Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kell cigányozni?

Miért kell cigányozni?

Figyelt kérdés
mivel kevesebb attól az ember hogy cigánynak született? egy vitát szeretnék itt elindítani, fejtse ki mindenki a véleményét (lehetőleg kulturáltan) :)
2011. nov. 10. 18:59
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
11%

-Edd meg a kaját, mert Afrikában éheznek!

-És ha megeszem nem fognak?!


Kb ennyi értelme van a cigányozásnak.

Nem igazán rajongok a Jobbik sajátos gazdasági felfogásáéért, de talán primitív emberek primitív emberekért talán tehetnek egymásért valamit.

Olyan véleményekkel, mint a "Miért szeretik a gyerekek a tejet? Mert fehér!" nem érdemes foglalkozni.

2011. nov. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért kevesebb, sőt, nem is kevesebb, csak mert cigány, de az k*rvára zavaró, hogy NEM AKARNAK BEILLESZKEDNI.

Miskolcon a Nagyposta környéke feketéllik segélyosztáskor minden hónap elején, és még arra se hajlandóak, hogy megfürödjenek és legalább szappannal kimossák a ruhájukat, amit felvesznek!

Köpködnek, kiabálnak, és nem lehet elmenni az utcán tőlük, mert még nekik áll feljebb, ha NORMÁLISAN elnézést kérsz, hogy hagy férjél már el. A postást szó szerint ellepik, képtelenek kivárni a sorukat.

Öreget nagyon keveset látok közöttük, de munkaképes 20-as, 30-as, 40-es embereket annál többet.


Elhiszem, hogy nem mindegyikük ilyen, de a túlnyomó többség állati sztinten él és viselkedik, és szemrebbenés nélkül lejmolja az államot.

2011. nov. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

hát vannak olyanok akik így viselkednek így élnek de az sem véletlen hogy ilyen a mentalitásuk mert ez oda-vissza megy. alapjáraton az emberek nagy része (legalább is itthon) általánosít és rögtön elítél. vannak tisztességes cigányok is akik tanulnak dolgoznak, de nagyjából negyede annyi esélyük sincsen érvényesülni mert látják rajtuk hogy cigányok és már is elítélik őket, nehezebben kapnak munkát, lakást bármit. ez az egyik oldala, ők megsínylik az általánosítást és a többi cigány botrányos viselkedését.

a másik oldal az akik miatt elítélik az összes cigányt. de ők sem véletlen jutottak oda ahova. sajnos már így nőnek fel, ezt látják a családban hogy így is lehet pénzt szerezni, nincs esély dolgozni , és a könnyű utat választják mert nincs esélyük sem meg tudni mi lenne a helyes út mert félrenevelődnek. utálatot kapnak és adnak egyaránt és emiatt teljesen szétszeparálódnak a fehérek és a cigányok és engem személy szerint zavar hogy ez így van.

2011. nov. 10. 19:21
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Mióta cigány van a földön azóta egyetlen egy társadalomba se tudtak beilleszkedni. Nem Magyarországon kezdték a "pályafutásukat" és jelenleg sem csak nálunk élnek, és sehol sem képesek a beilleszkedésre. Ezen kellene elgondolkozni...Akkor vajon kiben is lehet a hiba? Más népcsoportok (pl Kínaiak, Törökök, Pakisztániak stb..) kisebb-nagyobb problémákkal, de megtalálják a helyüket egy társadalomban. Erre egyedül a cigány nem képes. Csupán csak ez a baj velük...
2011. nov. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
de cigány és cigány közt is van különbség. és nem csak származástól, inkább neveltetéstől és ez által személyiségtől függ a mentalitás. a másik dolog hogy pl kínai török stb ők nemzetek saját országgal, ezzel szemben a cigányok etnikumként fordulnak elő az országokban tehát valamikor bevándoroltak de nincs saját országuk. nehezebb dolguk van mint egy országgal rendelkező nemzetnek, ők oda tartoznak ahol épp vannak, ehhez képest mégis nagyobb az összetartás köztük, jobban értékelik a családot, gyerekeiket barátaikat stb csak nem képesek asszimilálódni mert nem engedik nekik, az ember bír oda tartozni ahonnan kitagadják
2011. nov. 10. 20:13
 6/28 A kérdező kommentje:
elírtam: *nem bír oda tartozni
2011. nov. 10. 20:14
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz, hogy nincs esély dolgozni! NEM AKARNAK DOLGOZNI, és ez a nem mindegy! Az agyam elszállt majdnem, mikor panaszkodtak a közmunkások, hogy dolgozni kell a segélyért!

Normálisan kell viselkedni és élni, és akkor nem fogják őket hátrányosan megkülönböztetni!


Nem fogok veled vitatkozni, mert nem vagy hajlandó megérteni a TÖBBSÉG problémáját.

2011. nov. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
én teljesen megértem, te nézed túl szubjektíven a dolgokat , nem érted meg a másik fél álláspontját. amúgy azt a cigányt is elítélik aki normálisan viselkedik és épp ez itt a probléma. elítélik a többi miatt miközben csak a származásuk közös...
2011. nov. 10. 20:41
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

ha ezer cigányból van 50 normális az még nem csinál nyarat. verheti mindenki a nyálát, hogy ne cigányozzunk, de a tények magukért beszélnek. nem dolgoznak, csak szülnek, lopnak, gusztustalanul élnek és másokat terrorizálnak. ez van. én laktam Budapesten a gettóban, tudom miről beszélek, dolgozom eü-ben, így ott is látom őket naponta. nem is akarnak beilleszkedni, mert minek? őket kielégíti, hogy mocskos putrikban laknak 30an, a segélyekből meg telik minden másra. a magyar családok többsége nem csinálja ezt, mert hálistennek a neveltetésünkből adódóan igényünk van egy normális környezetre, nekik pedig nincs.

lehet mutogatni néhány embert, aki roma és dolgozik meg egyetemet végzett, de akkor sem ez a többség. Finnország rengeteg pénzt ölt a roma integrációs programba, 50 év után felfüggesztették, mert semmi hatása sem volt.

szóval nekem egy roma sem hiányozna, az biztos. sajnos ahol most élek ott is elég gondot jelentenek, nincs nyugtunk nagyon régen, úgyhogy bár nem tetszik a Jobbik programja, de ha radikálisan nyúlnak a cigánykérdéshez én rájuk szavazok legközelebb, az biztos. élhető környezetet akarok a gyerekeimnek.

2011. nov. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem ítélem el, értsd már meg!

Tudod mit? Gyere ide Miskolcra, lakjál az Avason, A Szondi telepen, a Vasgyárban vagy Diósgyőrben egy hónapig, és majd megérted, miről beszélek! Rögtön felfogod majd, mi a baj a cigányokkal! ENNYI.

2011. nov. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!