Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Neked mit jelent a himnusz?

Neked mit jelent a himnusz?

Figyelt kérdés
2011. nov. 7. 17:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
Semmit.
2011. nov. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az úgy elég jó. xd
2011. nov. 7. 17:29
 3/13 anonim ***** válasza:
47%

A himnusz vallásos jellegű, Istent vagy isteni hatalmakat dicsőítő, hozzájuk segítségért fohászkodó, imaszerű ének. Tárgya és alkalma tehát eredetileg valamely istenség vagy az Isten dicsérete, megnyerése és magasztalása. A vallásos költészet egyik legrégibb műfaja, az ősi kultúrákban mindenhol fellelhető. Közeli rokona az irodalmi ima műfaja.[1]

Az elnevezés eredete a görög ὕμνος (hümnosz) (dicsőítő ének)[2] jelentésű – kifejezésre, illetve latinos hymnus változatára vezethető vissza. Az ókori görög líra óta hagyományozódnak a műfaj szerkezeti sajátosságai: a megszólítás, a tárgy megnevezése; az érvelő rész (az istenség tetteinek, tulajdonságainak felsorolásával; a zárás (visszatérés a felvetéshez, de már az érvelés hatásának bizonyosságával) – ezt a szerkezeti megoldást szokás ABA-formának nevezni.

A himnuszköltészet a középkorban élte virágkorát, része lett a vallási szertartásoknak, érintkezett az imaformákkal, és elősegítette a rímes-időmértékes verselés fejlődését.

A himnusz a későbbi korokban már nem csak vallásos tartalmakat fejezett ki, hanem bármely bölcseleti mondanivalót; és a hagyományos szerkezeti keretek is fellazultak. Így végül az ódával csaknem azonos jelentésű fogalommá vált: szárnyaló lendületű költemény, amelyet szinte bármely tárgy, téma – elvont eszme, természeti jelenség, kiváló tulajdonságú ember, egy ország – magasztalására írhattak.

2011. nov. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Nemzetiséget,tiszteletet a múlt felé.
2011. nov. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Nekem tetszik a himnuszunk, bár van 1-2 ország, amelynek szebb himnusza van szerintem, Mármint a zenéjét illetőleg.


Jelenteni? Hát nekem az ünnepet, ünnepélyességet jelenti, mert ugye akkor hallani leggyakrabban. Amolyan külsőséget jelent számomra, de azért szeretem, mert ha nem hangozna el ott ahol, akkor sokkal egyhangúbbak lennének a napok és alkalmak, események...

Viszont a jelentése... Az az igazság, hogy elég nehéz megélni ebben az országban. Tisztességesen, szorgalmasan nem lehet mindenkinek. Viszont hazugsággal, átveréssel, szerencsével, protekcióval és nyalizással annál inkább. Ilyen körülmények közt nem tudom azt mondani, hogy jó magyarnak lenni.

Ezért számomra a himnusz is csak egy külsőség, ami jelzi, hogy ünnepnap van.

Ha biztonság, összetartás lenne az emberek közt, akkor talán lehetne a himnusz egy ima vagy valami nagyon szentségesnek tartott dal, de így nem.

2011. nov. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
Nos, hát, hogy mit jelent, azt szavakkal azért elég nehéz lenne leírni. Talán... minden manapság divatos felhangot nélkülözve... minden politikai allűrt levetkőzve... a nemzeti összetartozást jelenti. Mármint normális emberi érzelmek terén azt, hogy a mellettem ugyancsak himnuszt éneklő ember jelenti számomra az otthont, még akkor is, ha teszem azt úgy gyűlölöm, mint nem sok minden mást. Egy olyan közös kapcsot, ami nagyjából mindannyiónknak ugyanazt jelenti, mégis mindig más és más értelmezésben.
2011. nov. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
komolyságot
2011. nov. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
42%
Semmit. Mi ezzel a probléma?
2011. nov. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%
Semmit sem jelent.
2011. nov. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%
nemérzem a magaménak. bánatinduló.
2011. nov. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!