Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » El tudod képzelni, hogy...

El tudod képzelni, hogy Magyarországon éld le az életed?

Figyelt kérdés
Magyarország, Hungary, magyar, magyarság, élet, megélhetés, life, életszínvonal, ország, emberek,
2011. nov. 12. 21:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%

Aha. Meg azt is, hogy külföldön.

Jelenleg talán kicsit jobban vonz a külföld, amíg "megszedem magam", hogy hazaérve jobb életkörülményeim lehessenek.

2011. nov. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%
Egyre kevésbé. Alapvetően egy optimista ember vagyok, tele életkedvvel, az összes lehetőségemből a legjobbat szeretném kihozni, nagyon sokmindent csinálok az egyetem mellett is, de egyre inkább úgy érzem, ebben az országban csak meghalni lehet.
2011. nov. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
37%

Ilyen vezetés mellett? NEM! Ha az ország olyanok kezébe kerül, akiknek nem legfőbb célja a saját zsebük megtömése, lopás és a semmire épült személyi kultusz, miközben aláaknázza az országot, talán. De, ha Orsóska koncepciós pereket indít a korábbi kormány tagjai ellen, a következőnek ellene kell indítania, mivel lesz rá oka!

OFF

Amúgy a kulcsszavak rossz helyre mentek :)

2011. nov. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Úgy szerettem volna, 4-5 éve még fel sem merült bennem, hogy elköltözzek. Aztán jött a "nagybetűs élet" pénztelenség, kilátástalanság, munkanélküliség, albérletben kucorgás... egy éve vagyok külföldön és nem hiszem, hogy valaha visszaköltözöm.
2011. nov. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%

El. De nem hibbantam teljesen meg. Most fogok diplomázni és szeretnék a szakmámban dolgozni. Magyarországon erre csak közalkalmazottként lenne módon, 79 ezerért. Az USÁ-ba tervezek menni, ott kb. 3 ezret keresnék, de dollárban. Az alap életszínvonalat, amit igénylek, kb. 100 ezer forintból lehet itthon megoldani, kinn kb. 1000 dollárból. Ergo Magyarországon még plusz munkát kellene vállaljak, míg külföldön a fizetésem nagyját meg tudnám takarítani.


Sajnálom, én szeretem a hazám, de nem vagyok hajlandó beszállni abba a játszmába, ami most itt folyik. Nincs lelkiismeret-furdalásom, én megtettem, amit demokratikus keretek között megtehettem. Tanultam, dolgoztam, adóztam, amikor kellett. Szavaztam, amikor szavazni kellett. Tüntettem, amikor tüntetni kellett.

De már nem látok más megoldást, innen menekülni kell.

2011. nov. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Bár úgyis, mindjárt jön Fromoz és leordít, de sajnos el tudom képzelni, mert nincs nyelvérzékem, ezért nem fog menni, hogy elmenjek innen.
2011. nov. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Az életszínvonal szar, de szeretem ezt a kis területét a bolygónknak, mert életem egy jelentős részét itt éltem le. Itt ismerem az időjárás sajátosságait, a növényeket, az állatokat, itt beszélik az anyanyelvemet. Lehet, h ezek másnak nem ennyire fontosak, de nekem igen. Ha úgy alakulna aztán, h egyszer mégis költöznék innen, csakis trópusi országba mennék, mert talán ott még vissza tudnék szokni az ottani sajátosságokba...
2011. nov. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Nem. Én külföldön lakok és bár még nem vagyok felnőtt, nem szeretnék visszaköltözni magyarországra, csak ha nagyon muszáj maximum..
2011. nov. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 poet1 ***** válasza:
igen,és aki magyar,az itt is él. A külföldi magyarok,akik önszántukból mentek ki,nekem már nem azok. A magyarság nem érdemeket vagy pénzt jelent. Az a magyar,aki itt született,itt él,és mindent megtesz kötelezettségei mellett,h a nemzetet naggyá tegye. Mindenki aki akarja,képes erre!
2011. nov. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A zsíroskenyér mindig hazavár, max dobunk hozzá két sört.
2011. dec. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!