Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudnék érettségizni...

Hogyan tudnék érettségizni filozófiából, úgy hogy még sosem tanultam, és az én sulimban nem is tanítják?

Figyelt kérdés

Gondolom csak a 2 év tananyagából le kell tennem előtte egy osztályozóvizsgát,és csak utána mehetek érettségizni nem ?

De így biztosan megoldható ugye ?

Egyébként nyomta valaki az emelt filozófiát ?Nehéz ?


2011. márc. 29. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
A filozófia az szerintem egy éves tárgy. Tudom, hogy abból lehet érettségizni, amit két évig tanulsz, de pl. az informatika is hivatalosan egy év, és mégis lehet.
2011. márc. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első válasz minden elemében rossz. (Sem a filozófia, sem az informatika nem egyéves tantárgy, és nem kell két évig tanulni.) Ha még iskolába jársz (gondolom a kérdésedből), akkor kell keresni egy olyan iskolát, ahol van filozófia és fogadnak, és a saját iskoládnak oda kell téged küldenie vendégtanulóként. Ehhez mindenképpen a saját igazgatód segítségét kell kérned (praktikusan az osztályfőnökön vagy az igazgatón keresztül). A vendégtanulói jogviszony elképzelhető úgy is, hogy bejársz órákra, ami ritkán sikerül az órarendi problémák miatt, és úgy is, hogy csak osztályzóvizsgát teszel. Ebben az esetben a másik iskolában érettségizel filozófiából, ahol kapsz egy törzslapkivonatot, amit visszaviszel a saját iskoládba.


Ha nem előrehozott, hanem rendes érettségit akarsz tenni, akkor elképzelhető, hogy az iskoládban korlátozottan fognak lelkesedni az ötletért, mert akkor még a ti osztályotok szóbeli érettségijét is hozzá kell igazítani a másik iskoláéhoz. Lehet, hogy szükséged lesz egy kis rábeszélő erőre.

2011. márc. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elnézést, kevertem. Összekevertem a pontok kétszerezését, mert az valóban legalább 2 évig tanult tárgyból nézik.

Viszont nekünk azt mondták, hogy az informatika 1 éves, csak nálunk van két évig, és a filozófiát is csak 1 évig tanuljuk. De akkor tévedtem.

2011. márc. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Iskolánként változhat, hogy hány évesek a tantárgyak.
2011. márc. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!