Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Érdemes fogamzásgátlóval így...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes fogamzásgátlóval így belepiszkítani? Változtatna valamin?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre, hogy nagyon kiegyensúlyozott a hormonrendszerem (nagyon rendszeres és mindig egyforma menzesz, tökéletes testsúly természetesen, fogyókúra nélkül, no pattanások...stb), viszont elmentem nőgyógyászhoz felíratni fogamzásgátlót, mert gumi nélkül szeretnénk a barátommal szeretkezni. Érdemes elkezdenem szedni? Nem fogja szanaszéjjel vágni a hormonrendszerem?
2010. dec. 9. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Szia. mostmár vannak nagyon alacsony hormontartalmú gyógyszerek. én is szedek, nem híztam tőle, meg semmi, mondjuk nekem a mensim nem normálisan jött meg, szóval az is beállítodott, és a hasam sem fáj annyira amikor megjön (amikor szedtem volt olyan hogy elájultam, hánytam, fejemfájt meg hasonlók).
2010. dec. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
szerintem ha nem muszáj, ne babrálj bele.
2010. dec. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
pattanásos lehetsz vagy mitesszeres. akiknek ronda a bőre azoknak helyrehozza, akiknek meg szép azoknak elcsúfítja többnyire. a terhesség alatt is ez van. szóval én a helyedben nem vállalkoznék ilyesmire.
2010. dec. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%

normál esetben a foggátlókat azoknak írják fel akiknek már normális a menzeszük. akiknek nem, azok ált olyat kapnak ami segít ezt beállítani.

ha neked mindened normális akkor nagy valószínűséggel nemfogsz egy brutális hormonkészítményt kapni,és ha abbahagyod a szedését is hamar visszaáll normálisra.

általában azoknak gyűlik meg ezzel a bajuk akik úgy kaptak foggátlót h menzeszük nemvolt rendszeres, elkezdték szedni a tablettát, aztán az oké, h attól rendszeres lett, de az mesterséges. a szervezetnek egyáltalán nemvolt ideje h beálljon normálisan, mivel a foggátlók átvették a "hatalmat". aztán abbahagyják x év múlva és még mindig ugyanolyan összevissza a menzeszük. persze olyanok is vannak akiknek a foggátló segít beállítani a menzeszt.

2010. dec. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

a bőrcsúfításról pedig, az a hormonrendszereddel van összefüggésben, ha szar foggátlót kapsz akkor igen elcsúfíthatja a bőrödet, deha a megfelelő mennyiségű hormont kapod, nemfogja a bőröd megsínyleni.

nekemis szép bőröm volt előtte is, és közben is.

2010. dec. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Én összetenném a két kezem, ha pontos, szabályos ciklusom lenne és nem lenne baj a hormonrendszeremmel. Soha a büdös életben nem piszkálnék bele fogamzásgátlóval, az tuti.


De hozzáteszem, hogy akinek alapvetően nincsen baj a hormonrendszerével és van normális peteérése, az "jobb eséllyel indul. Mármint nagyobb a valószínűsége, hogy a tabi nem kavar bele, mint olyanoknál, akiknek alapból nincs minden rendben.


De attól még előfordulhat, hogy szedés után nem indul újra a peteérés. Szóval én nem a szedés miatt aggódnék, hanem az abbahagyás miatt. Sok ismerősömtől hallottam már, hogy az előtt percre pontos ciklusuk teljesen felborult a tabletta után. Több hónapig kimaradt meg hasonlók. Mikor babát szerettek volna, rohangálhattak az orvoshoz. Pedig nem az őséri gyógyszereket szedték, hanem a legalacsonyabb hormontartalmúakat.


De én nagyon elfogult vagyok. Sajnos tudom milyen szörnyű, ha vkinek nincs normális menzesze, peteérése. Ezért nem is értem, mások hogy képesek csak úgy "kikapcsolni a tökéletesen működő ciklusukat:(

2010. dec. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
azt senki ne is várja h többévnyi foggátlószedés után rögtön pontos menzesze lesz. mindig kell időt adni, pár hónapot, míg visszaáll, hiszen mégiscsak OFF módban volt éveken keresztül.
2010. dec. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Dienille-t kaptam, csak még várom a menzeszemre az esetleges elkezdéssel. Elvileg ez a fajta jó azoknak, akiknek pattanásos a bőre, de sokan írták neten, hogy elcsúfította az arcukat (bár olyan is volt, aki azt írta, h nem csinált vele semmit).

Őszintén szólva most per pillanat az abbahagyással járó esetleges gondok teljesen hidegen hagynak, valamint egyáltalán nem biztos, hogy bármi gondot okoz. Pl. anyukámnak is nagyon könnyen megfogantam, meg a tesóm is, pedig sok évig szedte az akkori, nem olyan modern tablettákat. A jelenlegi állás szerint nem akarok gyereket az elkövetkezendő minimum 10 évben.

Most csak az érdekes, hogy ne tegyen ragyaverte, össze-vissza vérezgető, elhízott, 0 libidójú hisztérikává...:D

2010. dec. 9. 14:28
 9/11 anonim ***** válasza:

4 éve szedem (18 évesen kezdem) nem ezt amit te, nem híztam (pedig hízásra hajlamos vagyok, de a gyógyszertől semmi bajom nem lett, minimális étvágy növekedés, amin lehet uralkodni, akkor híztam el amikor itthon voltam és nem figyeltem az étkezésre), ragyás sem voltam soha, se gyógyszer előtt se utána (amúgy is kozmetikus vagyok szóval ebben az esetben segíteni rajta), de volt barátnőm aki pont az aknés bór miatt kezdett el szedni fog. gátlót és nagyon szépen rendbe hozta a bőrét, én régen össze-vissza vérezgető voltam (elvileg normál ciklusra lehetne csak felírni, nekem ez nem volt), most órára pontosan jön meg, a libidómmal semmi változás nincs (sőt nagyobb biztonságban érzem magam szex közben mint gumival) és saját véleményem szerint hisztis sem lettem. Anyámnak sem volt gond anno a teherbe esés, pedig mindkét terhessége előtt évekig szedte az akkori fog. gátlókat és még szőrös se lett. Igazándiból ha jó gyógyszert írtak fel akkor elsőre sem lesznek ilyen mellékhatásai amiket felsoroltál, nem mindenkinek találják meg elsőre a megfelelőt, akkor vissza kell menni a dokihoz és elmondani a problémáidat vele, azt amit én szedek olvastam fórumon, hogy másnak nuku libidója és fejfájása lett tőle.

Az első hónapban amikor elkezded szedni nem kell megijedni, az első szem bevétele utáni második nap irtózatos hányingerem volt, ami 3. napra elmúlt (azóta se volt soha), ill. több mint két hétig vérezgettem, de ez az első hónapban normális (volt itt az oldalon egy kérdező aki ezek miatt abbahagyta...jól bekavart magának).

2010. dec. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja és a görcseim és a vérzés mennyisége is csökkent.
2010. dec. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!