Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Büszkék vagytok arra, hogy...

Büszkék vagytok arra, hogy magyarok vagytok? Mit gondoltok az orsszág mostani helyzetéről? Szerintetek lehet valaha jobb?

Figyelt kérdés
2011. nov. 22. 21:27
 1/8 A kérdező kommentje:
*orsszág = ország (bocsi a hibákért)
2011. nov. 22. 21:27
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Nem vagyok büszke arra, hogy magyar vagyok. Ez nem érdem, hanem állapot. Büszke arra vagyok, amit a magam erejéből értem el.

Inkább azt mondanám, hogy szeretem Magyarországot.


A mostani helyzet pocsék. Lehet jobb, de szerintem ehhez össze kéne fogni az embereknek, az meg sajna a magyaroknak nem erőssége. Mindenesetre bízom benne, hogy egyszer megtesszük :)

2011. nov. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Büszke vagyok, hogy magyar vagyok, ha nem lenék magyar, akkor magyar szeretnék lenni. Életem a legfőbb meghatározója az, hogy magyar vagyok. Többször akartam öngyilkos lenni, de erről mindig letettem, mert nem akarom Erdélyt a románoknak a halálommal nagyobb legyen a százalékarányuk.
2011. nov. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ma 22:07 Ez most komoly??
2011. nov. 22. 22:26
 5/8 hollófernyiges ***** válasza:
Elégedett vagyok vele de nem büszke, az ember olyasvalamire büszke amit a saját erejéből ért el.
2011. nov. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Büszke saját jónak gondolt cselekedeteimre volnék, ha visszaigazolódott a helyessége. A magyarságomra sokszor egyáltalán nem vagyok büszke, ha honfitársaim külföldön tapasztalt cselekedeteire gondolok.


Az ország egyelőre lefelé megy. Sokaknak nem tetszik ez, de még nem jutottak el annak felismeréséhez, hogy a megosztottság helyett az összefogás, a saját hatalom elérése helyett a társadalom jólétének növelése a fejlődés útja. Ehhez persze tolerancia, sok esetben lemondás, időnként viszont nagy határozottság és az ostobaságnak való ellenállás szükségeltetik.

Előbb utóbb azonban megszületik ez a felismerés, és határozottan növekedni fog az ereje. Majd később.

2011. nov. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A válaszom: igen. Büszke vagyok arra, hogy ez a nép - itt és ezidáig - fennmaradt úgy, hogy büszkén (a szóismétlés tudatos) vállalható "hovatartozási alternatívát" tudott adni a századokon át folyamatosan hozzá csatlakozóknak: kunoknak, jászoknak, vallonoknak, cseheknek, sokacoknak, vendeknek, - bárkinek. Büszke vagyok azokra a nagyjainkra, akiket ők adtak nekünk. Azokra is, akiket mi adtunk sok-sok másnak: a reformkori Pesten román nyelvű Bibliát nyomtatókra, a grúz ÁBC-t nyomdai betűkké metsző Misztótfalusi Kiss Miklósra, a Kaukázust "végigrajzoló" Zichy Mihályra..holnapig sorolhatnám, ki kinek adott. Büszke vagyok arra, hogy gyarmatosítani soha nem akartunk, rabszolgát nem tartottunk - sőt: a XIX. század folyamán a havasalföldi rabszolgaság elől menekülőket fogadtunk be (az utódaikra már legkevésbé sem vagyok büszke). Szóval: igen. És ne papoljon senki, hogy nincs jogom rá. Igenis van - és tovább adom ezt a tudatot - természetes gesztusként egyrészt, másrészt meg dacból is, mert tudom: ezt szeretnék sokan kiirtani belőlem. Hát nem fog menni.


Az ország mai állapota? Egy gyarmaté. Volt már így közvetlenül ez előtt is. A világrend azonban nem statikus; ebben a pillanatban nehezen sejthető milyen irányba, de változik majd biztosan. Valahol mégis olyan érzésem van, hogy nem az emlegetett Új Világrend lesz a folyamatok produktuma, hanem egy katartikus ren..gés, amely után elágazó irányok lehetségesek. Hogy ezek közül melyiket választja majd a (túlélő) világ? Én azt már nem érem meg.

2011. nov. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok büszke arra,hogy magyar vagyok.Az ország mostani helyzete s**r már bocsánat de ez a Gyurcsány,Orbán ,stb... mimd hatalomra vágynak és így sehogyse lesz egyetértés.És ehez magyarok egy (nagy) része nem konyít.ÖSSZEFOGÁS?!Mi a s**r az??EGYETÉRTÉS?!Ki halott már ilyenről?!Mindig mindenki egymás ellen van.Csak a hatalom szerzése a pénz ezek előbb-utóbb a társadalom össze omlásához fog vezetni.Ugyan már mindent elcsesztek itt BA****G!!!
2014. jún. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!