Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan gyözzem le a szégyenlős...

Hogyan gyözzem le a szégyenlőségemet? Hogyan érezhetem jól magam a közösségben?!

Figyelt kérdés

Habár 22 éves vagyok, nagyon zárkozott. Sajnos a családi hátteremre vezethető vissza... :S nem volt jó gyerekkorom...éheztem, anyám elhagyott (azóta meghalt), édesapámmal és a mamámmal élek. Sajnos apu sem minta apa, és a mamám se minta mama, neki mindig az unokatesoim voltak a kedvencek... :S valahogy sose törödött igazán velem senki, és igy márr gyerekként is magamba fordultam. Az iskolában kiközösítettek... a szakközépiskolban már jobb volt ahelyzet, elvoltam az én kis csendesebb társaimmal. A közeli barátaimmal elvagyok jól vagyok.De ha pl egy állásinterjúra kell mennem, kb a sirógörcs kerülget, hogy idegennel kell beszélnem. Hogyan tehetném túl magam ezen a bezártságon? :S milyen módszerek vannak rá?

(kérlek komoly válaszokat, mert ez számomra egy komoly trauma :(



2011. nov. 7. 12:47
 1/1 Smartguy86 ***** válasza:
Csak magadtól vagy rá képes, hogy túllépj ezen. El kell kezdeni emberek közé járni! Ha bezárkózol, akkor nem lesz megoldás. Járj össze barátokkal többet, beszélgessetek, ismerkedj meg idegen fiúkkal és lányokkal. Kezdj el valami hobbit, amiben ügyes vagy! Sportolj! Ezek egyrészt önbizalom fejlesztők, másrészt meg emberek között vagy. Saját erőből kell elérned dolgokat, hogy büszke lehess magadra (mindenkinek ezt szoktam javasolni)! Az meg már elmúlt, hogy a nevelésedet hibáztasd, 22 éves vagy, felnőtt ember, mostantól csak magadra számíthatsz és a felelősség is csak a tiéd! Tartsd magad felnőttnek és máris elindulhatsz tenni a dolgod!
2011. nov. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!