Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedden van valami szokásuk a...

Kedden van valami szokásuk a zsidóknak?

Figyelt kérdés
Mert ha jól tudom van olyan nap amikor nem szabad dolgoznikuk asszem talán péntek meg azt is hallottam hogy kedden nem takaríthatnak(jó lehet hogy ez hülyeség de azért van ez az oldal hogy eloszlassuk a férreértéseket).
2011. nov. 8. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:
A pihenőnapjuk az a szombat, keddről meg nem tudom, hogy lenne valami szokásuk.
2011. nov. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A pihenőnapjuk az a szombat,


Pontosabban:


péntek napnyugtától szombat napnyugtáig nem végezhetnek semmi munkát, sőt az igazi ortodox zsidók, még vizet sem iszbak, mert a pohár felemelése is munka.

2011. nov. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Annyira a szombat (illetve a sabbat), hogy csak ennek a napnak van neve. A többi gyakorlatilag sorszám. Első nap, második nap. A pénteknek van még neve, de ez is a sabbatra mutatva szombat előtti napnak (erev sábát) hívják. Meghatározott ünnepeik vannak a sabbaton kívűl az év meghatározott napjain, melyeket rendszerint szintén sabbatnak hívnak, de ez azért van, mert a sabbat jelentése nyugalom napja. Ebben az esetben nem a szombatra értendően alkalmazzák.


Üdv: L

2011. nov. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Aha értem de akkor az hülyeség hogy kedden nem takarítanak? Eggyik ismerösöm mondta de nem 100%-os a gyerek.


am köszönöm az eddigi válaszokat:)

2011. nov. 9. 08:36
 5/7 anonim ***** válasza:
A kedd epp olyan hetkoznap mint a tobbi. A baratod hulyeseget mondott.
2011. nov. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
19%
akkor emelik a banki kamatot
2011. nov. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ling-ce ***** válasza:
A zsidók hagymányosan böjtöltek kedden és csütörtökön. Szombaton nem dolgoztak, hanem keresztényekkel gyújtattak tüzet, stb. Ezen a napon 2000 lépésnél többet nem tehettek. A zsidóktól aztán a keresztények átvették a böjtöt, szerdára és péntekre. A szerdai böjtből már csak a Hamvazószerda maradt.
2014. okt. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!