Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy fogadja a félszemmel...

Hogy fogadja a félszemmel látókat a társadalom?

Figyelt kérdés
2011. nov. 23. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdést...

Nekem van egy barátom, aki születése óta csak az egyik szemével lát. Nem nagyon vettem észre, hogy ez miatt száműzné a társadalom. Miért bánnának másképp csak az egyik szemével látó emberrel?

2011. nov. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Két szemmel.
2011. nov. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem is tudom,igazából azért tettem fel ezt a kérdést,mert én egy születésem óta csak egy szemmel látó lány vagyok.Gyakran veszem észre ,hogy az emberek jobban megbámulnak ha a hajam nem takarja azt a szemem amivel nem látok.Igaz az hogy nem látok mindkét szememmel nem annyira feltűnő de szerintem azért észrevehető.Meg furcsa az emberek nem nagyon mernek kérdezgetni erről a témáról.
2011. nov. 23. 21:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia. Őszinte leszek veled, ez a társadalom sajnos nem olyan elfogadó, mint kéne lennie. Konkrét példa: 2 napja láttam egy teljesen vak embert, ott sétálgatott a buszmegállóban. Állt ott két ember és megkérdezte tőlük, hogy ez már a buszmegálló e. Erre még válaszoltak, de mikor jött egy busz és kérdezte szegény ember, hogy meg tudnák e mondani, hogy hányas, se szó se beszéd arrébb mentek. Hát pofám leszakadt! Ott álltam egy 10 méterre, úgyhogy odafutottam az emberhez, hogy segíthetek e vmit. Szerencsére nem az ő busza volt. Nagyon megesett rajta a szívem, de nem azért, mert nem lát, hanem, hogy az emberek így sz@rnak a másikra. Tudok gratulálni az ilyeneknek... Egyébként én teljes mértékben elfogadnálak :) főleg mivel gyógypedagógus szerettem volna lenni, látás - és hallás sérültekre szakosodva, de pécsi vagyok és szüleim nem engedtek el Pestre sajnos :( na mind1. Aki megbámul annak meg úgy kell :)
2011. nov. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem mindenki látott még vak vagy félszemű embert, ezért nézik meg jobban. Kíváncsiság.
2011. nov. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!