Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Igaz a mondás, hogy "Nem a...

Igaz a mondás, hogy "Nem a ruha teszi az embert"?

Figyelt kérdés
Én is mindig ezt vallom, mert a belső tulajdonság fontosabb, de a gyakorlatban mégsem mindegy, hogy miben mész egy üzleti tárgyalásra, milyen ruha volt rajtad amikor meghódítottad a szerelmed stb. Mennyire befolyásolja szerintetek az öltözködés azt, hogy hogyan viszonyul egyik ember a másikhoz?
2011. nov. 4. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem nagyon fontos. most nem a méregdrága cuccokra gondolok hanem azért a viszonylag divatos tiszta ruhára. pont tegnap gondolkodtam mikor a városban sétáltam (külföld nagyváros)hogy ha pl nem lennék kifestve, nem lenne szépen megcsinálva a hajam, nem lenne jó illatú parfümöm és slampos/koszos ruhában lennék akkor teljesen máshogy viszonyulnának az emberek hozzám.
2011. nov. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is pár hete voltam Németországban és megállapítottam ,hogy a magyar nők sokkal csinosabban öltöznek. Még Frankfurtban sem láttam kimagaslóan jó nőt. Amúgy a kérdés arról jutott eszembe, hogy van egy kollégám, (férfi) akit én kedvelek, bár néha elég viccesen öltözik, de nagyon jó fej. Vissza hallottam ,hogy egy cicababa kollegina kiderült, hogy azért utálja, mert hogy hogyan öltözik. Ez engem felháborított, mert az én szememben az a férfi emberileg ezerszer többet ér, mint a csaj. Főleg, hogy ma megláttam öltönyben és nyakkendőben, le is esett az állam :-)))) Nos ezért gondolkodtam el, hogy most akkor mi a fontosabb, ami belül van ,vagy ami kívül, hisz most önmagamat is meghazudtolom, mert előbb a belsőről papolok, aztán arról, hogy mennyire meglepett az eleganciája.
2011. nov. 4. 14:54
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
Nem igaz. Tetszik, vagy sem, első pillantásra besorolnak valahová a ruháid, a megjelenésed alapján. A társadalmi helyzeted, az anyagi helyzeted, az illemtudásod, a divathoz és önmagadhoz való hozzáállásod- ez mind látszik abból, ahogyan öltözködsz.
2011. nov. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

gondolom ezt nem szószerint kell érteni,hanem úgy hogy ne a külső tulajdonságai alapján ítélj meg valakit


13l

2011. nov. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
elso vagyok.en berlinben elek a belvarosban es itt nagyon trendi tipp-topp nok/pasik vannak. nagyon divatoznak es adnak magukra. fontos az oltozkodes viszont csak azert mert kulonc valaki azert nem kell kinezni. soot en itt azt veszem eszre hogy minel egyedibben oltozik valaki annal jobb
2011. nov. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha még meg is kell szólalnia mellé az illetőnek, akkor pláne igaz.
2011. nov. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is fontos az első benyomás, amiben még nem látjuk a másik belső tulajdonságait, de azért nem árt meghallgatni is az illetőt. Egyébként az öltözködésen lehet leginkább segíteni, a belsőt már elég nehéz megváltoztatni.
2011. nov. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!