Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha ma Magyarországon nem...

Ha ma Magyarországon nem lehet "cigányozni", mert ők "romák", akkor a népszámlálási kérdőívben miért lehet választani a nemzetiségnél, és az anyanyelvnél a cigányt?

Figyelt kérdés
De ha az a nemzetisége egy embernek, hogy cigány, akkor én miért nem mondhatom neki, hogy cigány???
2011. okt. 3. 09:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%
Azért, mert te magyar vagy és nem szabad rasszistának lenned, mert csak és kész.
2011. okt. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Alv!n ***** válasza:
32%

Mert,ami Magyarországon van,az már nem szólásszabadság.

Csak egy másik példát:

Milyen véletlen,hogy a sajtótörvények,után az index.hu rögtön bejelentette,hogy a cikkeket nem lehet kommentálni,mert beláthatatlan következményei lehetnek.


A cigányokkal pedig az lesz,mint a Fidesszel,vagy épp 48ban.


48-ban is biztos vagyok benne,hogy sokan védték a kisebbségek hátsóját.Mi lett a következménye?Területünk 2/3-át elveszítettük.Ki gondolta volna ezt,akkor 1848 körül?-SENKI.


Most sem gondol abba senki,hogy ha ilyen ütemben gyarapodnak a cigányok,csökkenek a magyarok,például egyszerűen a Tiszántúl ellesz csatolva ismét Magyarországtól.


Ismétlem,persze arra,most senki sem gondol,és senki sem hiszi el.A másik,Fideszre is,2010-ben elvileg 50% szavazott,de megkérdezel 10/8 embert rögtön azt mondja,hogy ő nem a fideszre szavazott.


50 év múlva meg majd mindenki fújja,hogy már 2010 körül ő is,meg ő is megmondta,hogy a cigányokkal baj lesz..

Bár beszélhetsz nekik most..

2011. okt. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
70%

Talán mert soha senki nem mondta, hogy nem lehet cigányozni.

Mondjuk a cigány nyelv része inkább gázos a kérdőívnek, mert egy kalap alá veszi a romani és a beás nyelvet

2011. okt. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

A magam részéről változó, melyiket használom. Szerintem a hangsúly sokkal fontosabb. Bármelyiket ki lehet mondani sértően is. Nekem pl. a néger is néger, (bár ezzel azért vigyázni szoktam, főleg Amerikában), mert úgy nőttem fel, hogy a négert négernek hívtuk, az indiánt indiánnak, a fehéret fehérnek, a cigányt cigánynak.


Egyébként meg nem kell senkinek megmondani, hogy ő cigány vagy sem, nem az én tisztem eldönteni. :)

2011. okt. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

A hivatalos megnevezése ennek a népcsoportnak roma. Magyarországon bizonyos negatív konnotáció kötődik a 'cigány' szóhoz (pl. cigánykodik). Ettől függetlenül a nemzetközi trend szerint nem ezért javasolt a 'roma' kifejezést használni rájuk, hanem mert más nyelvekben a 'cigány', illetve annak megfelelője nem egyértelműen utal a népcsoportra. (illetve inkább egy életmódra utal, mint az angolban a 'gipsy').

Ettől függetlenül leeht olyan roma, aki nem tartja sértőnek magára nézvea 'cigány' szót, és általában ezzel illeti magát. Nincs ebben semmi különös; amerikában sem illik indiánnak nevezni az őslakosokat, mert sokan gúnynévnek tartják (amely egy óriási tévedésből ered), mégis, főleg az idősebb generáció között, nem mindenkinek sértő.

2011. okt. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
ha azt gondolod hogy a cigányok többen lessznek mint mi magyarok, akkor talán ideje csinálni pár kölyköt?!
2011. okt. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

"A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) vizsgálatát kéri az Echo Tv "Világ-panoráma" műsorában elhangzottak miatt a Nemzeti Etnikai Kisebbségi Jogvédő Iroda. Állítása szerint a műsorvezető Szaniszló Ferenc olyan nyílt, rasszista kijelentésekkel és fordulatokkal élt, amelyek alkalmasak voltak arra, hogy fokozzák a roma nézőkben a kirekesztettség és megalázottság érzését."


"A Fidesz elnöksége szombati ülésén jutott arra a következtetésre, miután megtárgyalta az egyházügyi törvényjavaslatot, hogy az korrekcióra szorul – mondta Lázár János frakcióvezető, aki szerint voltak tarthatatlan pontjai az eredeti indítványnak. A politikus keddi sajtótájékoztatóján szólt arról is, hogy a házelnök szigorú büntetés bevezetését tervezi a parlamenti “zsidózás, cigányozás” esetére."


Szóval nem lehet cigányozni...

És miért lenne egyből rasszista az az ember, aki egy nemzetiség (vagy vallás) nevét kimondja?

2011. okt. 3. 09:59
 8/26 anonim ***** válasza:
91%

"ha azt gondolod hogy a cigányok többen lessznek mint mi magyarok, akkor talán ideje csinálni pár kölyköt?!"


Ja, utána meg jön a panaszkodás, hogy van 3-4 gyerek, de a szülők nem tudják őket eltartani a kevés fizetésükből, amire majd a sok okos megmondja, hogy akkor minek csináltál gyereket.

2011. okt. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom egy túlbuzgó ember/szervezet/akármi javasolta, hogy romának hívják őket, de nem az érintettek nem akarták. Azóta meg a cigányozást ki lehet használni rasszistázásra.
2011. okt. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

"Ja, utána meg jön a panaszkodás, hogy van 3-4 gyerek, de a szülők nem tudják őket eltartani a kevés fizetésükből, amire majd a sok okos megmondja, hogy akkor minek csináltál gyereket."


- Ha meg cigányok csiálják ezt, akkor bezzeg jön a hőbörgés, hogy milyen jól meg lehet élni a családi pótlékból...

2011. okt. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!