Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg ennyi ostoba, buta...

Tényleg ennyi ostoba, buta ember osztja itt a tanácsokat? Vagy ezek simán csak rosszat akarnak a kérdezőknek?

Figyelt kérdés

Már rengeteg olxan kérdést olvastam, amit szakmához értő emberek megválaszoltak, de aztán jön egy "okostojás", az nem úgy van. Pl. Mit tegyen rosszevő gyerekével az anya: írják neki, ne erőltesse, ha nem eszik, hagyja, majd ha éhes lesz, a következő vagy az utána következő evésnél enni fog. Erre tromfol az "okos" válaszadó, nem szabad éheztetni, inkább játssz vele, nézzen mesét evés közben, stb. Ez csak egy volt a sok közül.

Ti tapasztaltatok már ilyet?


2011. júl. 26. 07:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%

Amit irtál egy jó példa arra hogy egy problámát többféleképpen lehet megoldani.Nem buta egyik válasz sem,csak kétféle megoldás.Mindenki maga eldöntheti számára melyik a jó.

Az hogy a te számodra egy kérdésre adott válasz butaságnak tünik nem jelenti azt hogy az másnak ne lenne hasznos.

2011. júl. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
9%
AJJJAJ! en minden reggel koran a munkaba indulas elott nezelodok itt es talaltam en is dogivel! sok a buta es tajekozatlan ember! miert csodalkozol ezen?
2011. júl. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem se butaság egyik válasz sem. Csak és csupán más szemszögből közelíti meg ugyanazt a problémát. Nem vagyunk egyformák, nem gondolkozunk egyformán. Azt hiszem, hogy ha valaki feltesz itt egy kérdést, akkor ezzel számolnia kell. Inkább azt tartom butaságnak, amikor valaki valaki erősködik saját igaza mellett és leszólja a másikat.
2011. júl. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 bromkrezol ***** válasza:
Mikor a bajok hegyekké tornyosultak a déli kontinensen, megjelentek rajtuk a "problámák". Látjátok, elég egy elgépelés és már meg is jelenik az "okos" válaszadó... :D
2011. júl. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Sajnos akkor épp ebbe szaladtam): Azért épp ezt a kérdést írtam bele, mert ez a szakmám, ehhez értek. Ergo: tudom a mesenézés és a játék meg az evés nem egyeztethető össze, a későbbiekben nagyon komoly problémákat okoz a gyereknek (pl. ha óvodába kerül) De legalább ebból a két válaszból már megkaptam a választ:)
2011. júl. 26. 07:26
 6/26 anonim ***** válasza:
80%

Talán nem volt tökéletes a példa, de elég megosztó. De volt itt olyan válaszadó, aki közölte szegény kérdezővel, hogy kizárt, hogy a hólyaghuruttól véres pisit produkáljon, vagy olyan aki riogatta a kérdezőt, hogy tuti nem kelhet ki benne másodjára is a giliszta, ha egyszer vett be gyógyszert. A fejemet fogom komolyan.

Viszont vegyük figyelembe, hogy az a ember, aki ilyeneket ír, tehát amiről tudjuk, hogy nem valós, az meg van győződve az igazáról, nem ártani akar, hanem segíteni. Oké, a nem tudás nem mentesít, de talán kicsit mégis.

2011. júl. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
82%
Ha értesz hozzá: nem gondolod, hogy egy egy tananyagot, helyes nevelési elvet, akármit nem lehet minden gyerekre ráhúzni? Minden gyerek más és más. Minden szülő más és más. lehet, hogy ezek szerint én is a buták közé tartozom, de cseppet se gondolom, hogy könyvből lehet gyereket nevelni.
2011. júl. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
53%

A kérdezönek feltétlen igaza van, ha egy gyereket rászoktatnak arra, hogy egyrészt az evéssel "jutalmazza" a szülöt, akkor ezzel megalapoznak egy táplálkozási zavart, másrészt a Tv-zéshez/olvasáshoz kapcsolodik benne az evés, és a legtöbbször emiatt késöbb elhizik, mert ha olvas, vagy tv-t néz, akkor ennie "kell".

EZ NEM gyerektöl függö dolog, hanem csak annyi, hogy a szülö nem méri fel, mlyen kárt tud okozni ezzel a gyerekének.

De egyébként is ha egy gyerek nem akar enni, akkor vagy nem éhes, vagy nem esik jól neki - ha ilyen esetben a szülö "meggyözi", hogy mégis egyen, azzal leszoktatja arról, hogy figyeljen a teste jelzéseire, és mindenképpen árt a kicsinek. Ezt a hibát késöbb alig lehet kiküszöbölni, akármennyire szük´seges is lenne.

2011. júl. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim válasza:
75%
Tényleg sok buta ember válaszol itt, de szerintem amit írtál, az pont nem jó példa. Valószínüleg nekik ez vált be, vagy a "nagymamától ezt hallották", de nem hinném hogy rosszat akartak volna.
2011. júl. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 ekeke ***** válasza:

Aki keveset ért el, vagy csak sikertelenséget érez, az tanácsot oszt és ezzel önmaga számára fontossá válik. MÉg az is lehet, hogy kéét percre más számára is.


Sajnos nem tudják felmérni, hogy mihez konyítanak és mihez nem, mi az amit picikét jól tudnak vagy már picikét rosszul.

2011. júl. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!