Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Azok az anyukák akik már...

Azok az anyukák akik már szültek (akár többször is) mit tudnának tanácsolni a szülés előtt álló kismamáknak hogy mit csináljanak vagy mit ne? Mindenki ugyanúgy csinálná végig a szülését ahogy csinálta vagy utólag visszagondolva változtatna valamin?

Figyelt kérdés

Olyan jó lenne olvasgatni akik szültek hogy milyen volt és mi az amit esetleg így utólag máshogy csinálna.Várom a tapasztalatokat és remélem sokan fognak írni :-)))

38 hetes km.


2009. okt. 29. 11:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%

szia!


ne hagyd, hogy vajúdni hagyjanak!! Nekem 10 óra alatt találták ki, hogy végre oxytocint kapok. Ha lehet legyen fogadott szülésznőd, mert nálam z is baj volt, hogy pont váltás előtt mentünk, és az is időbe telt, míg átadták az adataimat, elmondták hogy mi van velem meg a babával... stb.

2009. okt. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Hát ez sokmindentől függ, hogy mit csinálj és mit ne.Melyik kórház, hány éves vagy,hanyadik gyerek, ilyenek.Én mindent ugyanugy csinálnék, ahogy csináltam! :D 2gyerköcöm van.22
2009. okt. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

A Dél-Pesti kórház,23 éves leszek most nov.-ben és első bébi.

A szülésznőről jó kis történetem van úgyhogy mérgünkben a férjemmel úgy döntöttünk hogy majd az ügyeletesnek adunk pénzt ha megérdemli és kész.Fogadott orvos az van.

És mit mondjak?HOgy érted hogy ne hagyjanak vajúdni?Mit tehetnék?

2009. okt. 29. 11:40
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a legfontosabb, hogy pozitívan állj hozzá a szüléshez, és örülj minen fájásnak mert azok visznek közelebb a nag ytalálkozáshoz :) nem árt dokit fogadni és szülésznőt ha megteheted, mert nagyobb biztonságban éezed magad. Merj kérni és kérdezni, nagyon segítőkészek, d ecsak ha te is együttműködsz! Ja és készülj fel, hogy teljesen más lesz az egész mint tervezed :)
2009. okt. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Nekem a szülésznővel nagyon jó tapasztalatom volt, kedves volt, figyelt rám. Ha kifogsz egy ilyet, érdemes rá hallgatni, nekem nagyon sokat segített. Én kaptam tágító zselét, utólag már bánom, hogy miért nem kérdeztem meg, hogy tényleg szükséges.Utólag rájöttem, hogy a doki aludni akart, mert fáradt volt szegény, még jó, hogy én nem, és így akart hamarabb túl lenni rajta. Pedig fogadott volt, nem kevés pénzért. Könnyű szülést neked, és jó babázást!

2009. okt. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!!!! :-))))

Én már nagyon örülnék akármilyen fájásnak csak már jönnének mert nagyon várjuk.Ilyen türelmetlen nem tudom mikor voltam utoljára,de már alig bírom idegekkel annyira szeretnék már szülni.Olyan régi álmunk ez a kis manó hogy egy örökké valóságnak tűnik ez a 2 hét.

2009. okt. 29. 11:50
 7/15 anonim ***** válasza:
42%
úgy értem, hogy ne hagyjanak vajúdni, hogy én 12 órát vajúdtam(10 órát gyenge görcsökkel, az oxy hatására meg 2 órás rohamtágulással), de úgy kifáradtam, hogy alig bírtam megszülni a babát. Utána 2 hónapig pihenem ki a szülésemet..ez nagy tapasztalat volt. Én a következőnél rögtön kérem az oxyt vagy a zselét, ha görcseim vannak...
2009. okt. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
65%

Ne hagyjanak vajúdni?

Hát én pedig pont a többórás vajúdásnak köszönhetem, hogy természetes úton kitágultam annyira, hogy a négy és fél kilós babámat gátmetszés, szakadás nélkül simán megszültem. És ezt nem adnám semmiért!!! Első baba volt, 20éves voltam akkor, 42. héten spontán indult be a szülés, fájásokkal. Nagyon fájt, de akkor is jobb volt így! Természetes úton haladt minden, csak akkor avatkoztak volna be, ha gond lett volna, mindenre fel voltak készülve, tehát nem aggódtam :) Nekem akkor nem volt masszírozgatás, olajozás sem előtte, sem szülés közben.


Hogy mit csinálnék másképp?

Semmit. :) Most sem készülök gátmasszázzsal, homeos bogyókkal, és remélem nem kell fájdalomcsillapító most sem.


Iszonyúan fájt, de akkor is minden úgy volt jó, ahogy volt :)

2009. okt. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Látod, minden terhesség más, minden szülés más -még egy anyánál is!


Rendben lesz minden, nyugi :)

2009. okt. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok!!Köszi a válaszokat és a biztatást és a felvilágosítást is!!!!!
2009. okt. 29. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!