Hogyan tanuljak?

Figyelt kérdés
Gimnáziumba járok, sokan mondták h jó fejem van....de egyszerűen egy csomót tanulok és néha nagyon leblokkolok.Az ofőm azt mondta h meg kell tanulnom tanulni.Mert ez csak magolás és nem mindent értelmezek vagy nem tudok értelmezni.Ez talán valóban igaz mert általánosban elég rosszul tanitottak minket...tehát ötleteket kérnék szépen tanulás módszerre :)
2011. nov. 11. 17:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Próbáld meg átolvasni a tankönyvet 1-2 szer. Utána gondolkodj el azon, hogy mit olvastál, miről szól a könyv. Húzd alá benne a lényeget. Én egy lapra írtam ki a lényeget és azt hangos felolvasás amolyan kis előadás formájában felmondtam addig amíg nem tanultam meg.

Arra vigyázz ha több tananyagot kell megtanulni, akkor mindig a legkönnyebbel kezd a tanulást. Iktass be pihenőt is. Ez idő alatt lefekszel és csukott szemmel átgondolod az addig tanultakat. Egy tantárggyal soha ne foglalkozz 3-4 órákat. Maradjon időd a többire is.

Minden esetben az a legfontosabb, hogy megértsd mit olvastál.

2011. nov. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. nov. 12. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!