Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi oka lett volna a zsidoknak...

Mi oka lett volna a zsidoknak hazudni a holokausztrol?

Figyelt kérdés
engem nagyon erdekel ez a tortenet, hogy vajon miert kezdtek el feszegetni, hogy a holokauszt nem vagy nem ugy tortent, ahogy tanitjak.mar elolvastam eleg sok mindent a temaban, de a legfontosabb dolgot nem ertem.Mi elonyuk szarmazik abbol, ha megtevestenek embereket?

2011. nov. 15. 13:41
1 2
 1/15 Advocatus Diaboli ***** válasza:
60%

Gondolom különféle kárpótlásokra/jóvátételekre számítanak, ha volt holocaust, illetve akkor ők a "szegény eltiport nép" stb.

Olyat, hogy pont zsidó mondaná, hogy nem volt holocaust az szeintem kizárt:D

2011. nov. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%

Nem kell sokat agyalni hozzá.

Az eddigi rengetegnél még több kárpótlásra jogalap képzés.

2011. nov. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%

Első és legfontosabb hogy az ENSZ-ben el tudják fogadtatni az Izrael állam létrehozását. Aztán az a mérhetetlenül sok kárpótlás. Sőt már a harmadik generáció is követeli nagyszülei után a kárpótlást. Jah és akkor beszéltünk arról, hogy ezzel elérték az embereknél, hogy aki antiszemita az rögtön náci, és szinte minden nekik feltett kérdést letudnak az asztalról söpörni. Egyik ékes példa erre, hogy amelyik állam ellenzi a palesztinok elnyomását, azt Izrael rögtön antiszemitának titulál.


Amúgy pedig gratulálok, hogy hiszel a könyveknek, amelyekben borzasztó sok kép utóbb készült, illetve az adatokat sem tudják tulajdonképpen semmivel sem alátámasztani.


Egy jó tanács (nem konkrétan erre): Attól hogy még 5 millión igaznak vélik, és ezt állítják róla, attól még lehet hazugság.

2011. nov. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
35%

Engem pedig elborzaszt hogy léteznek olyan emberek, akiknek könnyebb a lelkének ha bebeszéli magának hogy meg sem történt.


Azt kérdezed mi okuk van hazudni?

Vagy a butaságuk ölt határtalan méreteket, vagy pedig képtelenek beismerni az illetők hogy igenis létezett az emberiségnek egy ennyire ocsmány, undorító, elmebeteg, korcs és dilettáns gyülekezete mint a nácik.


Remélem a pokol legmélyén rohad az összes!

2011. nov. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
43%

14:12-es!


Ezek szerint te nyíltan tagadod, hogy létezett.


Kiváncsi lennék, ha te vagy szüleid, nagyszüleid élték volna át, akkor hogy viszonyulnál a hozzád hasonló írásokhoz...

2011. nov. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
en egyaltalan nem vedtem a zsidokat, sot.csak meg akarom erteni, hogy ebbol nekik mi a jo, ha azt hazudjak, h nem 1,5 millio embert oltek meg a nacik, hanem 6milliot.kulonben szerintem ez egy olyan kerdes, amirol teljesen folosleges verre meno vitakat folytatni, ugyse tudja bebizonyitani senki, h mi volt az igazsag.
2011. nov. 15. 14:36
 7/15 A kérdező kommentje:
utolso ket kommentelo:es ti, hogy velekednetek roluk, ha kiderulne, hogy tenyleg hazudtak?en csak azt neme rtem ebben az egeszben, hogy mas diktaturaknak is voltak aldozataik, mas nepeket is megkinoztak stb., de azoknak megsincs ekkora visszhangja, mint ennek a tortenetnek.Ez miert van?
2011. nov. 15. 14:40
 8/15 anonim ***** válasza:
Többezermilliárd okuk van rá...
2011. nov. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%

Nézd, tényleg felesleges épp itt feszegetnünk ezt a témát, mert ez csak egyre nagyobb indulatokat szül.


Én azon emberek táborát erősítem akiknek vérben forog a szeme, ha csak meghallom a holokauszt szót. Ez az emberi (?), bocs inkább állatinak nevezném brutalitás legfelső határát is ledönti, és elképesztő hogy egyesekben nincs annyi együttérzés (ha már nem is hiszi el), de legalább csendben marad és nem szakítja fel azoknak a sebeit akik túlélők, esetleg a családtagjaik maradtak ott.

Nem kell belegondolnotok mik történtek ott... nem kell... csak maradjatok csendben... !



Egyébként én találkoztam és beszéltem túlélővel, olyannal is aki a szüleit/nagyszüleit/testvérét vesztette el a haláltáborban. Ő a szerencsének (?) köszönheti hogy hazajött.

Beszéltem olyannal aki bújtatott zsidókat, nehogy elhurcolják őket. Beszéltem olyannal aki titokban megkeresztelte őket. Beszéltem olyannal aki az összes zsidó barátját elvesztette, látta ahogy hatják őket (mint a marhákat) sorban végig a városon, végig a vagonokig. Soha nem jöttek vissza.

És mi volt ezeknek a szerencsétleneknek a bűnük?! Semmi!

Nem az a kérdés hogy hány ember halt volna meg. Tudod mi a lényeg?! Hogy meghaltak. Hogy értelmetlenül és ártatlanul haltak meg. Ők is emberek voltak. Teljesen mindegy hány millióról beszélünk. 1 embernek sem szabadott volna.

2011. nov. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Eleg szomoru ez, hogy egy mai fiatal, ha erdekli a tema, meg csak fel sem hozhatja, nem kerdezhet a temaban, mert egybol ez lesz belole...en szemelyszerint egyik oldalra sem alltam, csupan erdekel ez a tema, szeretnek okokat talalni es velemenyeket hallgatni.Ez pedig egy kerdesfeltevo oldal, tehat olyan kerdest teszek fel, amilyet szeretnek, ezzel semmi baj nincs szerintem.nem sertettem meg senkinek az emleket ezzel.
2011. nov. 15. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!