Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért csak a filmekben/sorozat...

Miért csak a filmekben/sorozatokban érzem otthon/jól magam?

Figyelt kérdés

Fizikailag rendben vagyok, nincs velem semmi gond, de mentálisan szorongok az élő szituációkban,

valahogy nem tudok és nem is akarok alkalmazkodni semmilyen csoporthoz és senkihez, önmagam akarom kiépíteni a világom a saját elképzelésem szerint. Ha egyedül vagyok, nem szorongok, de hasonló beállítottságú emberek társaságában sem szoronganék, de ilyen emberek nincsenek, legalábbis körülöttem nincsenek. A szüleim társaságában is borzalmasan érzem magam, egyáltalán nem olyan vagyok mint ők, teljesen más vagyok. Egyedül az olyan filmek/sorozatok nézése közben érzem magam fenségesen, amikben hasonló beállítottságú karakterek vannak, mint én és úgy tűnik, hogy bármely való életbéli szituációnál SOKKAL jobb az amit éppen nézek.


2011. nov. 11. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Függő vagy. A társas kapcsolatokban való részvételt is gyakorolni kell, mint mindent az életben, de te inkább elmenekülsz és megnézel egy filmet vagy sorozatot. Persze, az kényelmesebb. Nézz szembe magaddal, nézz szembe a világgal. A menekülés nem jó.
2011. nov. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Valamit félreírtam: "Ha egyedül vagyok, nem szorongok" ezt arra értettem, hogy ha egyedül megyek valahová, a saját elképzeléseimmel, motivációmmal amibe nem kavar bele senki (pl amit anyám szokott általában), akkor nem szorongok
2011. nov. 11. 21:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Hasonló vagyok bár én nem szorongok senki társaságában, egyszerűen mélységesen unalmasnak tartok mindenkit. Film/sorozat karakterek között pedig egy csomó van akivel úgy gondolom, jól ellennék.
2011. nov. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én is ilyen lettem az utóbbi években...vagy eddig is ilyen voltam csak most jobban körvonalazódott ez a jellemem... és megsúgom: nem jó ez így!mert lassan már senkivel nem jövök ki, valamiért nem tudok...és megsúgom ez így nagyon nem jó, mert baromira hiányzik az, hogy valaki szeressen...:( és ezt most nem érzem és így nem jó élni...:(
2011. dec. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!