Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen tanácsokat tudnátok...

Milyen tanácsokat tudnátok adni költözködés kapcsán?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy a válás mellett az egyik legnagyobb stresszt a költözködés okozza. Ezzel egyet értek. Tanácsokra volna szükségem a csomagolást, a fuvart, egyáltalán az egész lebonyolítást illetően, hogy minél simábban megússzam. Minden tanácsot örömmel fogadok és honorálok /pontozás/. Írjatok! Nagy szükségem van rá.

2011. nov. 25. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia. A költözés a legjobb alkalom a lomtalanításra, úgyhogy kemény szívvel mindentől válj meg ami felesleges. Ez alatt értem a ruhákat, nippeket amiket távoli rokonoktól kaptál, de sosem tetted ki, összegyűjtött újságokat és minden felesleges dolgot.


Legyen rengeteg kartondoboz, vagy műanyag láda, inkább több, mint kevés és az ipari barna ragasztószalagból sem lehet soha elég.


Költöztetőcéget én kihagytam, mert elvileg professzionálisak, de vagy lehúznak, vagy nem, vagy vigyáznak a cuccokra, vagy nem, vagy eltűnnek dolgok, vagy nem. (Munkahelyen, amikor az osztályunkat költöztették az egyik klinikatömbből a másikba tapasztaltuk, hogy a vérprofi, aranyáron szerződtetett költöztető cég hogy dobálja a méregdrága orvosi műszereket amikre külön hatalmas betűkkel rajta volt, hogy törékeny, óvatosan. Nem nagyon volt olyan bútor ami ne sérült volna és el is tűntek dolgok.)


A dobozokat nagyon alaposan cimkézd fel, több oldalukat is, hogy mi van benne. Ha valamibe pakolsz egy fajta dolgot pl. edényeket, evőeszközöket, de van még egy kis hely és beleerőszakolsz 5-6 dvdt is, akkor azt is írd rá, mert különben meg fogsz bolondulni, hogy mit hova raktál.


A legegyszerűbb szerintem 5-6 férfirokonnal, ismerőssel megoldani. Több nem kell, mert csak akadályoznák egymást. Ha te a csomagolást elintézed, magát a költöztetést fél nap alatt le lehet így tudni.


Jó előre szerezd be azokat az eszközöket (nevüket nem tudom, nőből vagy :)) Amikkel a bútorokat egyszerűen fel lehet emelni és vinni.


Ajtós, fiókos dolgoknál ne felejtsd el az ipari ragasztóval beragasztani a fiókokat és az ajtókat, mert nem kellemes, ha cipekedés közben vágja arcon az embert.


Egy hiba amibe csomagoláskor belefutottam, holott utólag totál evidens, de azért leírom. Nagy dobozba nem pakolunk könyveket, ill egyéb nehéz dolgot, mert nem bírja el és felemelni sem tudják majd.


Ha társasházba költözöl a költözés közben termelődő rengeteg hulladékot (ragasztó, dobozok stb) próbáld meg elszállítani egy hulladékudvarra, mert a szomszédok hajlamosak beszólni, hogy új jövevényként 1 nap alatt telerakod a kukát és elkönyvelnek bunkónak. (sajnos szintén tapasztalat)


Most hirtelen ennyi dolog jutott eszembe, remélem tudtam valamennyit segíteni. A lényeg: ne stresszelj rá, ha beindul, már megy magától a dolog :)

2011. nov. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem mondani, hogy nem másik lakásba költöznék, hanem mindent egy raktárba tennék, mert már nincs szükségem másik ingatlanra. Jelenleg a férjemében lakom, ahova még egy szék sem fér be.
2011. nov. 25. 13:21
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm ELSŐ! nagyon jókat írtál.
2011. nov. 25. 13:23
 4/4 anonim ***** válasza:

Még annyival kiegészíteném az első tökéletes leírását, hogy a pakolásnál célszerű úgy csinálni, ahogy majd az új helyre pakolni fogsz. Pl. "Konyha" feliratú doboz, és azon belül célszerű sorszámozni a dobozokat, valami listára felírni, hogy mi van a sorszámok alatti dobozokban. És tényleg mindent írj fel, mert nem fogsz semmit találni. Így a bepakolásnál már rögtön a helyükre kerülhetnek a dobozok, nem lesz akkora káosz.

Ruhák pakolására meg dobozok helyett én nagy, erős kukazsákokat ajánlok. Arra is rá lehet tűzni tűzőképpel, vagy ragasztani 1-1 cetlit, pl. hogy "Éva-pulcsik". :)

2011. nov. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!