán földet művel.
2011. nov. 3. 09:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

miért is lenne ciki?

én büszke lennék rá, hogy ilyen szinten értek a dologhoz...

2011. nov. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A szememben egyáltalán nem! Sőt! Sokkal-sokkal több földművesnek kellene lennie! Hiszen ők termelik meg az élelmet! Én legalább annyira becsülöm a kemény, kétkezi munkából élő földműveseket, mint pl. egy orvost.

Nagyon bízom benne, hogy egyre kevésbé lesz egyes emberek szemében lenézendő, ciki ez.

36f

2011. nov. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is szívesebben csinálnám, semmint egy poros raktárban poros dobozokat pakoljak...


De inkább tanyán élnék, állatokkal körbevéve. A kétlábú állatokból már kezd nagyon elegem lenni :)

2011. nov. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Menj ki Dániába, és nézd meg, hogy ciki-e.

Akik tanyán élnek, azoknak se ciki, legfeljebb az ciki, ha valakik azt gondolják róluk. Az más kérdés, hogy ez ma Magyarországon többségében milyen körülmények között történik. De van itt is néhány olyan gazdaság, amely hasonló körülmények között él, és a média példának szokta felhozni. A különbség a minőségben van.

2011. nov. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
nem ciki.
2011. nov. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki, sőt nyugat-európában nagyon jól meg is lehet élni belőle.
2011. nov. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én kertvárosban élek és szerencsére elég nagy kertünk van, sok mindent megtermelünk. Az idős kertszomszédainkkal is jóban vagyunk, néha csere-berélünk zöldségeket és nagyon jó érzés, hogy tudjuk mit eszünk, nem mérgezett a vegyszerektől. Én inkább azokat sajnálom, akik csak hipermarketekben tudják megvenni a zöldséget, gyümölcsöt, mert manapság több bennük a káros anyag, mint a vitamin. Elég szégyen, hogy a hagymát, fokhagymát importálni kell.
2011. nov. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

100 hektár fölött elég jól lehet vele keresni. Az a ciki amikor a megkeresett pénzt szánalmasan költik el. Általánosságban a legtöbb elég egyszerű igénytelen ember. Giccses butaságokra költik a pénzt, ahelyett hogy a gyerekek iskoláztatására vagy egy kis világlátásra.

Nekünk bérbe vannak adva földjeink, mert van a mezőgazdaságnál érdekesebb dolgok. Ráadásul ez az eszetlen vegyszerezés meg műtrágyázás sem utal nagy szaktudásra, csak egymást lesik hogy ki milyen vackot hord rá a földre.

2011. nov. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem ciki, bár én a tanyát választanám. :)
2011. nov. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!