Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Igaz a következő mondás: "A...

Igaz a következő mondás: "A ruha teszi az embert! "?

Figyelt kérdés
Mit gondolsz, mennyi az igazság ebben, volt már valakinek jó vagy rossz élménye a megjelenése miatt. Igaz, hogy sztereotípiákban látunk? Írd le mit gondolsz erről!
2010. febr. 3. 17:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%
Azt már hallottad, hogy "Ha a majmot felöltöztetjük, akkor is majom marad" ?... szóval a ruha egy dolog...persze elvárják jó pár helyen, hogy "jól öltözöttek" legyünk, de hiába, ha belül ugyanolyan "mocskos" vagy....szóval...
2010. febr. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Az első benyomás sokat számít, és a ruházat is eközé tartozik. Annyiban lényeges szerintem, hogy ami rajtad van az tiszta legyen és igényes. Ezenbelül, hogy márka stb. számomra teljesen semleges.
2010. febr. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

off: de pont ebből írtunk érvelő esszét nemrég xD

on: szakadt farmerben,tangapapucsban,szakadt szimatszatyorban meg egy (ép) fehér pólóban egy nagybótban (match) nézegettem az újságokat nyáron és a biztonsági őr folyamatosan ott körözött körülöttem. gondoltam is,no szép,a szimat miatt rögtön azt hiszik tolvaj vagyok xD

2010. febr. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen szinten igen. Például egy állásinterjú fontos része, hogy hogyan öltöztél fel, mi van rajtad, ezek alapján (is) állapítják meg, mennyire vagy igényes, mennyire adsz a megjelenésedre.

Nálam egy márkás cucc láttán nem indul be a nyáltermelés, és nem látom azokat az embereket többnek, akik ilyet hordanak.

Viszont az ízlés, a stílus is sokat elmond a viselőjéről. Látni olyan negyvenes-ötvenes nőket is, akik jó alakúak, ezért felveszik azokat a ruhákat, amelyeket tizenévesek hordanak. Szerintem ez elárulja róluk, hogy nem igazán néznek szembe a ténnyel, hogy koruk miatt ezekben a ruhákban inkább cikik, mint szexik.

Az ember hangulatvilágából is elárul valamit a ruha: pl. amikor olyan "löttynek" érzem magam, hogy még elindulni is fáj, inkább lezserebben öltözöm. Ha viszont boldog vagyok, ha fel vagyok dobva, felveszem a szebbet, a csinosabbat.

2010. febr. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, van erről egy vicc is. Elmegy a "ruhat" sétálni...
2010. febr. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
78%

Semennyi.

A ruha egészíti ki az embert...

2010. febr. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Megy a ruhat az erdőben, találkozik egy tigrissel, leharapja a farkát, végez vele és megeszi...

Megy tovább a ruhat az erdőben, találkozik egy csimpánzzal. A csimpánzzal is ugyanígy tesz, majd miután megette megy tovább...

Találkozik a ruhat egy emberrel is, de megijed tőle és elbújik egy fa mögé, de az ember észreveszi és megeszi.


Mi ebből a tanulság??


Nem a ruhat eszi az embert

2010. febr. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem fontos a külső megjelenés, legalább annyira, mint a belső igényesség. Aki kívülről igényes, az belülről is az.


Az igényesség nálam sem márkákban mérhető. Tiszta, ápolt ruházat, harmonikus megjelenés tetőtől talpig, az alkalomhoz - helyhez illő.


Akár állás interjún, akár egy tárgyaláson, ebéden stb. mindig képviselsz valakit/valamit. Ha nem adsz magadra, ha nem foglalkozol az öltözékeddel, abból könnyen levonhatják, hogy akit/amit képviselsz, az sem megfelelő.


Volt olyan ismerősöm, aki vizsgára mindig ugyanabban a ruházatban érkezett, vagy téli időszakban pulóverben vagy farmerban, s szóltak is érte, hogy azért kicsit jobban kiöltözhetne.Persze nem divatbemutató, de illik változatosan öltözködni.


Érdekes, hogy a múltkor figyeltem meg, hogy nemenként ez is milyen különböző. Ha én kétszer ugyanazt a kosztümöt/ruhát veszem fel egy hónapon belül egy összejövetelen, már kibeszélik, hogy megint ez van rajta, de egy férfi ha rendszeresen, többször is ugyanazt az öltönyt veszi fel, nem szólnak semmit.

2010. febr. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
61%

Érdekes! Gyerek koromban még ez a mondás így hangzott: Nem a ruha teszi az embert!


Ekkorát fordult a világ 30 év alatt?

2010. febr. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a ruha árulkodik rólunk. Mint minden, amit magaddal hurcolsz. Valamit elárul, de nem mindent!

Vannak helyzetek, amikor öltözködésben (is) egy elvárt szabálynak/etikettnek kell megfelelni, ott nem is annyira a ruháról van szó, hanem, hogy szembe mész-e az elvárással.

A modelleknél, mit is jelent manapság a ruha, leginkább azt, hogy a modell ne nyomja a ruhát el kidomborodó idomaival, és mondjuk hát mosolyával...:DD

2010. febr. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!