Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti szólnátok a szomszédnak a...

Ti szólnátok a szomszédnak a helyembe?

Figyelt kérdés

Panelban lakunk, az alattunk lévő szomszéd kitalálta, hogy megcsinálja a fürdőszobát ( csak gyanítom, hogy azt ). Tegnap kezdte, volt vésés, fúrás meg minden egyéb. Ma 11 óráig csend volt, nem is volt itthon...azóta megint elkezdte, de most kalapál...de olyan erővel, hogy döng az egész lakás. 2,5 éves lányom nem nagyon tud aludni. A lépcsőházban nem írta ki, hogy felújítás lesz. Nekem ez is furcsa, mi mikor csináltuk a lakást, kiírtuk.

Nem vagyunk rosszban, beszélgetni is szoktunk, tudják, hogy gyerek van...de úgy látszik szarnak az egészre. Szóljak nekik, hogy 2 órára függesszék fel?


2011. nov. 20. 13:15
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
84%
Én nem szólnék. A saját lakásával hadd csináljon már, amit akar. Nem tart örökké az a felújítás. Attól, hogy nálatok gyerek van, náluk még nem áll meg az élet, és nyilván nem a ti napirendeteken járt az agyuk, mikor a felújítást betervezték. Tehát ez a "szarnak az egészre" kicsit erős.
2011. nov. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Akkor vonatkoztassunk el a gyerektől...vasárnap van, 13:27 perc...szerintem van még valaki ebben a lakótömben, aki mondjuk pihenne 1 órácskát...egyébként akik a felújítást csinálják nyugdíjasok. A másik dolog, hogy nem kellett volna 11-ig csavarogni és akkor elkezdeni...
2011. nov. 20. 13:29
 3/30 anonim ***** válasza:
91%

Az egyetlen hiba, amit a szomszéd elkövet, hogy nem írta ki. De ha szólsz emiatt, akkor hiába teszi ki most a cetlit, attól még ugyanúgy kalapálni és fúrni fog.


Nekem is van egy 16 hónapos kisfiam, és mi is panelban lakunk, állandóan fúr valamelyik szomszéd, férjemmel már röhögünk, hogy mi a francot lehet egy kis panellyukon ennyit újítgatni, de ennyi. Persze, hangos, bosszantó, de igaz amit az első írt, azért, mert valakinek gyereke van, attól a szomszédnak még joga van a saját lakását újítani. Elvégre nem hajnalban vagy késő este teszi, tehát ha nem ütközik a ház rendjébe, megteheti. Nem "szarnak az egészre", hanem a saját napirendjük fontosabb nekik, mint a ti gyereketeké. És ez természetes. Aki penleban lakik, tolerancia, tolerancia és tolerancia. Mondom ezt én, aki szintén ugyanazzal a gonddal küzd állandóan, mint Te, csak kevésbé feszkósan.

2011. nov. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
89%
Van a társasháznak házirendje, hogy mikor lehet ilyen munkákat végezni? Mert én laktam olyan helyen, ahol pl. vasárnap nem lehetett - ilyen esetben indokolt a felháborodásod. Na de megintcsak ne akard már őket elszámoltatni az idejükkel, mi közöd van ahhoz, hogy hol csavarogtak 11 óráig?
2011. nov. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
85%

Nézd, mi is panelban lakunk vidéki városban. Nálunk pl. egyáltalán nem szokás, hogy a 10 emeletesben, ahol 2× 4 lakás van emeletenként valaki kiírja, hogy felújítás lesz vagy valamit fog csinálni.

Ezt ellehet könyvelni, hogy vagy bunkósság vagy nem.

Minden második emeleten van kisgyerekes/újszülött lakás. Viszont a házirendbe benne van, hogy felújítást csak hétköznap reggel 9-től délután 5-ig lehet és hétvégén nem.

Nálunk nyáron (egész nyáron!!!) csinálták a panelprogramot. Volt, hogy szombati nap is reggel 7-től délután 4-ig. Pl. most nyáron csinálták rengetegen a lakásfelújítást.

Minket gyermekeseket meg nem zavart, mert vagy nem voltunk itthon vagy alig.


Kérdésedre válaszolva: Én nem szólnék neki. Tudom, hogy szr dolog egész nap vagy fél nap azt hallgatni, hogy fúrnak, kalapácsolnak, de valószínűleg máskor nem tudja megcsinálni. Gondolom ő se szólt neked anno 2 évvel ezelőtt, hogy az újszülötted egész nap üvölt/sír valamiért, pedig azért valljuk be: a panelben elég sok mindent lehet hallani ... hála a csodálatosan 'vastag' falaknak!


De cselekedj úgy, ahogy gondolod.. csak finoman!

2011. nov. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
88%

KÖzben elolvastam, amit írtál.


1. nézd meg a házirendet (minden panelnak van, a közös képviselő köteles mindenkivel tudatni), ha nem szabad nálatok, akkor jogosan szólhatsz.


2. ez a "nem kéne 11-ig csavarogni" nagyon durva volt tőled, honnan tudod, mit csináltak, és miért épp akkor? Kicsit mintha NAGYON beleszólnál a szomszéd életébe, kicsit mintha baromira nem ismernéd a határaidat. Ez a mondatod, a "szarna az egészre" mondatoddal egyetemben gáz. Rondán viselkedsz ám te is, ugye tudod?

2011. nov. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

13:33 vagyok.


Egyik válaszolónak mondanám, hogy nálunk is mindig valaki kopácsol meg fúr :DDD És már néha én se tudom, hogy ementáliban lakunk vagy panelba :)))

Itt sokan olyanok szerintem, mint az egerek..


Na, de mindegy. Nekem szerencsém volt a panelprogrammal, mert a kellős közepén született meg a lányunk és hoztuk haza a kórházból. Ő olyan szépen elaludt a kiabálások és a fúrások alatt, hogy őt az se érdekli, ha valaki mellette ágyút dörrent!

2011. nov. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Igen, valóban feszült vagyok ez miatt egy kicsit. Én ezelőtt sosem laktam panelban, nekem furcsa ez a hozzáállás. Eszembe sem jutna, hogy alvásidőben olyan dolgot csináljak, ami ekkora zajjal jár. Főleg, hogy ők is tudják a gyerekek mikor alszanak. Velük szemben lakik egy 1 éves baba, biztos ők is szenvednek.

Nem akarom elszámoltatni az idejükkel, csak ha már újjítunk, akkor kezdjük egy reggel a zörgést, és ne 11-kor...és nyomjuk este 20 óráig....

Biztos én gondolkozom rosszul:)

2011. nov. 20. 13:39
 9/30 anonim válasza:
86%
Én is osztom azt a nézetet, hogy a saját lakásában mindenki azt csinál, amit akar. Attól, hogy nálatok gyerek van, még nem áll meg az élet...
2011. nov. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
52%
Mi szóltunk a szomszédnak, hogy ha meg lehet oldani, akkor 12-14 között ne csinálják már, mert a körülötte lévő összes lakásban (alatta mellette stb) kisgyerek van. Megoldotta, nem volt gond. Amúgy ha nem írja ki, akkor nem csinálhatja vasárnap, ha kiírja, akkor 8-18-ig csinálhatja. Ha nem írta ki, szólj a gondnoknak, legalább addig is csend lesz, amíg kiírja:)
2011. nov. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!