Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mért van az, hogy sötét haj-...

Mért van az, hogy sötét haj- szemszínű embereket hamarabb meg megbízhatatlannak/tolvajnak tartják mint a világos hajú/világos szeműeket?

Figyelt kérdés
2011. nov. 14. 14:18
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
"meg" nélkül... elírtam, bocsánat.
2011. nov. 14. 14:19
 2/18 anonim ***** válasza:
Ezt miből gondolod? Én barna hajú és barna szemű vagyok, de még senki nem nézett tolvajnak és a nagyon is megbízhatónak tartanak.
2011. nov. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
62%
Elég béna kérdés,bocsi...Jó,ha van egy bőszoknyás roma nő a boltban,meg egy magyar szőke kiscsaj,mondhatni nem kérdés,de én ezt sosem hallottam még.
2011. nov. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Bigskorpio ***** válasza:
100%

Szerintem azért, mert a sötét szinekhez hajlamos az ember negatív dolgot kapcsolni, míg a világoshoz ellenkezőleg (tisztaság, érintetlenség, stb.).

Olvastam egy kísérletről, ahol azt figyelték, hogy csecsemők (akikben még nincs előítélet) hogyan reagálnak, ha sötét, vagy világos arcú ember hajol föléjük. A _néger_ csecsemők is a világos arcú embereket fogadták el jobban. Állítólag amerikai kísérlet volt.

2011. nov. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Antimod ***** válasza:
Nézd meg egy tipikus bűnöző képét egy filmben. Na hogy néz ki?
2011. nov. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
14:37 Elég béna válasz bocsi. Burkolt rasszizmus?
2011. nov. 14. 14:49
 7/18 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy cigányozás is lesz, de én kifejezetten a fehér bőrűekre gondoltam, érdekességképp.
2011. nov. 14. 14:51
 8/18 anonim ***** válasza:
Ez egy olyan buta általánosítás, mint az, hogy minden rossz dolgot takar, ami 6-os vagy 3-as számmal bír. Bár az utóbbi babona, de ez is egy tévhit, mert azon kívül, hogy valakinek sötét színű a szőrzete, még egy csomó jellemvonást kéne hozzá társítani, amitől megbízhatatlan legyen, de ebből a csomó jellemvonásból még mindig nem lehet egyértelműen következtetni a személy bűnöző hajlamára. A filmekben biztos hatásosabb,ha zord vastag sötét szemöldökű, fekete hajú a negatív figura, de az életben erre semmilyen alapszabály nem létezik, hogy ez a típusú ember aztán tényleg ilyen.
2011. nov. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Antimod ***** válasza:

"A filmekben biztos hatásosabb,ha zord vastag sötét szemöldökű, fekete hajú a negatív figura"

Erre akartam kilyukadni az imént is. A filmek nagyban alakítják a kollektív tudatot.

2011. nov. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ez nem rasszizmus. Én simán leírhatom,mert én is az vagyok.
2011. nov. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!